Към съдържанието

  •  

Снимка

Изчезнаха ми половината тоци..


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 03 май 2006 - 21:44

А сега де? Тия дни бях разкачил вътре салона, щото го прахме и реших да сменя всичките крушки по колата, навсякъде да ми свети червено, та се оправих и точно сглобявах там тия дето са на махагона, демек бях махнал махагона по средата, натиснах го по силно да завънтя долното винтче и изгаснаха.. спряха да работят, дадохме + на една от лампичките и всички светнаха.. а днеска закачах километража и гледам и часовника вече не върти, тои нали е само с една + жичка.. на касетофона няма ток, иначе свети си там километража фарове работят.. повечето неща работят, ама нито лампичките по средата работят, нито касетофона, нито нищо.. половината тоци се губят, прегледах всички бушони 20 пъти... не е от тях здрави са.. да няма на друго място някъде скрити бушони? Колата - 124-ка ..
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#2 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 03 май 2006 - 22:54

Кофти проблем :(
  • 0
Публикувано изображение

#3 lyuben54

lyuben54

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 42 Мнения:
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили, ретро автомобили, котки.

Публикувано 04 май 2006 - 08:30

Първо провери предпазителите, после може да ти се наложи да започнеш от начало да разглобяваш по обратния ред, като гледаш да няма оголена жица на която има +, и която може да се допира до метален детайл.
  • 0
Публикувано изображение

#4 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 04 май 2006 - 20:31

Значи стигнах до тук, жичката която дава ток на тези лампички (въобще всички лампички по таблото с изключение на километража, пепелника и жабката) е сива със синио, на нея дам ли и външен + всичко светва.. демек не е проблема в лампички и т.н. После вадя ключа за фаровете и замервам дали жицата е здрава от ключа до там където отива, жицата си прокарва тока няма проблеми, стигаме до ключа (междудругото търся си нов вече) незнам колко и какви жици влизат в ключа и дали са + или - НО от ключа не излиза + за тази жица от която свети цялото табло.. разглобих го ключа.. не е от него предполагам всичко си беше ок, но като го сглобих ся има проблеми с дърпането към теб за да светнат халогните - много трудно се дърпа, а и беше почнал да се скапва както гледам и преди е отварян и ще си търся друг направо.. та знаете ли къде може да е проблема, от ключа не излиза + на тази жица на която са вързани крушките по таблото, не може в него да не влиза + защото си командва идеално фарове, километража там светва и т.н.. интересна е работата, бушони изключено - 1000 пъти ги проверявах и заменях един след друг.. Междудругото се оправиха другите тоци, работи и касетофона там и плафона и часовника.. както си му е реда само проклетите лампички на таблото не работят...
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#5 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 05 май 2006 - 13:00

"Предпазител" - Бушон ли е? И къде се намира точно, никаде не съм виждал предпазител там..
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#6 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 05 май 2006 - 21:05

"Предпазител" - Бушон ли е? И къде се намира точно, никаде не съм виждал предпазител там..

Бушон е ,но не знам къде се намира :(
  • 0
Публикувано изображение

#7 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 07 май 2006 - 14:43

Оправих се, нали съм си жичкаджия :)
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#8 baremo

baremo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 юни 2007 - 14:31

Оправих се, нали съм си жичкаджия :)

извинете колеги,но аз имам сходен проблем,,гори ми 13 бушон и ми из4езват авариините,мигачите,плофона,касетофона,значи майстора ми каза че на местото на бушона се измерва 30А а той е 8А,бушона си гори когато си иска,някои може ли да ми даде съвет или добър жичкаджия 190д 2.5
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни