Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Помощ за мнение


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 Newmember

Newmember

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 18 юни 2022 - 09:05

Здравейте, нов съм във форума и търся автомобил който ще се използва предимно за градски условия. Не съм сигурен още дали ще слагам газова уредба, тъй като не навъртам повече от 10000км/год затова този модел ме впечатли и бих желал да чуя мнението на по-опитните от вас относно ето този модел https://mobile.bg/11651244303033380

Доста съм неопитен, така че всякакво мнение ще е от полза. :)
  • 0

#2 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 18 юни 2022 - 11:38

Mercedes W203 фейс, мотор М112 и скорости 5G са много добра комбинация.
Не одобрявам 4х4, но е въпрос на предпочитания и нужди.
Мотора е М112 с обем 2.6 Ще ти се стори тромав но не особено икономичен.
Според мен задължително газ!
  • 0

#3 Newmember

Newmember

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 18 юни 2022 - 12:09

Мерси за мнението колега! Аз досега бях на Форд Мондео дизел 115к.с. и не съм усещал да ми е слаб, пък този уж е по-мощен. На мен 4х4 не ми е приоритет изобщо, просто такива намирам. Има и един от частно лице с газова уредба и малко по-мощен модел https://mobile.bg/11643465043666397

Просто се надявам да попадна на такъв който да не ме изпраща по сервизите през 3 месеца но наистина съм доста некомпетентен. Търся просто да е с кожен салон и отзад да е достатъчно удобно за по-продължително пътуване на дълго, пък останалото квото и да е ще се прави компромис.
  • 0

#4 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 18 юни 2022 - 13:53

Относно сервизите, всичко е въпрос на внимателен оглед и късмет. Втората е същата комбинация само дето мотора е 3.2
Като цяло търсенето ти е удачно. Моторите и скоростите са здрави. Важното е да няма ръжда и да са запазени, гледани коли.
Ще има нещо за ремонт но избереш ли добра кола ще си доволен.
Очите на 4 и успех!
  • 0

#5 isstoychev

isstoychev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 18 юни 2022 - 14:36

Здравей 
притежавал съм C240 4matic комби бензин/газ (течна фаза)
12 свещи 
8л масло на мотора и на 2те модификации и 3.2 
Разход на 240то газ 11-13 нормално каране извън града града 17/100
карал съм доста дълго също така и 3.2то само че в W211 седан и там разхода на газ е сходен 

на бензин и 2те коли са от 15 нагоре в града и 8-10 извън града 
Проблеми имат с климатрониците като цяло заради това че вече са стари и може да са се прецакали клапите 
Дебитомери
Като цяло стават безпроблем на газ и да се сменят често свещите
От време на време от V сълзи масълце но не е болка 
Кутията може от време на време да рита от 4->3 или 3->4 но все пак са на 20г и са 9999999999км

Недостатък че са Евро 3 и са с високи данъци 
Зимата в комбинацията 4х4 няма да има никакви ядове доста е проходима в преспи до вратите
Тромави са доста до към 3 3и малко оборота но след това си вървят приятно и нямат проблем да подържат високи скорости
Цедката ми харесва повече защото го няма проблемното SBC както е при W211 и са една идея по евтини 
Но пък за w211 ако се намери хубаво читаво и с много екстри ще слуша доста години напред 
Аз като цяло на моята цедка навъртях 60к за 2г само на газ и съм сменил 
- бензинова помпа 
- газова помпа заради това че е течна фаза
- свещи 2 или 3 пъти 
- дискове и накладки 
- задни пружини заради газовата 
- биалетки и така 
- фарове за рециклиране 

Виж отиди покарай 2 такива екземпляра и виж кой ще ти хареса и след това задължително СТАР за да няма подводни камъни и гледай по дорбе face че са по красиви 



 


  • 0

#6 dkmi123

dkmi123

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 339 Мнения:
  • Град:plovdiv
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 юни 2022 - 22:06

Внимавай в автосалоните, че бая послъгват с километрите.

И задължително на сервиз за преглед, че са и проблемни.

 

Преди няколко месеца ходихме да гледаме за един мераклия, колата я гледаш - запазена, излъскана, 2010-а година, на 230.000 я бяха писали,

като я закачих на диагностиката - едно, че наля сигурно 30 грешки на всевъзможни места, друго - излезе на точно 999.996 км.

Скоростната кутия също я даваше проблемна, усъмних се в хидрото, вероятно е пийнала антифриз. А това за автомата е доста кофти проблем.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни