Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

За глава.


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 Retovich177

Retovich177

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes Benz, C-class W202 C180 1995y. 1.8cc 90KW
    - 122P.s Sedan (Esprit).

Публикувано 13 февруари 2022 - 10:22

Здравейте колеги, изчетох форумите и с темите реално се образовах какво се случва с моя малък мечок, Ц180 М111 1.8i 122к.с 1995г. Есприт. Докато разбера какво се случва и си разказах играта на количката и съм бесен...
Чуваше се тракане, уж прецених, че са повдигачи, после минах на идеята ,че е обтегач, или верига не знам.. Долях масълце, вода всичко каквото е нужно за миг отихнаха нещата, докато не отворих казанчето и не видях бяла течност, погледнах капачката и видях балончетата, тракането става силно когато загрее до нормални градуси дори губи леко мощност, а като я натисна малко повече да набера например около 1300-1700 оборота се чува пукане от пред, може би е колектора знам ли, и отделно имам една правоъгълна тръба от лявата част на двигателя посока дясната , до колкото ми стига мисълта е въздушния филтър , та въпросната явно има пукнатини и предишните собственици са я облепили с изолирбанд който вече се е поотлепил и мисля ,че думка въздух. Реших да я запаля, да я прекарам пред майстора и на 2 ра ми загуби мощност и изгасна, с двама приятели я избутахме и я оставих да си изстине като хората. Сутринта отивам да я пробвам да прегледам от до всичко, и някъде отива пустия бял антифриз , няма видим теч, няма нищо.. Налях водичка, прегледах масълцето което е с цвят катран няма налепи, няма конденз... От 10 пъти запали 1 път и не задържа оборот изгасна като натиснах много внимателно педала на газта, не веднага разбира се... И сега съм в капан, колата е оставена на много кофти място и не знам какво да правя... Таблото ми се е прецакало, ту показва бензина ту не... И се моля да нямам гориво и ще я заредя после да видим.. Иначе ми дайте съвет, да взема ли глава 2 ра употреба , след като я види и майстора, двигателя целия да го сменям ли , направо съм се хванал за главата и не знам от къде да започна... И последно ако въросния въздуховод който преминава над двигателя дали не гълта въздух ,снощи ми се чу ,че съска нещо ама после хо затапих с малко тиксо за пробата просто и даже както казах имаше момент в който запалих и ако такова направо да го сменям с друг.. Имам и 2 тръбички едната е от към горния капак на главата дето е капачката на маслото а другата е от към въпросния въздуховод... Няма нищо на тях нито маркуч нито нищо... Вие сте, дано има някакво обяснение всичко това, защото хич не ми се разделя с колата, много и се кефя и возия и управление и всичко... Първият ми Мерцедес е и не бих го оставил. Благодаря предварително!

Изпратено от моят SM-A307FN с помощта на Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни