Към съдържанието

  •  

Снимка

ел проблем124


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 mafiota^^^

mafiota^^^

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 172 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Dimitrovgrad
  • Автомобил:
    W124 200d 1986година
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 март 2006 - 22:38

Имам 124-ка преди татко ми я караше сега колата е моя когато той я караше вика че на ключа за запалването аз незнам какво представлява имало много кабели там в момента на колата не и работи шибидаха и ел огледалото то и централното са развали ама там по човешки причини.Интересува ме следното от къде се захранват люка и огледамото защото до джойстика на огледалото не достига ток и ме съмнява че и до моторчето на люка не достига.Може ли някви контактори или нещо такова да са се счупили на ключа и ако се захранват от там люка и огледалото да не достига до тях ток.Колата е 200 D мерси предварително. :D
  • 0
Публикувано изображение

#2 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 22 март 2006 - 09:07

Провери най напред бушоните-там има списък кой бушон за каквое, хубаво е да ги извадиш един по един и да им почистиш гнездата от окиси, като напръскаш с контактен спрей и където трябва ръчнеш с остър предмет.
На 124 контактния ключ им е слабо място-от частта му с контактните пластини се разпределя захранването за много елементи от електрическата инсталация, има вероятност и там да има проблем.
Вземи един мултицет и провери дали на бушона за шибидаха има напрежение спрямо маса при даден контакт.
Не съм сигурен, но ел. огледалата май работеха и на изключен контакт(от доста време не съм ги местил и нямам спомен)
Успех за сега :D
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#3 GiN

GiN

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хисаря
  • Интереси:интересни
  • Автомобил:
    W124 102.963

Публикувано 22 март 2006 - 09:47

Огледалата работят само на контакт а стъклата и люка трябва да работят и когато някоя от предните врати е отворена и когато ключа е на положението преди контакт.ПРовери дали като натисне6 КОПЧЕТО, без да си запалил колата ,плафоните в колата премигват.
  • 0

#4 mafiota^^^

mafiota^^^

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 172 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Dimitrovgrad
  • Автомобил:
    W124 200d 1986година
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 март 2006 - 17:00

Почистих бушоните сега люка работи и съм много радостен благодаря на всички.Огледалото не марда ама и без ел да е мога.
  • 0
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни