Към съдържанието

  •  

Снимка

сигнал от комп. на А класадопитване


  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 26 март 2006 - 23:35

Марабе колеги, нещо започна да ми писва тая А класа. Бях писал за последния проблем в дира, оказа се, че тресенето на двигателя е една пластмасова част, на която се закачат свещите и съм бил карал без един цилиндър или общо взето се е скапал еквивалента на кабелите към свещите при по-старите коли ( дано не говоря глупости ама това разбрах от майстора). Отдавна не бях карал по магистралата и за последните два месеца имам само градско. И днес покарах малко и реших да понадуя двигателя. Обикновенно карам между 140 и 160. Имам си един любим участък където винаги понадувам малко повече. Да съм карал най-много 5 мин. с 180 и компютъра пуснал сигнал. На тъблото ми се появи сигнала за маслото и часовника ( което и сигнал, че е време на смяна на масло, което направих има няма 1000 км, но майсторите не са пренастроили брояча до следващата смяна на масло). Ако причината е в това т.е. компютъра да предпазва двигателя от прецкаване при висока скорост, ако не е сменяно масото на време е ОК, но след тези два сигнала ( за маслото и часовника) се появи и още един HI, което мисля че е съкращение за HIGH, но не съм сигурен. След като намалих всичко си дойде на място. Та някой има ли идея, защото не ми се ходи пак за глупости на сервиз,че достатачно я водих и вече ми писна. Колата е добре подържана и е със сменени консумативи на 120000 км е. Не е прегрявана поне при мен. Покрива нормите на сервиза като състояние на двигател има сила, не пуши........
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#2 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 27 март 2006 - 11:17

Ми книжка (упътване) за колата нямаш ли? Виж вътре кое какво точно означава. А, ако нямаш книжка, поръчай си от Мерцедес, не са скъпи.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни