Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Моля за малко информация


  • Please log in to reply
34 мнения по тази тема

#31 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 04 септември 2021 - 14:25

Здравейте отново. Най-накрая ми се отдаде случай да пътувам на дълъг път с "новата" си кола. И трябва да кажа, че през цялото време бях учуден и удовлетворен. Предишната ми кола беше 200 кс бензин и бях малко скептичен от по-малкото коне и дизел в новата. НО както казах бях учуден също така и от комфорта на возията, мислех че след 500 км ще съм смазан но не. ДОВОЛЕН съм.

Имам само малък въпрос.Свикнал съм когато поискам да имам възможност компютъра на колата ми да ми показва колко км ми остава да измина с наличното гориво.

Има ли такава опция и тук. При зареждането на колата  исках да нулирам километража/ то се нулира всичко та се наложи после да оправям нещата/ ми изписа че мога да измина 880 км.

Тъй че би могло да ми показва тази инф.

Та въпроса ми е : Как се прави.

Благодаря ви предварително.


  • 0

#32 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2021 - 11:26

after start ти дава информацията за всяко каране, не е нужно да зануляваш километража. Всички функции на борд-а ги управляваш със контролите на волана, прочети кое как работи, клипчета в тубата бол.


  • 0

#33 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 05 септември 2021 - 13:22

Първо, благодаря за отговора.

Не съм съгласен, че не нужно да занулявам километража. Да, за ежедневната употреба се съгласявам, но има случай в който аз лично бих искал да отчета изминатият пробег без да се налага да помня някакви предишни стойности. За борд компютъра зная че се командва от волана и както казах си оправих нещата който се бяха занулил без да съм искал това. Като например езика се беше сменил на италиански и се беше включило автоматичното заключване на вратите, както и някой други неща като спряно беше автоматичното светване на фаровете и тн.

Но основният ми въпрос остава.

Ако искаш може да ми дадеш линкове за това къде да прочета повече или да гледам това което си имал в предвид.


  • 0

#34 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 05 септември 2021 - 15:46

Намерих си го, /без да искам/ :hailandkill


  • 0

#35 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2021 - 16:01

after start ти е меню което викаш с управлението със стрелките на волана. това ти е дневния километраж. По спомен се нулира автоматично след 5 часа пълен престой на колата, но можеш да го нулираш, когато колата работи на място, като задържиш пина в ляво на километража. За така наречения range, трябва да browse-неш с бутона във формата на встникарска страница (под стрелката нагоре) на мулти волана, когато си на екрана на after start.  


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни