Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

БИОДИЗЕЛ+/- на алтернативното гориво


  • Please log in to reply
134 мнения по тази тема

#16 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 май 2006 - 21:21

:staro:
  • 0

#17 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 май 2006 - 21:28

:spam:
  • 0

#18 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 май 2006 - 21:35

:0_poster_offtopic:
  • 0

#19 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 май 2006 - 21:39

:0_poster_offtopic:
  • 0

#20 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 06 май 2006 - 23:43

Баща ми караше Меро известно време с подобно гориво.Отзад миришеше на кебапчета :D .Това може да се причисли към плюсовете.

Ебати плюса да влачиш помярите след колата :lol: :lol: :lol:
  • 0

#21 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 07 май 2006 - 12:19

Баща ми караше Меро известно време с подобно гориво.Отзад миришеше на кебапчета :D .Това може да се причисли към плюсовете.

Ебати плюса да влачиш поярите след колата :lol: :lol: :lol:

:D :D :D
  • 0
Публикувано изображение

#22 Гост_kishoГост_

Гост_kishoГост_
  • Гости

Публикувано 08 май 2006 - 20:58

Днес минах покрай Супер дизел на Драгалемци. Бош не препоръчва това гориво за hdi и cdi. И още - много по-честа смяна на горивните филтри.
  • 0

#23 Гост_A4oГост_

Гост_A4oГост_
  • Гости

Публикувано 17 май 2006 - 16:19

Днес минах покрай Супер дизел на Драгалемци. Бош не препоръчва това гориво за hdi и cdi. И още - много по-честа смяна на горивните филтри.

Смяната на филтъра е след първите 1000 км, за които ще се прочистят шлаките по горивната система.

Каква е цената на биодизела и някой знае ли какво е съотношението в блендата (30% или повече).

Безаварийно на всички ;)
  • 0

#24 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 17 май 2006 - 17:38

...Между другото, гледах интервю с шефа на камионите на Макдоналдс в Германия. Тези камиони се карат само с биодизел. Въпросният шеф каза, че в резултат, живота на горивната помпа се съкращава от 800 000 км на 400 000 км. Въпреки това им е по-изгодно да карат с биодизел. Това е много показателно. Изглежда обаче, че биодизелът има доста по-лоши смазващи свойства от нафтата (за разлика от това, което се твърди в линковете, които е намерил колегата sky). ....

Искам да поправя една неточност, която изглежда съм допуснал в предишния си пост.
Изглежда, че само двигателите с помпа-дюза имат проблеми с износването при експлоатацията с биодизел.
За останалите се твърди, че биодизелът няма отрицателно влияние върху износването на частите по горивната уредба в сравнение с минералната минерална нафта.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#25 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 17 май 2006 - 17:41

Преди 2-3 седмици заредих с биодизел от Темпо и ходих до морето. Вървеше си нормално, но не мога да кажа дали е харчела повече или по малко. Следващата седмица ходих до Троян и Ловеч и отново заредих биодизел. Отново си вървеше отлично колата. Но след няколко дни забелязах че при паленето сутрин има едно замисляне и звука не е така чист както преди. Възможно е да е от боклуците които се отделяли както писаха колегите по-горе. Защото не съм сменял горивния филтър след като минах 1000-1500 км. с биодизела. Така или иначе спрях да зареждам с биодизел и сега отново си пали без забележки. Казаха ми че у нас никой не контролира производството на биодизел и затова няма гаранции изобщо какво ти сипват в резервоара. Затова мисля да изчакам още малко да се урегулират нещата пък тогава :)
Иначе доколкото ми е известно биодизела е гориво което се произвежда от различни растителни и/или минерални масла, а отделно от това може да се кара с чисто растително масло, било то олио или рапично или нещо подобно. И в тази връзка си мисля даже дали да не опитам да си засадя няколко декара, които и така само пустеят с рапица и да опитам...:) Във всеки случай ясно е че при тия скокове на петрола това е бъдещето.
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi

#26 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 17 май 2006 - 18:30

Ако ти е мерак да пробваш с чисто олио, става и слънчогледово, няма проблеми. Ако го разреждаш 50:50 с нафта пък хич...Поне лятото ;)
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#27 Гост_A4oГост_

Гост_A4oГост_
  • Гости

Публикувано 18 май 2006 - 08:07

Ако ти е мерак да пробваш с чисто олио, става и слънчогледово, няма проблеми. Ако го разреждаш 50:50 с нафта пък хич...Поне лятото ;)

Не е съвсем вярно. За вървене, ще върви, но ... има доста особености и не си струва риска, поне за мен :)
  • 0

#28 rotki

rotki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 92 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CDI S203 2005г.

Публикувано 18 май 2006 - 18:14

Така или иначе спрях да зареждам с биодизел и сега отново си пали без забележки. Казаха ми че у нас никой не контролира производството на биодизел и затова няма гаранции изобщо какво ти сипват в резервоара. Затова мисля да изчакам още малко да се урегулират нещата пък тогава :)

Много обичам подобни коментари.Как си представяте,че в търговската мрежа може да се продава подобен продукт съвсем безконтролно,макарче всяко правило си има изключения. Темпо все пак е верига бензиностанции, а не сергия на Женски пазар. Оше повече добре знаете, че тече рекламна кампания. И така да започнем от името.Биодизел е за масовия потребител. Пълното наименование е "метилови естери на мастни киселини".Звучи стряскащо,но ако сравните лабораторните анализи ще видите,че не е толкова лошо, а по определени показатели превъзхожда минералния дизел.
  • 0

#29 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 19 май 2006 - 19:34

Така или иначе спрях да зареждам с биодизел и сега отново си пали без забележки. Казаха ми че у нас никой не контролира производството на биодизел и затова няма гаранции изобщо какво ти сипват в резервоара. Затова мисля да изчакам още малко да се урегулират нещата пък тогава :)

Много обичам подобни коментари.Как си представяте,че в търговската мрежа може да се продава подобен продукт съвсем безконтролно,макарче всяко правило си има изключения. Темпо все пак е верига бензиностанции, а не сергия на Женски пазар. Оше повече добре знаете, че тече рекламна кампания. И така да започнем от името.Биодизел е за масовия потребител. Пълното наименование е "метилови естери на мастни киселини".Звучи стряскащо,но ако сравните лабораторните анализи ще видите,че не е толкова лошо, а по определени показатели превъзхожда минералния дизел.

В нашата страна е възможно,контрола върху продуктите е много нисък :angry: .Всички знаем как стават нещата ;)
  • 0
Публикувано изображение

#30 Гост_ТихомирГост_

Гост_ТихомирГост_
  • Гости

Публикувано 04 юни 2006 - 18:12

Чета темата с интерес. От 6 месеца работя оператор на инсталация за биодизел в град Димово. В момента приключихме с пробите за доказване на капацитета ( 1000литра на час) и чакаме комисия за узаконяване. Мога да Ви уверя, че дизела който произведохме сега, а и на предишните 72 часови проби по ништо не е по-лош от минералния. Това не е мое мнение а лабораторен анализ от германска независима лаборатория. Този анализ ни засяга пряко защото не гониме само мошност на инсталацията, а и физико-химичен състав. Отклоненията са само в моно и диглицеридите но това като клиенти Вас не би ви притеснявало като клиенти. Касае намесата на оператора. Съвета ми е карайте си с биодизел но първо си сменете горивния филтър. Защо чакате да минете 1000км. преди това? Имайте предвид, че е жесток растворител и си пазете боята под резервоара.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни