Към съдържанието

  •  

- - - - -

размяна на масло


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 Гост_МишоГост_

Гост_МишоГост_
  • Гости

Публикувано 15 април 2006 - 15:35

Двигателното масло за дизел по-различно ли е от това за бензинови двигатели?Ако се сипе масло на тубата ,на което пише дизел но със същите индекси 15W40 в бензинов двигател,фатално ли е или може да кара и с него?Объркали са май когато са сменяли маслото или само последната тубичка дето е за доливане при нужда,не знам още но съм на нокти докато отворят в понеделник и разбера със сигурност!А и дали ще си признаят и дали въобще са забелязали-това е голямата питънка?!?!?Мамка му ако се е прецакала работата.Кажете,да карам ли с това дето са сложили/жащото не знам точно какво е или да го сменям?
  • 0

#2 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 15 април 2006 - 15:55

Не е фатално, няма страшно.
Маслото си е масло, разликата идва от малко по-различните пакети адитиви, които се слагат в специализираните за бензин или дизел масла.
Ако искаш да си сигурен, смени това масло на половината от нормалния интервал за смяна.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#3 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 15 април 2006 - 16:09

OK!Сега съм по-спокоен,благодаря!
  • 0

#4 kyuss

kyuss

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 242 Мнения:

Публикувано 15 април 2006 - 20:41

B) Нищо му няма..например м/у Mobil Super Diesel и Super 15w-40 няма никаква разлика(тя е само в наличието на "дизел" на лепенката).Същото е и с Есо Унилфло 15в-40 и Унифло Дизел 15в-40, Тотал Кварц 5000,7000и предполагам почти всички останали производители ...маркетинг,кво да се прави...ДОРИ и да има нищожна разлика,тя е в твоя полза B) . Проблем ще има ,ако бяха сипали нещо от рода на Мobil Delvac XHP 15w-40, Prista SHPD,въобще масло за стари тежкотоварни дизели...
  • 0
Blood, Sweat and Diesel !




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни