Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въпрос относно стандартите на Мерцедес.


  • Please log in to reply
12 мнения по тази тема

#1 EseAmor

EseAmor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 199 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124
    CLK c208

Публикувано 04 май 2021 - 10:27

Здравейте.

 

Днес оставих колата да и сменят маслото на скоростната кутия и да погледнат втулките на скоростите. Реших да погледна какво масло трябва да сложат и установих, че правилното е 75w80. Имам въпрос обаче и той е свързан точно с тези стандарти, които пише в сайта на Мерцедес. Например този 229.3 е за маслото, но от къде всъщност се разбира, че стандарта е точно този, а не някой друг? Същото се отнася и за другите масла и антифризи...

 

Благодаря! :)


  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 май 2021 - 00:08

Много е тегаво при мерцедес. Гадаене и косвено рефериране на множество документи и бюлетини. Накрая се надяваш да си прав, поглеждаш в аутодата, има една кофа разминавания, теглиш две майни и даваш напред.
За успокоение, сходно е и при ваг групата, и при бмв, но информацията е по-синтезирана и лесна за намиране.
Отдавам го на огромната маса фенове и ентусиасти, и в по-малка степен на по-добре организираните им системи.
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#3 EseAmor

EseAmor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 199 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124
    CLK c208

Публикувано 05 май 2021 - 09:19

С две думи - вярвам на това, което прочета по формуте или това, което ми каже някой, който се предполага, че разбира повече от мен. :) Както каза - в аутодата наистина има разминавания. Относно маслото, там не пише, че мога да сложа 5w40, но пък на доста други места го пише, включително и в стандарта на Мерцедес - 229.3. Ако съм по-конкретен, за маслото, което ти ми каза - Repsol Elite Competicion. :)


  • 0

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 май 2021 - 10:58

Конкретно за двигателните масла е лесно. В документацията за модел автомобил пише стандарта на маслото: напр. 229.3. После отваряш bevo и търсиш масло, което ти харесва. Вискозитетът може да варира според климата и това може също да се намери относително лесно.

 

Весело става с антифризи, масла за кутии, дифове, хидравлични течности и темподобни.

От една страна, базите данни на МБ за такива неща са доста скрити и недостъпни, от друга са трудни за търсене, дори и да се докопаш до тях.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#5 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 05 май 2021 - 13:52

Обади се в ССтар и ги помоли за съдействие, ако имаш книжка към автомобила,то там си пише всичко. Аутодата за мен е с най-фалшива информация.
  • 1

#6 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 05 май 2021 - 18:11

Здравейте.

 

Днес оставих колата да и сменят маслото на скоростната кутия и да погледнат втулките на скоростите. Реших да погледна какво масло трябва да сложат и установих, че правилното е 75w80. Имам въпрос обаче и той е свързан точно с тези стандарти, които пише в сайта на Мерцедес. Например този 229.3 е за маслото, но от къде всъщност се разбира, че стандарта е точно този, а не някой друг? Същото се отнася и за другите масла и антифризи...

 

Благодаря! :)

Колега, като написа "Репсол" и ме подсети - точно на техния сайт можеш да зададеш модела си, двигателя и ти излизат всички течности, по спецификация. Така си намерих антифриз и масло за диференциала. Предполагам и с други производители ще е така.

Стандарта на масло го пише в книжката на автомобила - оттам нататък МБ са на максимата "Защо му е на клиентът да знае? Да дойде в сервиз и да си плати запълна услуга."


  • 2

#7 EseAmor

EseAmor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 199 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124
    CLK c208

Публикувано 05 май 2021 - 23:06

Пред мен всъщност няма дилема, защото в момента знам точно какви флуиди трябва да ползвам, но просто ми беше интересно това, което питах. :)

Книжка имам в жабката, обаче незнайно защо, тя не е конкретно за CLK 200K 192 коня, а е обща, за всички разновидности. Същата е, като една, която намерих в интернет и там няма описани подобни неща.

Благодаря ви за мненията!

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  dadad.png   67,18K   10 Брой сваляния

Този пост е редактиран от EseAmor: 05 май 2021 - 23:13

  • 0

#8 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 06 май 2021 - 19:18

Пред мен всъщност няма дилема, защото в момента знам точно какви флуиди трябва да ползвам, но просто ми беше интересно това, което питах. :)
Книжка имам в жабката, обаче незнайно защо, тя не е конкретно за CLK 200K 192 коня, а е обща, за всички разновидности. Същата е, като една, която намерих в интернет и там няма описани подобни неща.
Благодаря ви за мненията!

Книжките са такива.За всички разновидности на модела.Изкарай я от жабката и я разгледай.Вътре има описано и за твоята кола.Започни от зад напред.Там са описани флуиди,размери на гуми,джанти,разход на гориво,обем на резервоарите...всичко нужно.:)
  • 2

#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 май 2021 - 22:08

Спецификация за масло на диф, хидравлика и скоростна кутия, както и антифриз тип има ли ги? Не помня да съм ги срещал.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#10 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 май 2021 - 12:26

Аз ползвам ето този сайт за такова инфо

 

В случая линка е за 208 200к

 

https://oilguide.rav...d04753e05666130


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#11 EseAmor

EseAmor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 199 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124
    CLK c208

Публикувано 22 май 2021 - 14:51

Книжките са такива.За всички разновидности на модела.Изкарай я от жабката и я разгледай.Вътре има описано и за твоята кола.Започни от зад напред.Там са описани флуиди,размери на гуми,джанти,разход на гориво,обем на резервоарите...всичко нужно. :)

Огледах книжката внимателно и въпреки, че е на италиански, защото колата е била закупена от италия, когато е била нова, видях много интересна информация, свързана с проверката на нивото на маслото. А именно:

 

-Когато двигателя достигне оптимална (работна) температура, колата се паркира на равно място, след което двигателя се гаси и се чака приблизително 5-6 минути, за да се стече маслото към картера. След това се проверява нивото на маслото и тази проверка е коректна.

 

Аз лично не бях чувал никога, че се проверява по този начин, но аз вероятно не съм чувал и много други работи. Както и да е, сложил съм Repsol Elite Competicion 5w40 и съм налял толкова, че нивото да е 2-3 милиметра под максимума.


  • 0

#12 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 май 2021 - 19:50

А щото рано сутрин, на всичкото масло в картера е грешно ли? :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#13 slavimaster

slavimaster

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 277 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:компютри нови технологии Автомобили.
  • Автомобил:
    Skoda 120L(135LS) - Cervenka 1986 г.

    W124 200CE 1994 г. - Mечо Пух

    W220 S500 4-Matic - 2003 г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 май 2021 - 13:50

Не мисля че е грешно аз винаги меря така. Но явно в книжката имат впредвид, че когато е топло маслото малко или много се раширява и това оказва влияние в нивото при студено и топло масло.


  • 0

1110907.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни