Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въвеждане на еко-норми от юли 2021Чело коте книжки, писало коте наредби


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 13 февруари 2021 - 12:11

Такова интересно време се задава се задава...

 

https://dnes.dir.bg/...rachki-i-gazove

https://www.mediapoo...news318217.html

 

Поне има 11-ина месеца гратисен период за доизясняване. Но като цяло разбирам, че:

- особено в началото ще е неясно, в коя категория ни влиза автомобилът (сегашния или който искаме да купим).

- всяка година ще има вълнения, ще се запази ли категорията ни или ще се влоши

- пазарът на по-стари автомобили ще се свие сериозно

- общините ще имат механизъм за ограничаване на движението

 

От една страна за мен това са отдавна необходими (макар и непопулярни) мерки; от друга ми се струват частично недомислени (зле копирани); от трета мога да си представя изпълнението им на какво ниво ще бъде; и на послено място - какви варианти ще се изгенерират моменталически за изшунтиране на системата (това за налучкване на ЕГН на друг платил данъка човек никога нямаше да ми хрумне ) :)

 

Определено при такава сериозна промяна можеше да се предвиди значително по-продължителен период на информиране и въвеждане. Покупката на автомобил е дългосрочна обвързаност, а тези промени имат изключително силно влияние върху оптималния избор.


  • 0

#2 gkodinov

gkodinov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    C200 4matic W205

Публикувано 13 февруари 2021 - 12:45

Пак ли ще лепим ваденки по прозорците ?! Аман! Точно махнаха винетките и хоп нова хартия!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#3 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 13 февруари 2021 - 13:52

На мен пък ми стана ясно че:

 

- данните от измерванията на изгорелите газове няма да влияят на данъка

- данните от измерванията на изгорелите газове няма да спрат от движение димящите дизелови и горящите масло бензин/газови автомобили, тези с изтърбушените катализатори или премахнати DPF-и (вероятно т.н. първа група ще е с достатъчно занижени прагове). Бълващите кълбета черен пушек камиони над 3.5 тона изобщо не са засегнати...

- даните от измерванията на изгорелите газове ще определят само кои ще имат право да влизат с колите си в центъра на големи градове при замърсена атмосфера и ще може да се събират глоби от нарушителите.

 

С две думи - поредното малоумие за отчитане на дейност без никакъв реален смисъл...


Този пост е редактиран от koleto_70: 13 февруари 2021 - 13:55

  • 2

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 февруари 2021 - 14:32

... или обратният казус: ами ако измерванията на автомобилите ми са по-добри от съответната категория в която е? какво ще правим тогава?

Последно като ходих на преглед в СБА, с V-Power 95 емисионния тест беше адски добър. Доста се чудиха момчетата как така.

Ама нормално: изрядни катове, нови инжектори, бобини, свещи, ревизия на колектор и т.н.

 

Иначе приветствам мерките и вярвам, че може да се контролира спазването им. Отдавна забавени, но належащи мерки.

Чудно ми е защо обаче не се съобразяват с категориите на ЕС, а за пореден път откриваме топлата вода.

 

Смисълът е да се мотовират собствениците на бараки да ги разкарат. Искам да го видя в действие. Много ми е тъпо как хората си купуват поредния дръгел за 500лв., като нещо им се развали по досегашната барака. После хвърлят старата кочина някъде и карат следващата докато се скапе. За 6-7 години един мой съсед смени 5 такива кочини: Голф 2, 3, вектра и два сивика. Всички ги купува за 300-500лв и ги кара до умиране. После ги заебава някъде и така... Всеки път като запали кочината, 2 гълъба, 1 чучулига и семейство врабчета правят ритуална асфиксия в полет. Има негови коли в поне няколко квартала докато се сети да ги върне за скрап.


  • 2

Audi_A4_avatar.gif


#5 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    W201 190E 2.0
    W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 13 февруари 2021 - 14:45

Добре де, аз идният петък подлежа на преглед, който ще важи до идният 19 февруари, след като ги въвеждат юли какво правя аз?


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни