Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Пътуване до Италия


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 11 септември 2021 - 17:16

Колеги, моля които са пътували до Венеция с кола да споделят за колко време се стига с нормално каране? Има ли газ станции, колко са пътните такси, всичко което би било от полза.
Имам работа в района на Венеция и се чудя дали да ходя с колата или да си хвана самолета и оттам рент а кар...
  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 11 септември 2021 - 19:31

Заповядай, колега https://www.viamiche...NewEngine=false

 

двигагтелят и разходът на газ можеш да си ги конфигурираш от менюто.

Отделно Гугълмапс ти дава доста точна информация за забавянето по пътищата и чакането по границите.


  • 0

#3 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 12 септември 2021 - 16:15

Можеш да си пътуваш на газ без проблем, По пътя е пълно с бензиностанции на които има газ. Пътувал съм  до Ричоне с кола която е само на газ. На Лукойл и OMV има газ ( както и на други ) . 

За Словения -  https://www.dars.si/...ut_the_vignette

 

Препоръчвам ти нощен преход.


  • 1

#4 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 септември 2021 - 11:21

Можеш да стигнеш на един "хоп", дори ако се набиеш в някое яко задръстване, но е добре да сте поне двама водачи, че после си пиян морков два дни :)


  • 0

#5 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 13 септември 2021 - 21:41

Аз планирах подобно пътуване с кола, само че до Германия. Спряха ме две неща.

 

Проблемът с горивомерите и помпата на моята кола. На два пъти в рамките на година останах без гориво, веднъж на 1/8 резервоар и веднъж на 1/4. Оказа се, че помпата е сменяна с някакъв афтърмаркет и май са разменени маркучите за високо налягане и обратно гориво. Нямах време да реша проблема и да направя необходимите тестове.

 

Другото беше изискването за ПСР или антигеннен тест на не повече от 48 часа по границите. Аз и жената сме чипирани :), но голямото дете не е и трябваше да прецизираме много добре времето на пътуването.

 

В крайна сметка летяхме със самолет - лоукост със скъпи билети, 2 часа блъсканица на терминала, 2 часа и половина полет с 30 реда седалки при нормална конфигурация от 22 реда, още час на пристигане. Рентакар, Малко се напрегнах. :)

 

Иначе смятах да разделя дистанцията на две с едно преспиване, минавайки през Сърбия, Унгария, Австрия, а на връщане през Хърватска и Словения.

 

Може би някой ден :)


  • 0

#6 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 18 декември 2023 - 14:45

Ъп на темата: отидох с Раян еър за 37 евро билета. Върнах се с Еър Сърбия през Белград за 120 евро.
В Италия ме посрещнаха на летището та ходенето с кола беше избегнато.
  • 0

#7 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 358 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 19 декември 2023 - 11:10

Ъп на темата: отидох с Раян еър за 37 евро билета. Върнах се с Еър Сърбия през Белград за 120 евро.
В Италия ме посрещнаха на летището та ходенето с кола беше избегнато.

С кола щеше да ти излезе по-скъпо пътуването, но пък има много по-вече впечатления, по-запомнящо се. И срещата със сръбската и хърватската кухня не е за пренебрегване...


  • 0

#8 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 19 декември 2023 - 23:32

Ние в крайна сметка успяхме да реализираме пътуването си с автомобил през Европа. Това лято, през август.

 

Направихме една нощувка в Белград и една в Будапеща - Будапеща е страхотен град. Белград ни посрещна с дъждове и урагани, на косъм се разминахме с градушката и пороя

 

Влязохме в Германия през Бавария, после посетихме Баден-Вюртенберг и накрая Саксония и се спуснахме от там транзит през Чехия. Прага също е страхотен град, но го посетихме миналата година и се наложи да го пропуснем заради перлата на Австро-Унгария - Виена.

 

Накрая пак неизбежния Белград, който при второто посещение беше малко по-приветлив.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни