Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Избор на мотор


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 19 януари 2022 - 21:36

Добър вечер на всички може би ще ми предстои закупуване на нов автомобил и съм се спрял на w202 и w210 6 цилиндрови но много се колебая между 2.4 2.8 и 3.2 литрови мотори ( бензинови) чувал съм какво ли не за тях че първите 2 били много здрави но редовите не v образните ще бъда благодарен на всички съвети и мнения които споделите
  • 0

#2 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 20 януари 2022 - 01:41

Добър вечер на всички може би ще ми предстои закупуване на нов автомобил и съм се спрял на w202 и w210 6 цилиндрови но много се колебая между 2.4 2.8 и 3.2 литрови мотори ( бензинови) чувал съм какво ли не за тях че първите 2 били много здрави но редовите не v образните ще бъда благодарен на всички съвети и мнения които споделите

какви са им силните и слабите страни и кои са повече за да знам към кой да се ориентирам.
  • 0

#3 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 20 януари 2022 - 10:17

За мотора не знам, но ако нямаш близък, търпелив приятел тенекеджия с мнооого свободно време - по добре се огледай за нещо по ново.
  • 2

#4 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 20 януари 2022 - 10:52

За мотора не знам, но ако нямаш близък, търпелив приятел тенекеджия с мнооого свободно време - по добре се огледай за нещо по ново.

Има и коли без гнилоч знам че w210 гният много но ако нямаш какво да кажеш по темата не пиши мен ме интересува точно и конкретно това което съм попитал
  • 0

#5 kopoev1

kopoev1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 240 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    ML 320, МL 350, CL203

Публикувано 20 януари 2022 - 17:40

Не знам кой ги разпостранява тези слухове и къде си чул че 2,4 и 2,8 са по здрави от 3,2 ....?!?!? Ще трябва да смениш мястото  и хората с които се съветваш..!


  • 0

#6 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 20 януари 2022 - 19:13

Не знам кой ги разпостранява тези слухове и къде си чул че 2,4 и 2,8 са по здрави от 3,2 ....?!?!? Ще трябва да смениш мястото и хората с които се съветваш..!

Явно не си разбрал добре какво съм написал колега или аз не съм го написал правилно ,не знам ,не мисля че са по здрави от 3.2л просто искам мнение и за трите мотора поотделно плюсове , минуси, силни и слаби страни
  • 0

#7 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 20 януари 2022 - 20:34

Има десетки теми и "кофи с мастило" изписани във форума за тези мотори. Чак за трите по отделно да ти пишат...едва ли! Дисертациите на тази тема са били преди 20-25 г.
  • 2

#8 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 20 януари 2022 - 20:57

Има десетки теми и "кофи с мастило" изписани във форума за тези мотори. Чак за трите по отделно да ти пишат...едва ли! Дисертациите на тази тема са били преди 20-25 г.

А твоето мнение какво е колега ще го споделиш ли.
  • 0

#9 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 21 януари 2022 - 09:11

Антики са и трите, особено редовите, които имат навика да прегряват заради духнали гарнитури от старост, не от друго. М112 обича качествено масло и редовна смяна.
  • 0

#10 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 21 януари 2022 - 11:06

Антики са и трите, особено редовите, които имат навика да прегряват заради духнали гарнитури от старост, не от друго. М112 обича качествено масло и редовна смяна.

Благодаря,а за 200,230 компресор имаш ли мнение.
  • 0

#11 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 21 януари 2022 - 11:32

Аз карам 230компресор и още не съм го счупил а вече е почти 400кс и 600нм със заводски карантии, мисля че ако някой го счупи е от неподръжка и цигански изпълнения

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 1

#12 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 21 януари 2022 - 12:39

Аз карам 230компресор и още не съм го счупил а вече е почти 400кс и 600нм със заводски карантии, мисля че ако някой го счупи е от неподръжка и цигански изпълнения Коя година е твоя колега само да попитам.

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk


  • 0

#13 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 21 януари 2022 - 12:41

W208 230к 99г

Изпратено от моят NTN-LX1 с помощта на Tapatalk
  • 0

#14 merovingius

merovingius

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 108 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Mercedes c200

Публикувано 21 януари 2022 - 13:01

Благодаря моя е 94г втората ми ц класа е 2000 м111 и да съм честен доволен съм,ама живо здраво някой ден искам да си взема "нещо по така " 150к.с+ ама така като чета и се интересувам май ще се отказвам от тия 6 цилиндъра па живим па видим както казват руснаците.
  • 0

#15 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 януари 2022 - 14:12

Каквото и да вземеш, е по-здраво от сегашните мотори на теория, ако не е убито от годините, и начина на употреба.

Редовите 6-аци от тези години са с архаична горивна система. Има изключения, но мисля се свеждат до екзотичните изпълнения в BabyBenz-a W201.

 

Отделно купетата са в кошмарно състояние, трябва да търсиш в Южна Италия, Франция или Испания. При това далеч от влажен климат.

Но... това прави интериорите им кошмарни, ама да речем че интериор се намира от някоя изгнила и не виждала слънце.

 

Каквато и кола да вземеш от "архивната секция", ще си иска пълна реставрация, което нито е евтино, нито е бързо.

Не казваш дали ти е това идеята... няма как и да се предположи. Може би просто искаш стар Мерцедес, понеже имаш опит в миналото с това, че колите които си имал са надеждни. Но... от тогава са минали още доста години.

 

Според мен, всяка кола над 15г. е в графа: "трябва да се ревизира цялостно", най-малкото да е безопасна за околните.

Обикновено се свежда до мотора вън от купето, цялостно възстановяване на охладителна, горивна и спирачни системи. За жалост... и на части от ел.инсталацията при някои (или повечето) екземпляри.

И... почти всяка пластмасова част в коша се подменя, заедно с много от корозиралите метални гарнитури, снадки и т.н.

Отделно е добре да е малко по-модерно управлението на горивото, най-малкото да можеш да ползваш благинките на 21ви век от типа на софтуерна диагностика, вместо лампички, крокодилчета и мултицет при старите.

 

Абе... бих го направил за малко стари Мерцедеси, които очаквано си държат цена, защото и други хора мислят по същия начин.

Т.е. въпросът ти за мотора е здравина/надеждност е нерелевантен.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни