Към съдържанието

  •  

Снимка

Обслужващ ремък и ролки на ОМ 651 при W212


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 359 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 09 януари 2023 - 12:09

Привет,

Моля за информация относно необходимия пробег/време, при който се препоръчва подмяната на обслужващия ремък и ролките на ОМ651 при  W212? Ако има значение, колата е 220 CDI.

Поздрави и успешна нова година!


  • 0

#2 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 890 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 12 януари 2023 - 08:07

На късмет е работата :) явно зависи от много фактори. Ако искаш да е превенция и ползваш оригинални консумативи ориентира е 100 хил. Ако караш на Дайко, Майко, Гейзз и ролки “ина” сменяш като пропеят :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#3 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 359 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 12 януари 2023 - 10:50

Междувременно питах в Силвър-а и казаха, че на 60 хил. км. или 5 години, което 1-во настъпи се препоръчва смяна на обслужващ ремък. Активността по темата ми е провокирана от случка с мой познат... За нова година тръгна от София за Гърция през нощта, и  в едно Гоце Делчев-ско село му блокира паразитна ролка и "изхвърли" ремъка на неговата W212. Тя е 350 бензин с М276 на 119 хил.км. Ще кажете "свирила" е ролката. Казвам само да, ама не е свирила ... И аз я знам колата и той е технически грамотен и би я чул. А случката си е доста гадна. Празнични дни, през нощта, няма работещ сервиз и магазин и за капак цялото семейство в колата...


  • 0

#4 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 359 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 12 януари 2023 - 10:52

На късмет е работата smile.png явно зависи от много фактори. Ако искаш да е превенция и ползваш оригинални консумативи ориентира е 100 хил. Ако караш на Дайко, Майко, Гейзз и ролки “ина” сменяш като пропеят smile.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Оригиналните ролки не са ли INA?


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни