Jump to content

  •  

Photo
- - - - -

запитванегазова


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 max

max

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Posts:

Posted 07 October 2007 - 19:19

Здравейте,приятели.Аз от скоро станах собственик на този прекрасен автомобил С 180,122 коня,94 г.,но пред мен възникна дилемата дали да слагам газова уредба и каква да бъде тя.По принцип не ми се иска,но бензина ми гълта много парички.Бихте ли ме посъветвали какво да правя,ако слагам каква да бъде дали газов инджекцион или обикновенна.Ще ви бъда много благодарен,ако някой вече е пробвал тези алтернативи да ми пише до утре за да знам какво да предприема.

Имам и още едно питане от къде да си купя по ефтини,но сносни разбира се 15 инчови джанти,за да си обуя зимните гуми.Благодаря предварително.
  • 0

#2 willy555

willy555

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 798 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 E 200 T, 1993г., 136 к.с.

Posted 07 October 2007 - 22:35

приятел, има много теми за газовите уредби тук, трябва да поровиш малко. Използвай търсачката
  • 0

#3 rabbitt

rabbitt

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 134 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    280SE
    E200K

Posted 08 October 2007 - 13:17

Колега, оня ден взех сл. кола от поставяне на газова уредба. Колата е VW Шаран 1.8Т 2003г. Сложихме газов инжекцион с БГ управление. Вижда ми се читаво поставена, няма разлика между газ-бензин. Моята препоръка е да сложиш нещо подобно, защото излезе всичко 1310лв, с бутилка на местото на външната гума. Това е с узаконяване и т.н. Ако моята кола позволяваше отдавна да съм сложил такава уредба.
  • 0

#4 max

max

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Posts:

Posted 09 October 2007 - 08:24

Колега, оня ден взех сл. кола от поставяне на газова уредба. Колата е VW Шаран 1.8Т 2003г. Сложихме газов инжекцион с БГ управление. Вижда ми се читаво поставена, няма разлика между газ-бензин. Моята препоръка е да сложиш нещо подобно, защото излезе всичко 1310лв, с бутилка на местото на външната гума. Това е с узаконяване и т.н. Ако моята кола позволяваше отдавна да съм сложил такава уредба.




A къде извърши монтажа,би ли ми дал телефон или адрес.А как се държи колата имали проблем с оборотите.
  • 0

#5 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3,301 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Posted 09 October 2007 - 08:33

Аааа, направи ли си аритметиката първо - т.е. искам да кажа колко километра минаваш средно годишно, че толкова те плаши разхода на бензинче :) И аз имам същата принцеса - отнесено към километрите дето си я карам нея не ми се връзва поставянето на инталации за алтернативни горива! :)
Кажи де, кажи, колко ти харчи и колко я караш? :icon_welldone:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#6 max

max

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Posts:

Posted 09 October 2007 - 15:17

Аааа, направи ли си аритметиката първо - т.е. искам да кажа колко километра минаваш средно годишно, че толкова те плаши разхода на бензинче :) И аз имам същата принцеса - отнесено към километрите дето си я карам нея не ми се връзва поставянето на инталации за алтернативни горива! :)
Кажи де, кажи, колко ти харчи и колко я караш? :welldone



Извън градско,понеже колата доиде на самоход от Германия даде разход под 8л. на 100 км.около 7,6 и 7,8л.
  • 0

#7 MB 230 TE

MB 230 TE

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 120 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ботевград
  • Автомобил:
    W124 230TE 1988
    W124 300D 1992
    W202 C200K 1997

Posted 10 October 2007 - 14:47

Извън градско,понеже колата доиде на самоход от Германия даде разход под 8л. на 100 км.около 7,6 и 7,8л.


Първо да ти е честита придобивката.

Сега остава само, както е казал колегата, да си направиш една проста сметка. А именно: колко ще я караш колата, какъв ти е средния разход и не на последно място колко си готов да платиш. Свят голям, хора всякакви.
Аз например бях поставен пред тази дилема - бензин или газ. Направих прости сметки и излезна, че ако сложа газов ижекцион (1200лв.) след 2 години, при изминати 10000 км. ще се изплати. Ако караш повече ще стане и по-бързо. Но някъде из форума е споменато да се слага газов инжекцион. Така че алтернативата е това. Направи си сметка колко километра годишно ще караш автомобила, колко ти харчи (смесено градско/селско), каква е цената на горивата (естествено не можеш да кажеш след една година каква ще е цената), раздели на две Бенсин/Газ, и си направи сметка кое е по изгодно.

Безаварийно
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#8 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3,301 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Posted 10 October 2007 - 15:01

Именно :icon_coolgrin: , точно тази сметка имах предвид. Не съм против алтернативните горива, просто по някога не си заслужава да се правят инвестиции от този тип! Имаше една мисъл "един лев днес е повече от десет утре".
И още нещо - когато си правиш калкулацията имай предвид, че за оптимална работа на двигателя при употреба на газ или метан е необходима по-честа смяна на въздушен филтър, свещи, кабели за свещи, масло респективно маслен филтър! Не знам наясно ли си с цените на тези консумативи , но кабелите са си една добра сумичка ! И не на последно място МАЙСТОРА и ЕКСРТИТЕ (емулатори на дюзи, на ламбда сонда, предпазна клапа за дебитомер и т.н.Дебитомера е няколко стотака на старо )!!! :icon_welldone:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#9 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1,713 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Posted 10 October 2007 - 20:12

аз имам същата като твойта. и аз бях пред тая същата дилема. накрая се оказа, че точно на майта кола става конвенционална (обикновена) газова уредба, с три кихалки, емулатори на инжекторите и на ламбда сондата. и се успа. за 610 кинта. е, имах известни проблеми слуд поставянето, поради незнание от страна на газаджийте, но се отстраниха. за мой късмет минах по "тънката лайсна" - един акумулатор. сега съм добре на газ. напоследък разхода се вдигна на 11 и май съм за нов въздушен филтър (18 лв.)
иначе търговци много, всеки гледа да си пласира стоката, но питай патило.
успех.
  • 0

#10 rotsen

rotsen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Свищов
  • Автомобил:
    MB 190E; м.09.1988г. продаден !!!

Posted 14 October 2007 - 14:57

Здравейте,приятели.Аз от скоро станах собственик на този прекрасен автомобил С 180,122 коня,94 г.,но пред мен възникна дилемата дали да слагам газова уредба и каква да бъде тя.По принцип не ми се иска,но бензина ми гълта много парички.Бихте ли ме посъветвали какво да правя,ако слагам каква да бъде дали газов инджекцион или обикновенна.Ще ви бъда много благодарен,ако някой вече е пробвал тези алтернативи да ми пише до утре за да знам какво да предприема.

Имам и още едно питане от къде да си купя по ефтини,но сносни разбира се 15 инчови джанти,за да си обуя зимните гуми.Благодаря предварително.


Здравейте колега,
Успех с колата и вс. друго...
ОТНОСНО : "...от къде да си купя по ефтини,но сносни разбира се 15 инчови джанти,за да си обуя зимните гуми"...
.......................................................................
........................................................................
.......................................................................
......................................................................
.......................................................................
.......................................................................

Edited by hektor, 08 December 2007 - 18:50 .
колега преместих ви предлаганите от вас джанти в съответния подфорум

  • 0
Публикувано изображение




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users