Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Mercedes ML 270 CDIдвойни ауспухови тръби


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 ML-AMG

ML-AMG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2007 - 12:52

Hello my friends.

Не знам колко от Вас в този форум са с МЛ , но все пак искам да попитам. Някои от вас правил ли е да раздели ауспуха на две и да го изведе отзад, като на новия МЛ 63 АМГ. Дайте съвети, идеи.
Най вече ме интересува дали технически е възможно, т.е. дали има откъде да мине втората тръба.
  • 0

#2 ml500

ml500

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 149 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ

Публикувано 16 октомври 2007 - 10:48

На почти всички коли става. Нямаш никакъв проблем , ако ти е добър майстора за гърнета. Може да се раздели, най-лесно е преди да излезне от бронята, преди ауспуха,слага се една допълнителна тръба,която върви успоредно с бронята и излиза и от другата страна и ставаш с две цафари. По-трудното е да се направят изрезките в бронята и да се сложат подходящи накрайници за да седи като оригинално и да не е правеняшко. Също така допълнителната тръба трябва почти изцяло да е качена колкото се може по нависоко за да не си личи че е самоделка и да се захване за купето с ластици за гърнета, защото ще се люлее и ще удря в бронята или купето , а както си знаеш при дизела си има вибрации. Общо взето си е 1-2 дни работа но съм виждал доста коли направени доста професионално, едната кола беше правена в сервиза на Крафт на околовръстното.
  • 0

#3 Pin2

Pin2

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 22 октомври 2007 - 21:31

Точно ML CDI карам, но не знаех, че има алтернатива да се разцепи аспуха. Лошото е, че едва ли има кадърен, който да го направи, а аз оксижен не пипам :)
btw, каква ти е идеята с двата аспуха? Красота ли гониш или искаш да литне повече ?
  • 0

#4 ml500

ml500

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 149 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ

Публикувано 11 ноември 2007 - 13:38

Виждал съм и дизелови МЛ-и 270, които са купувани от БС и са поръчвани с АМГ-пакет , който включва двойни ауспухови тръби от двете страни
  • 0




2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни