Към съдържанието

  •  

Снимка

Не мога да спра парното в купето.Не мога да спра топлината от парното .


  • Please log in to reply
12 мнения по тази тема

#1 200D

200D

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:пистови мотоциклети

Публикувано 27 април 2006 - 17:14

Колеги днес се занимавах доста с МБ-то 124 , 200 дизел -86 година.От както се стопли времето спирането на топлината към радиатора за парното е невъзможно.Преди време смених врътките на централната конзола и за момент реших проблема.Днес си играх с мултицета и установих , че от врътките идва токов инпулс до бубините, но явно в тях нещо се е скапало.Как се решава проблема.Мога ли да сменя само бубините или трябва да откача всичко.И има ли някъде кранче като на соцвозилата за спиране на тая жега.Може ли да сподели някои цена на тия скапани бубинки.И не на последно място може ли да каже някой препатил преди мен как да спра притока на въздух от средните въздуховоди.Поиграх си с опит да отрегулирам клапата постигнах някъкъв евфект но не напълно спиране както си беше.Абе с винтелацията на купето направо го закъсах яко.Помагаите. :lol: :lol:
  • 0

#2 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 27 април 2006 - 17:48

Ами явно клапите (бубинките, дето викаш) са заяли отворени. Пробвай с почукване по корпуса им.
По принцип, те се контролират, чрез прекъсване на масата - като нямат маса - остават отворени. Може и в този смисъл да пробваш нещо.
Иначе не са много евтини. Май към 150 Евро идват...
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#3 маркони

маркони

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 89 Мнения:
  • Град:Мадрид Испания
  • Интереси: Шофьор на камион фен на F-1 Сена бог да го прости и...Шумахер

Публикувано 24 септември 2006 - 13:20

А бе момчета искам да попитам на маркуча който отива към бубините за парното има една помпичка- тя за какво е при мене е с отрязан кабел и не занам трябжа ли да я свързвам и къде?
  • 0
Публикувано изображение
W124 300D

#4 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 24 септември 2006 - 14:35

А бе момчета искам да попитам на маркуча който отива към бубините за парното има една помпичка- тя за какво е при мене е с отрязан кабел и не занам трябжа ли да я свързвам и къде?

циркулационна помпа - някои имат функция да ти върти водата през парното и след като угасиш колата, но досега не съм се занимавал да и разбера функциите по подробно
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#5 ivanhow

ivanhow

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 864 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W203 220CDI 143hp ex
    Mercedes W211 E500 306 hp

Публикувано 24 септември 2006 - 14:39

И аз имах същия проблем.Окза се че ми е изгорял някакъв цезерен диод.Неможе да се смени защото е 18 волтов и ми се наложи да купя цялата контролно платка на парното.Другия проблем е че трудно се намират.Дано не е това.
  • 0

#6 маркони

маркони

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 89 Мнения:
  • Град:Мадрид Испания
  • Интереси: Шофьор на камион фен на F-1 Сена бог да го прости и...Шумахер

Публикувано 24 септември 2006 - 19:51

Dezki а да знаешкъде е свързана? има там един кабел ама е различен не ми се вярва да е той
  • 0
Публикувано изображение
W124 300D

#7 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 24 септември 2006 - 20:03

Оглеждаш се за най-близкия кабел с подходяща дължина - то са 2 жици със сечение на проводника към 1.0мм (външно с изолацията към 2мм), които минават в общ шлаух. Куплунга е 2-пинов (най-вероятно прав, щото има и Г-образни)
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#8 Bobi_BENZ

Bobi_BENZ

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Град:София
  • Интереси:Много и все разнообразни, ама гаджето все е в опозиция.

Публикувано 25 септември 2006 - 13:56

А бе момчета искам да попитам на маркуча който отива към бубините за парното има една помпичка- тя за какво е при мене е с отрязан кабел и не занам трябжа ли да я свързвам и къде?

Знам че тая циркулационна помпичка рабти след като изгасиш колата. Целта е да завърти водата, ако има опасност от спукване на главата.

Мисля че СамоДизел е прав. На моята баха блокирали тия клапанчета дето са на маркучите за парното. Като ги разглобих, забелязах че са направени така че винаг да пропускат топла вода ако са развалени. Реших проблема като сложих най-обикновен кран за вода на мястото на клапите. През лятото спирах циркулацията от кранчето, а зимата го отварях докрай.
  • 0

#9 pavloff

pavloff

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 60 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Троян
  • Интереси:МЕРЦЕДЕС, ЛЕВСКИ, ФОРМУЛА 1

Публикувано 25 септември 2006 - 15:34

И аз карам 124/200D/86 г. и имам същия проблем с парното. За момента съм го решил на магия. Първо може бубинките да са повредени.Ако не щракат при работещ двигател и местене на бутонете за парното са те.Другия проблем е, че лостчетата с конусите, които се задвижват от бубинките клеясват защатото реално по 4-5 месеца не се ползват.През годините им пада никела и клеясват от антифириза. Леко се зачистват. Трето важно е гумента менбрана която изолира бубинките от антифриза и направлява лостчетата с конусите.През отворите на тази менбрана минатват лостчетата и с времето отворите се износват /разбиват/ и лостчетата застват на криво и не се движат.Самата гума на отворите е по твърда, но с времето антифриза е разяжда.Няма нищо вечно.Решенито е втора употреба като няма гаранция, че не е повреда и тя или с кран и спирането на рака.При демонтаж да се внимава да не се прекъснат медната тел на бубинките защото са мого тънки.
  • 0
Каквото и да ти говорят, става дума за пари.

#10 маркони

маркони

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 89 Мнения:
  • Град:Мадрид Испания
  • Интереси: Шофьор на камион фен на F-1 Сена бог да го прости и...Шумахер

Публикувано 25 септември 2006 - 18:13

да ви кажа аз какво направих -с клапаните, разглобих ги както са на място като отвинтих болтчетата отгоре и леко ги отделих от основата конусчетата са от бронз така че не ръждясват, пробвах буталата в електромагнитите дали се движат ( антифриз не изтича) и сглобих наново. има три клеми от които средната е маса ,като подавам ток по отделно между средната и една от страничните клеми установих че щракат (отварят).след това на контакт завъртам копчетата на парното на положение синьо докрай( чува се щракане) и поставям буксата - щтраква значи затваря. на положение червено докрай (също щрака) пак опитвам с клемата и не щрака и сега работи перфектно ,само че като се напълни с топла вода докато изстине минава известно време.
  • 0
Публикувано изображение
W124 300D

#11 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 25 септември 2006 - 18:59

дааа така е и аз в началото бях уплашен , ама е така докато не ухлади течноста останалав радиаторите на парното духа топло , не е като при другите до отклонява въздуха , тук се отклонява течноста
  • 0
MB C200

#12 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 май 2007 - 09:28

да ви кажа аз какво направих -с клапаните, разглобих ги както са на място като отвинтих болтчетата отгоре и леко ги отделих от основата конусчетата са от бронз така че не ръждясват, пробвах буталата в електромагнитите дали се движат ( антифриз не изтича) и сглобих наново. има три клеми от които средната е маса ,като подавам ток по отделно между средната и една от страничните клеми установих че щракат (отварят).след това на контакт завъртам копчетата на парното на положение синьо докрай( чува се щракане) и поставям буксата - щтраква значи затваря. на положение червено докрай (също щрака) пак опитвам с клемата и не щрака и сега работи перфектно ,само че като се напълни с топла вода докато изстине минава известно време.


Ако имаше и сники щеше да е супер.
Сега да попитам и аз.
Както си карам и когато мина през някой "кратер" ми се вклюзва парното :dontknow: започва да подухва топло :dontknow: без да съм пипал копчетата на клематроника.
Когато натисна 0 бутона за спиране престава да духа.
Дали нещо по бутоните не се бъзика :dontknow:
  • 0

#13 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 29 май 2007 - 10:31

Инфо относно ЕлектроМагнитните Клапани на Парното.

Зана4и ЕМКнП на 124 работят по следния на4ин

Когато няма напрежение на тях - са ОТВОРЕНИ.И много свясно е замислено-ако през зимата се скапе не6то-по управлението им -4овека излиза отван и маха 3 пиновия куплунг и има парно.е дефекта е 4е е топло през лятото ама от топло през лятото никои не е умрял докато от студ през зимата......

Когато доиде напрежение на тях са затварят или пак пропускат -в зависимост от импулсите към тях.

Електрониката ( на коли дето са без клима ) е поне 3-4 вида -там зад коп4етата дето се въртят- ве4е е стар модел и по4ти вси4ко има за тях и в голяма 4аст от слу4аите се ремонтира-но все пак трябва да се направи от 4овек дето си ползва главата .

На тия коли дето са с Клима е по сложно но и там има възможност за намеса но процентно 6анса да се оправи е по малак.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни