Към съдържанието

  •  

Снимка
* - - - - 1 гласа

Акумулатори (заряд) Мерцедес w221 s320 cdi


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 септември 2022 - 15:24

Колеги,може ли някой да каже какъв е принципа на заряд на акумулаторите при работещ автомобил w221.
Пускам темата защото при мен задния веднага след стартиране на двигателя кове 14.1v и 2v,а предният показва заряд 12.6v и стига до 13v.Това е с два чисто нови акумулатора.Преди да ги сменя ,задният беше на 6 месеца, а предният е с щампа 2018година.Там положението беше 14.2v на задният,а предният след стартиране застава на 12.2v и през десет секунди почва да качва на 12.3v,12.4v,12,5v и така стига след около минута и нещо чак до 14.7v-14.8v.Свалени са и двата и са закачени на тест и двата са добре ,този с щампа от 2018г е на около 60% капацитет ,уж е добре по думите на акумулаторджията,но все пак сложихме два чисто нови и по нагоре съм описъл какво показват.
Като предпоставка да започна да се занимавам с този според мен проблем е ,че преди около три седмици ми светна грешка за ербеците,грешката я дава в преден ускорителен сензор зад предната броня,сменявам го и грешката си седи не се трие,преди четири дни, при пътуване ми отказа автопилота (distronic +) и системата за предупреждение за сблъсък.
Ако някой нещо е патил или може да даде насоки какво да погледна или поне с инфо за дуал батери системата какъв е принципа на работа ,ще е от помощ.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни