Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Няколко питанки за S202


  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#1 s7animir

s7animir

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    2002 BMW e46 330d

Публикувано 27 ноември 2022 - 19:35

Здравейте, карам s202 c250td от скоро.
Та имам няколко въпроса за колата.
Имам проблем с фаровете, вакуумите са прецакани и са забити в земята. Реших да ги вдигна, за да си ги настроя, но проблема е, че от врътките вече са вдигнати в най - горно положение.
Имат ли проблеми с водачите тези фарове ?
Чудя се дали да не си взема фейсови фарове, защото тази е 96та, всичко плъг енд плей ли е ? Има ли друго за преправяне ?
Другия проблем, който имам е с радиото. Сложих й едно CD на Pioneer, но като изкарам ключа не се гаси, а трябва да цъкам винаги копчето. Трябва да изкарам допълнителен кабел от контактния ключ до радиото или тя по принцип си го има заводско това ?
И може би най - важния въпрос е, мога ли да сложа турбо от 300td ? Има ли някаква разлика, защото сегашното турбо си отива и всичко е в масло, та така и така ще се сваля и се чудя дали да не и бодна едно турбо от ОМ606.
  • 0

#2 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 10 декември 2022 - 13:26

Мога да ти отговоря конкретно на въпроса за радиото явно е вързано така че да не се изключва когато се вади ключа а умишлено е свързано да роботи без ключ аз поне така ме питат когато ми свързваха касетофон ако си от Варна мога да ги кажа къде да отидеш да ти го оправят щом искаш да извадиш ключа и то да спре да работи.
  • 0

#3 s7animir

s7animir

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    2002 BMW e46 330d

Публикувано 22 декември 2022 - 15:18

За радиото ясно, ще трябва да го закарам на някой еладжия.

За турбото, до колкото разбрах, хвърля масло от ЕГР клапана, има ли китове за премахването му, защото сегашния е изключен, но не знам защо хвърля масло от там.

За фаровете, търся си здрави фейсови фарове, без счупени захвати, защото моите са строшени, купих още едни, които са строшени и ми трябват напълно здрави, че от 3 чифта да си направя един здрав.


  • 0

#4 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 29 декември 2022 - 14:26

От дизел не разбирам не съм се занимавал а фарове търси по морги или от части в интернет .От къде си ти.
  • 0

#5 s7animir

s7animir

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    2002 BMW e46 330d

Публикувано 01 януари 2023 - 12:10

От Каварна съм.
  • 0

#6 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 01 януари 2023 - 16:40

Здрасти за много години жив и здрав мога да ти пратя тел.номер на автоморга зъ мерцедеси във Варна (ако не си си свършил вече работата де евентуално)но ако искаш дай тел.номер ако имаш вайбър да ти го изпратя там почти 100 процента съм сигурен че там ще има фарове
  • 0

#7 s7animir

s7animir

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    2002 BMW e46 330d

Публикувано 05 януари 2023 - 23:49

За много години, жив и здрав. Фарове и то здрави си намерих, прехвърлих си моите рефлектори, всичко точно. Но имам едно питане. На вас фаровете как са, смисъл, колата като е пред стена например има ли го изрязването на светлината от самите стъкла на фаровете ? При мен левия фар няма никакъв проблем, стъклото си изрязва идеално светлината, но десния свети на две петна и не знам дали заводско трябва да е така. Имам още 2 десни стъкла, мисля уикенда да пробвам с тях, но е супер дразнещо. Не мога да си регулирам правилно фаровете.
  • 0

#8 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 06 януари 2023 - 17:31

Щом имаш стъкла пробвай с тях така и така си тръгнал да се занимаваш аз за първи път чувам такова нещо явно наистина може да има нещо на стъклото по принцип знам че заводско левия фар свети малко по надолу от десния заради насрещно движещите се но за петна не съм чувал да се отразява а за регулиране то моето копче(по скоро врътката вътре в колата също не работи)мисля че трябва да има врътки на самите фарове но най сигурно според мен ще стане да се регулират в пункт за ГТП там сигурно знаеш че слагат срещу фара един друг фар на стойка която и се регулира височината и става много точно ако искаш пробвай по този начин и успех
  • 0

#9 s7animir

s7animir

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    2002 BMW e46 330d

Публикувано 09 януари 2023 - 20:42

Смених стъклото, проблема се оказа от крушката, бил съм я обърнал на обратно
  • 1

#10 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 10 януари 2023 - 10:12

Важното е че си свършил работата.
  • 0

#11 s7animir

s7animir

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    2002 BMW e46 330d

Публикувано 21 януари 2023 - 14:09

Имам едно питане пак.
Смених датчика за антифриза, а лампата на таблото продължава да свети.
Трябва ли да се изчисти грешката, ако има такава или по - скоро има някъде другаде проблем ?
  • 0

#12 C180 :)

C180 :)

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково
  • Автомобил:
    Mercedes C180 w202
    BMW E39 523I
    Vw Golf 4 1.9 SDI

Публикувано 21 януари 2023 - 21:10

Лампата при някои 202ки свети заради ниска течност на чистачките долей течност и ще си проличи :)


  • 0

#13 s7animir

s7animir

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    2002 BMW e46 330d

Публикувано 22 януари 2023 - 16:08

Ще долея течност да видя, ще долея и отзад, че лампата за течност и тя свети. Ако имат общо двете лампи ще си посегна.
  • 0

#14 s7animir

s7animir

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    2002 BMW e46 330d

Публикувано 25 януари 2023 - 19:27

Долях течност и отпред и отзад в казаните, датчика за нивото на антифриза е нов, но двете лампи не изгасват.
Остана да сменя датчика на предния казан за течността, отзад не знам дали има такъв и ще проверя какво се случва.
  • 0

#15 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 25 януари 2023 - 22:53

При мен се беше случило същото когато сменях разширителното казанче за антифриза(от морга) датчика беше оригиналния на колата който си е обаче като сложих казанчето лампата светеше при нормално ниво на антифриза впоследствие купих пак казанче пак от морга с негов си датчик и нещата се оправиха
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни