Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Възстановяване на табло и седалки W123


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 darkrose

darkrose

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 170 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Интереси:Mercedes...

Публикувано 21 декември 2007 - 15:24

Здравейте...
Та по въпроса:
Взех си за временно, за продажба, или може би за по-дълго, това времето ще покаже една 123-ка...
Всичко е перфектно, здрава, стегната, освен предните седалки и таблото.
1. Таблото е напукано на няколко места.
Има ли начин да се възстанови ? С някакъв материал, нещо да се намаже или нещо друго ?
2. Предните две седалки са леко "изтърбушени", не знам как да го обясня точно.
Възстановяват ли се ? Как, ако е възможно ? Или ако не откъде мога да намеря здрави ?
Ако се намерят здрави лесно ли ще сложа моя салон на здравите, понеже салона на моят мерцедес е хубав (черна кожа + плат) ?
  • 0
Dark Inside The Night

#2 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 21 декември 2007 - 15:34

Здравейте...
Та по въпроса:
Взех си за временно, за продажба, или може би за по-дълго, това времето ще покаже една 123-ка...
Всичко е перфектно, здрава, стегната, освен предните седалки и таблото.
1. Таблото е напукано на няколко места.
Има ли начин да се възстанови ? С някакъв материал, нещо да се намаже или нещо друго ?
2. Предните две седалки са леко "изтърбушени", не знам как да го обясня точно.
Възстановяват ли се ? Как, ако е възможно ? Или ако не откъде мога да намеря здрави ?
Ако се намерят здрави лесно ли ще сложа моя салон на здравите, понеже салона на моят мерцедес е хубав (черна кожа + плат) ?


Здравей, та на въпроса ти:
1. В зависимост от това какви средства искаш да отделиш можеш да постигнеш различен резултат. Вариянтите са два - или сменяш тблото с друго здраво ама втора ръка, или , което е и по-готиният вариянт, сваляш таблото и го караш на тапицер да го облече с някоя готина кожа (като на совата S-ка например) :icon_welldone:
2.За седалките ситуацията е аналогична :icon_coolgrin:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#3 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 21 декември 2007 - 15:55

Честито, Калине
крайно време беше да се върнеш в редиците
със сигурност - верния избор
давай снимки
за таблото не знам да има успешни опити за възстановяване
за седалките - има.
Просто в момента е много напечено и няма време да търся инструкциите за това, но идеята е странна и хитра- ще си ги направиш като нови
изчакай след празниците

пак честито!!!
  • 0

#4 darkrose

darkrose

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 170 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Интереси:Mercedes...

Публикувано 21 декември 2007 - 16:30

Благодаря, Вени :-)
Аз винаги съм си имал афинитет към мерцедесите, чак ми се чудят доста от познатите...този ми е 3-ти.
Този го взех, ще си го гледам. Хубав екземпляр е, други забележки по него няма.
За снимки, ще се похваля официално, като го прехвърля на мое име. Ще го видите :-)
  • 0
Dark Inside The Night

#5 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 21 декември 2007 - 19:43

Айде и аз на клона / че кьде без мен............./.Таблото оправяне няма освен ако не се перне една кожа както каза колегата.Гледал сьм го правят с едно такова гумирано и се нагрява после да залепне ма става като кухненска маса с мушама,друго си е кожичката.

Седалката се разглабя от облегалката и е лесно,дясната става на лявата и обратно та ако попаднеш на нещо читаво не му се стягай ми го грабвай.Това сьм го пробвал на Машината,лично аз си ги сменях.

Ако напипаш от 124 да речем,че от 126 гледах някьде ма не сьм сигурен, ги земи,те сьщо стават.
  • 0
.

#6 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 21 декември 2007 - 22:36

За таблото моя съвет е да си търсиш втора употреба от моргите, при всички положения ще ти легне по-евтино, а и това е автомобил който доста често се среща. За седалките е малко по сериозен проблема, защото си им е болка на 123-ките. От долу са на едни пружини и се чупят доста лесно. Ако тапицера е печен и си разбира от работата може да ти ги направи по-добре от нови ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#7 darkrose

darkrose

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 170 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Интереси:Mercedes...

Публикувано 22 декември 2007 - 12:02

Табло ще се търси явно...
Седалки днес ако ми остане време ще намина в една морга наблизо...имало някакви, ще проверя, ако стават, ще ги взема и ще сменя само тапицерията, че тази си ми харесва.
  • 0
Dark Inside The Night

#8 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 22 декември 2007 - 14:35

Табло ще се търси явно...
Седалки днес ако ми остане време ще намина в една морга наблизо...имало някакви, ще проверя, ако стават, ще ги взема и ще сменя само тапицерията, че тази си ми харесва.


Седалките не са никакъв проблем!И няма нужда да купуваш други втора ръка-и те ще са за възстановяване!На 123-та конструкцията на седалките е като на старите дивани-със зебло и два вида пружини,които се сменяват,конструкцията се потяга,сменя се кожата,или дамаската,и си чисто нов!Може от стари и скапани седалки да свалиш пружините само,защото оригиналните са по-меки!Инак стават лесно от "Волга","Жук"-не помня точно,но са по-твърди малко,но и по-здрави!
А,за таблото,както вече те посъветваха-само друго читаво!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#9 darkrose

darkrose

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 170 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Интереси:Mercedes...

Публикувано 22 декември 2007 - 15:22

Благодаря за съветите.
Ходих до моргата, но седалките на другата 123-ка не стават, още по-зле са.
За цяла седалка ми искаха 25 лв. но няма смисъл.
Имаше и табло, но пак напукано, по-малко, но пак си е напукано.
Иначе ако на някой му трябва нещо има цял салон + купе + дизелов двигател и цените са добри - моргата е в . Копринка, до Казанлък.
Тези дни ще хвана някой познат да видим това за пружините на седалките да ги стегнем. Кожата на седалките е в добро състояние, така че няма да има нужда да се сменя, само пружините.
  • 0
Dark Inside The Night




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни