Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

И аз си продадох колата !


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 300ce

300ce

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 26 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 03 април 2006 - 19:17

Здравейте. Днес изненадващо получих много добра оферта и си продадох колата( 124 2.5 Дизел ). Веднага погледнах в мобиле.де и си избрах един златист хубавец 300СЕ :D . Но веднага се досетих, че модела е акцизен и ще трябва да се бръкна 8000лв. само за акциза :angry: . Та се чудех, дали има начин да се избегне това плащане до 2007 (чувал съм, че ако колата излиза от БГ на всеки 2-3 месеца, не е нужно да се плаща мито и няма да бъда глобен, че не съм го платил) и след това да платя новите данъци, вместо вече несъстещтвуващото мито(понеже ще сме е ЕС). Ако има глоба за неплатено мито то каква е? И последно ако варианта с излизането на 2-3 месеца съществува, колата с какви номера трябва да е( транзитните бг номера са само за няколко седмици и след това КАКВО? Как да изляза с колата извън граница на 2-3 месеца) :unsure: :unsure: :unsure:
  • 0

#2 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 03 април 2006 - 19:24

Здравейте. Днес изненадващо получих много добра оферта и си продадох колата( 124 2.5 Дизел ). Веднага погледнах в мобиле.де и си избрах един златист хубавец 300СЕ :D . Но веднага се досетих, че модела е акцизен и ще трябва да се бръкна 8000лв. само за акциза :angry: . Та се чудех, дали има начин да се избегне това плащане до 2007 (чувал съм, че ако колата излиза от БГ на всеки 2-3 месеца, не е нужно да се плаща мито и няма да бъда глобен, че не съм го платил) и след това да платя новите данъци, вместо вече несъстещтвуващото мито(понеже ще сме е ЕС). Ако има глоба за неплатено мито то каква е? И последно ако варианта с излизането на 2-3 месеца съществува, колата с какви номера трябва да е( транзитните бг номера са само за няколко седмици и след това КАКВО? Как да изляза с колата извън граница на 2-3 месеца) :unsure: :unsure: :unsure:

Няма начин, да не се плащат митата и акциза ;) Единсвената врътка, е за хората с кинти който имат регистрирана фирма в чужбина и колата, е фирмена и те си я карат с немска рег-я примерно :o Връткането през границата отдавна не върши работа. :(
  • 0

#3 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 април 2006 - 09:09

И аз мисля че дори и да влезнем в ЕС макс да отпадне митото но АКЦИЗА ще си остане да си го платиш :o , но дай боже да греша B)
  • 0

#4 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 04 април 2006 - 14:48

Акциза (до определена степен, по-висока от сегашната) и митото ще останат до 2009 (ако всичко върви по план и 1007 влезем в ЕС) защото тогава става абсолютни членки не само пълно правни а и финансово правно т.е. тогава ставаме общ пазар с ЕС и приемаме Еврото и махаме лева пада митото и и акциза (само част от него) и други данъци и налози, но това е за стоки и услуги само за продукти от ЕС мито и акциз за американски и азиатски и секви други такива коли на които производителя не кам БНП на ЕС ще се плаща...
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни