Jump to content

  •  

Photo
- - - - -

Проблем с w203 2.2 cdi, загуби мощност


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Добромир Цанков

Добромир Цанков

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Posts:
  • Град:Габрово
  • Автомобил:
    C200 - W203

Posted 25 December 2023 - 16:26

Здравейте, честито Рождество Христово!
Проблемът се прояви преди 1 час, докато шофирам. Автомобилът е Mercedes C-class w203, 2005 година, ръчка, 2.2 cdi, 122 к.с. Няма чип!

Докато изкачвам баир, колата загуби мощност на 3та скорост, след това загуби мощност и на 2ра. Спрях веднага на първата отбивка, мотора се чуваше така все едно не надува турбината. При потегляне почти нямаше мощност и на 1ва скорост, при което изгасна. След втори опит, колата тръгна, но не вървеше на по-висока предавка от 1ва. Постоя изгасена на един паркинг около 4/5 минути, може да съм си внушил, но звукът при работене на мотора беше различен от този на който съм свикнал да я чувам. След като я запалих и тръгнах, проблема се оправи, колата започна да си върви нормално, турбото също започна да работи правилно. 

По таблото не ми е светвало нищо, температурата на двигателя беше 90 градуса (ако може да се вярва на 100% на датчика на таблото). 

Минах около 30 км градско преди да се прояви проблема, случи се изведнъж.

Остана странен шум при работа на мотора.

Със сигурност веднага след празниците ще я вкарам на диагностика, но бих искал и да се допитам до компетентни колеги във форума.

 

Благодаря предварително, светли и спокойни празници, весело посрещане на новата година!


  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users