Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мнение за Ц-класатаКойто притежава и/или е карал да сподели


  • Please log in to reply
11 мнения по тази тема

#1 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 10 март 2006 - 17:59

Гледам някой от колегите имат В203. Какво ви е мнението за колата? Аз ще споделя моето по-късно, че сега малко ме мързи да пиша. Интересно ми е дали някой се е качвал на А4 и БМВ 3-ка от 2002-ра насам и как стои модела на любимата марка спрямо конкуренцията.

И за старат Ц-класа ще ми е интересно да прочета. Който я има може свободно да си похвали колата :)
  • 0

#2 penchev

penchev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 178 Мнения:

Публикувано 14 март 2006 - 01:09

Koлега здравей. Аз съм карал известно време 203-ка и ще ти кажа моите впечатления : комфортна возия,сравнително стабилно седи на пътя,купето е сравнително просторно за класа си,супер спирачки с БАС система. Слабостите са : проблеми с бордовата електроника - почти постоянно дефектиращо CD,постоянно се изписват разни глупости на екрана за неработещи AirBags,ESP и т.н. дразнещи глупости,които в общия случай изчезват с рестартиране,като се изгаси и отново запали двигателя Мноооого слаба предница - скъпи ремонти и нещото което ме тормозеше много - седалките отпред ! Много километри имах на ден и ме болеше в основата на гърба :angry: Става въпрос за седалки базово изпълнение ! А и нямат почти никаква странична опора.... Като цяло колата е гот,с преминаването към кормилно управление с рейка и макферсони отпред,колата има по-директно и прецизно управление от старите,сигурно поведение и само с добро може да се говори в тази насока.Правил съм си експерименти да я занасям с включено ESP на жълтите павета в сняг и киша и системата се справяше отлично,до сега се чудя как е възможно така да стои при сцепление граничещо с )-та :blink:


В Ауди А4 и БМВ Е46 съм се возил и ще кажа, че Аудито е отврат атомобил за мен!!!
Вътре е тясно,вози отвратително твърдо - ненужно даже,шумен 2,5 ТДИ мотор,чудехме се със собственичката,какво е хубаво в тая кола и май тя не се сети дори :lol: Май ги настройват само за немските аутобани тия коли и това си е ...

БМВ-то е страхотен автомобил,значи колата няма начин да не лепне на сърцето на младите, по-темпераментни хора! Поведение на пътя - безупречно,возия - стегната, но много добра за стабилния стоеж на пътя (50:50 - разпределение на масите),спирачки,контрол върху автомобила абе безупречно ниво.Купето предлага сравнително добро място и удобни седалки.
Като следя форума и чета,колегите нямат кой знае какви проблеми с Е46-те си, но има много случаи на откъснати задни мостове от купето поради корозия на основата където се закрепват тампоните :angry: Това е кофти наистина !!! Понеже не съм имал такова БМВ, не мога да говоря така обстойно като за Мерцедеса !

Това са моите впечатления - чакам да кажеш,дали не си се оборудвал с 203-ка :D

Според мен Ауди-то, не трябва да се причислява към останалите 2 автомобила !!!
  • 0
Публикувано изображение
www.bmwpower-bg.net

#3 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 март 2006 - 10:13

и Аз да кажа нещо B) :

Аудито е пълна трагедия - имахме служебни от първото А4 (след В4) и следващото - вървят ама комфорт никакъв :(

за другите нямам наблюдения
  • 0

#4 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 14 март 2006 - 14:56

Това със задния мост на БМВ-то е наистина жалко. Не изглежда лоша кола.

За ЦД-то съм забелязал, че ми дава проблеми ако сложа диск записан на РС-то. Оригиналните май не ми давар проблеми. Което ме радва, защото брат ми по-малко ми надува главата с неговата музика.
Сигналите за грешки при БАС не са се появявали при Ц-класата. Забезязвал съм ги при МЛ. Изчезват при рестартиране. Явно това е проблем не само на Ц-класата, а на електрониката монтирана в различните модели на Мерцедес.
Седалките на мен са ми удобни, нямам оплакване. Единствено в Ц-класата мога да си наместя седалката и волана на оптимална позиция, в нея се чуствам най-комфортно. А и кожения салон определено спомага за това. По-високи хора са се оплаквали, че им е тясно, но пък тогава бяхме 4-5 човека в колата.

Комфортно вози, аз не я карам на ръба и не съм изпробвал ЕСП-то.

Предниците и аз съм чувал, че са слаби. В момента по Ц-класата за която говоря има някакъв проблем отпред, но не знам какъв е, а собственика не ще да сменя частта. Когато влезе в малко по-голяма дупка колелото и се чува по-остър шум откъм окачването. Колата можело да измине още 50хил км така и затова се бави смяната, нещо с което аз не съм съгласен.

А да, имаше проблеми с електрониката на парктроника.

Като цяло много ми харесва колата.

Ако се сетя още нещо ще пиша.

П.П. Мисля, че ще е хубаво всеки да напише в съответния раздел за модела какво мисли за своята кола.
  • 0

#5 giorceto

giorceto

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 14 март 2006 - 23:50

Ми и аз да кажа така и така в момента карам такава. Както колегата Пенчев каза по-горе основните проблеми на колата са свързани с електрониката:СРС датчика е сменян два пъти и в момента пак има проблем, но тоя път ще си остане така. БАС, АБС, и т.н. светват едновременно, смиъсл всичко здава багажа извендъж и после се оправя по съсшия начин, но да не кажа голяма дума от година, година и половидна не ми се е случвало.
Предницата принципно наистина е слаба, но едините носачи съм ги сменил 08.2004 година идосега проблем нямам. Сега трябва да сменям, долните носачи, цената им е 260 лева бройката, а само тампона на Лемфьордер е 29 лева. Като цяло колата е много комфортна за возене, както и за дълъг път. В момента е на 180000км и е време да сменям ангренажна верига, проблеми с двигателя не е имала, (чукам на дърво). Ламарините и са здрави, седлаките и са малко твърди, ама те всички нови са така :) Ако си решил да се возиш си направил правилиен избор, ако си решил да караш малко по вълнуващо, марката е друга :) А с хубави гуми колата зимата не е имала проблем
  • 0
"Докъдето и да си стигнал, продължавай напред..."
Публикувано изображение

#6 Гост_Guest_IvoГост_

Гост_Guest_IvoГост_
  • Гости

Публикувано 23 март 2006 - 16:52

За коя Ц класа става дума? за новата или за старата?
  • 0

#7 k.iliev

k.iliev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 13 април 2006 - 20:38

Кирилица

Този пост е редактиран от k.iliev: 19 април 2006 - 21:11

  • 0

#8 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 20 април 2006 - 01:45

Здравейте, видях че по-нагоре стана въпрос за CD`to,някои знае ли какви фотмати чете? Само Audio Disk ли? PC disk(data) както казахте не чете,а mp3 диск?Става въпрос за новите от C класата
  • 0

#9 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 21 април 2006 - 21:59

Здравейте, видях че по-нагоре стана въпрос за CD`to,някои знае ли какви фотмати чете? Само Audio Disk ли? PC disk(data) както казахте не чете,а mp3 диск?Става въпрос за новите от C класата

Не чете мп3-ки,макар да не съм пробвал :unsure:
  • 0

#10 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 09 юни 2006 - 13:49

карам с250тд от две години. Само мога да кажа с една дума,перфектна.
  • 0

#11 monix

monix

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили и всичко за тях

Публикувано 01 октомври 2006 - 16:01

Карам новата С-класа W203 от май 2005г.Имам много информация за нея.
По отношение проблемите с електрониката първо проверете акумолатора.
Напрежението при стартиране не трябва да пада под 11,5-11 волта.
Друг никакъв проблем и аз съм нямал."да чукна на дърво".
Четири коли са около мен и само на две се наложи да се сменят биалетите.
По отношение СД - касетофоните имат защита за пиратски такива, но това не е проблем.Аз съм с навигация "COMAND 2.0" и при мен не чете нищо друго освен оригинални СД.Почти на всички може да се сложи вход за външно устройство.
Аз си сложих ДВД , камера за заден ход с парктроник,МП3,и сега чакам един интерфейс който се слага между радио и IPOD-в този случай радиото чете IPOD като ченджар.
Просто няма проблеми с тази коли.
за информация и помощ-0888523245,www.setel.dir.bg,[email protected] Начко
  • 0
[COLOR=blue]

#12 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 06 октомври 2006 - 21:12

Ние сменяхме втулки отпред.

А как да купя оригинални дискове. В 3-4 музиккални магазина влязох да питам за един диск. Нищо. Ами в такъв случай да живее нета!
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни