Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Mercedes Vito


  • Please log in to reply
41 мнения по тази тема

#1 rosen_shapshalov

rosen_shapshalov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 10 Мнения:

Публикувано 30 март 2006 - 17:07

Здравйте.Отскоро сам собственик на лекотоварен ван Мерцедес Вито.Кажете нещо.(разход подръжка)Мотора е 2.2 турбо дизел.Имали някой който кара такава машина?Предварителнп Ви благодаря.
  • 0

#2 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 30 март 2006 - 20:11

За съжаление ,май си първият тук, но пък аз ще слушам от теб за този модел на мерцедес (макар, че на мен ми трябва пътнически) .
моля те - сподели първите си впечатления, още дори не съм карал такъв, но определено ми се ще това да е следващата ми кола.
как е като усещане за пъргавина? а максимална скорост?стабилна ли е на пътя? определено не е би трябвало да е кола за надбягване, но ... сподели, моля!
  • 0

#3 mad_butcher

mad_butcher

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 92 Мнения:
  • Град:София, България

Публикувано 02 април 2006 - 00:41

Баща ми от време на време ходи на командировка с едно Вито. Ванчето си е Мерцедес - вървяло доста добре дори и натоварено. Проблема е, че нещо май по сглобките не е много качествено и леко потропва и почуква насам-натам, а все пак не е толкова старо, но пък това може да се преживее.
  • 0
гр. София
Mercedes W124 200E
---------------------------------
Публикувано изображение

#4 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 02 април 2006 - 12:35

Проблема е, че нещо май по сглобките не е много качествено и леко потропва и почуква насам-натам, а все пак не е толкова старо, но пък това може да се преживее.

Т.Е. - нещо като пасат комби ? - корите скърцат , но се свиква ли? ;)
  • 0

#5 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 април 2006 - 21:36

това е щото е ван-бус. Всички бусове си тропат като варели :P
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#6 Гост_Guest_rosen_shapshalovНГост_

Гост_Guest_rosen_shapshalovНГост_
  • Гости

Публикувано 03 април 2006 - 16:56

OK,колеги веднага ще напиша какви са ми впечатленията. ;)
  • 0

#7 Гост_Guest_rosen_shapshalovНГост_

Гост_Guest_rosen_shapshalovНГост_
  • Гости

Публикувано 19 април 2006 - 15:03

Привет колеги.Вече и за мога да се включа към гордите собственици на Мерцедес.Та значи машината Мерцедес Вито 2000г.С мотор 2,2CDI автомат.Мога да кажа че още ведна разбрах каква е разликата между Мерцедес и другите автомобили.Като цяло : возията му е добра,тежък автомобил и добре стой на пътя,добре набира турбото му го изтрелва и в обороти става самолет..За разхода още не мога да кажа нямам много километри.Като недостатък е малко тежката хидравлика на волана и по скъпата подръжка. ;)
  • 0

#8 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 19 април 2006 - 22:18

Привет колеги.Вече и за мога да се включа към гордите собственици на Мерцедес.Та значи машината Мерцедес Вито 2000г.С мотор 2,2CDI автомат.Мога да кажа че още ведна разбрах каква е разликата между Мерцедес и другите автомобили.Като цяло : возията му е добра,тежък автомобил и добре стой на пътя,добре набира турбото му го изтрелва и в обороти става самолет..За разхода още не мога да кажа нямам много километри.Като недостатък е малко тежката хидравлика на волана и по скъпата подръжка. ;)

Честито,винаги да те радва и без произшествия :D
  • 0
Публикувано изображение

#9 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 20 април 2006 - 09:36

Привет колеги.Вече и за мога да се включа към гордите собственици на Мерцедес.Та значи машината Мерцедес Вито 2000г.С мотор 2,2CDI автомат.Мога да кажа че още ведна разбрах каква е разликата между Мерцедес и другите автомобили.Като цяло : возията му е добра,тежък автомобил и добре стой на пътя,добре набира турбото му го изтрелва и в обороти става самолет..За разхода още не мога да кажа нямам много километри.Като недостатък е малко тежката хидравлика на волана и по скъпата подръжка. ;)

честито и от мене
моля за всякакво инфо - приятел иска да купува такъв - казвай всякви впечатления
  • 0

#10 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 25 април 2006 - 23:31

аз имах възможност да подкарам Вито 108Д и ми хареса
малко слабо в сравнение с моя МБ но е мн приятно за каране, върви леко, мазна хидравлика, клима, гледаш от високо.. ааа, влиза се лесно и никъде не ми опира главата :D
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#11 Гост_Vito112Гост_

Гост_Vito112Гост_
  • Гости

Публикувано 28 април 2006 - 16:55

Здравейте! от около 8 месеца имам Вито 112CDI 2001г автоматик. много съм доволен поне за сега. разхода градско е около 10-10.5л а извънградско е стигал и до 8. като цяло вана е добър, набира доста добре за теглото си и вози почти като другите мерцедеси. относно тропането имах такъв проблем но се оказа че е от тампона на един от задните амортисьори. други проблеми почти не съм имал. смених накрайниците на кормилната щанга, но мисля че е нормално колата е вече на 200000км. много е удобна за почивните дни за дълги пътувания с повече хора. ако някой е решил да си взима ван това е един от най-добрите избори. преди да взема този съм пробвал доста други ванове, но никои няма такова вътрешно пространство и возене и в същото време сравнително нисък разход и много дорбо поведение на пътя!
  • 0

#12 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 29 май 2006 - 12:59

Здравей колега радвамсе че и ма и други които карат Вито автомат.Моят само че е 110CDI.Кажими при теб как ти е километража и оборотомера?Мойте почнаха напоследък нещо да се бъзикат.Като изгаса мотора километража остава на 60км/ч. :( Иначе какви обороти ти държи.Мойте не знам дали с аверни.Имал ли си такъв проблем?Незнам какво да му правя :unsure:
  • 0

#13 bigcats®

bigcats®

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:

Публикувано 06 юни 2006 - 13:20

Привет колеги.Вече и за мога да се включа към гордите собственици на Мерцедес.Та значи машината Мерцедес Вито 2000г.С мотор 2,2CDI автомат.Мога да кажа че още ведна разбрах каква е разликата между Мерцедес и другите автомобили.Като цяло : возията му е добра,тежък автомобил и добре стой на пътя,добре набира турбото му го изтрелва и в обороти става самолет..За разхода още не мога да кажа нямам много километри.Като недостатък е малко тежката хидравлика на волана и по скъпата подръжка. ;)

Честито да ти е здраво и хубаво мерцедесчето и да си го ползваш с здраве
  • 0

#14 bigcats®

bigcats®

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:

Публикувано 06 юни 2006 - 13:22

Vito

Съчетайте работата с удоволствието



При модела Vito на разположение са две версии:
Panel Van за транспортиране на товари;
Crewbus за превоз на пътници и за комбинирана употреба.
Те са допълнени от Vito Mixto, който е специално конструиран за превоз едновременно на 6 пътника и на обемисти товари.

Съществува избор между три различни дължини и две височини, които позволяват товарният обем да се увеличи до 6,49 м3 (срещу 4,8 м3 в предишния модел), а дължината на товарното пространство да достигне до 2897 мм. Големината на плъзгащите се врати на Panel Van е достатъчна, за да могат отстрани да се товарят и разтоварват европалети с използването на мотокар. Товарната ширина между арките на колелата е 1277 мм, което позволява три европалета да се наредят един зад друг.

Моделите Crewbus в гамата Vito също предоставят избор между три различни дължини. Това означава, че те могат да поберат до 8 пътника плюс водача при товарен обем от 970 л. Приятната атмосфера в салона, комфортните седалки с вградени триточкови предпазни колани, богатият избор от настройки на седалките и още много други детайли правят Mercedes-Benz Vito идеално транспортно решение, без значение дали той ще бъде използван за превоз на по-специалните гости на хотела или като допълнение към вече съществуващ автобусен парк.


Богатство на решения



Вито се предлага във варианти товарен фургон, товаропътнически Mixto и пътнически Kombi, като при всички тях можете да избирате между две междуосни разстояния и три дължини на каросерията. Товарното Вито и товаропътническия вариант се предлагат при среднта дължина на каросерията с две височини на покрива.

Във вариант товарен фургон Вито е универсално транспортно средство за случаите, когато външните габарити са от особено значение. Освен компактните си размери, Вито предлага удобствата на страничната плъзгаща се врата и големия заден капак, зад които се крие изумителен по площ и обем, надеждно изолиран от кабината товарен отсек. Товаро-разтоварните дейности се улесняват и от ниския борд на товарното пространство, а допълнителната възможност за инсталиране на покривен багажник добавят последните щрихи към образа на един незаменим помощник на занаятчийския бранш, куриерските служби и дребната градска търговия.

Способностите на Вито обаче не се изчерпват дотук – пътническата модификация ще Ви предложи решение в случаите, когато трябва да посрещнете на летището гостите на Вашия хотел, да покажете местните забележителности на клиентите на туристическото Ви бюро, да потеглите на турне с Вашата рок-група или просто да излезете сред природата с Вашето семейство. На разположение са пътнически места с множество възможности за разместване и демонтаж, напълно остъклено купе с прекрасен обзор и сравним с този на лек автомобил комфорт. Разбира се, при възникване на нужда микробусът може да поеме и сериозно количество товар в зависимост от броя и разположението на пътническите седалки.
  • 0

#15 bigcats®

bigcats®

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:

Публикувано 06 юни 2006 - 13:23

Истинско удоволствие в движение



Пътувайки удобно, Вие пътувате по-безопасно, по-бързо и по-неусетно. Имайки предвид тази неоспорима истина, ние създадохме новия Вито, съобразявайки се с най-високите съвременни изисквания по отношение на вътрешното оформление и оборудване. Хоризонтално разделеното арматурно табло впечатлява с високото качество на използваните материали, както и с логичната и ергономична подредба на всички функционални елементи. Удобният, наподобяващ джойстик скоростен лост е интегриран в арматурното табло в непосредствена близост до водача и наред с предимствата, които предлага по отношение на ергономията на работното място, позволява свободно движение между седалките от първия и тези от по-задните редове. При пътническата версия и версията Вито комби, оформлението на арматурното табло е още по-луксозно благодарение на използвания в горната му част мек материал.
За постигането на желания ред в интериора се грижат детайли като голямата жабка с обем от 11 литра, внушителната по размери централна конзола и просторните отделения за съхранение на малки предмети в облицовките на предните врати, способни без проблеми да поберат и 1,5-литрови бутилки.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни