Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с чистачки W169


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 март 2018 - 15:13

Технически въпрос:
 
W169 (A-класа), 2007г. От известно време насам чистачките имат странно поведение.
НЯМА сензор за дъжд.
Винаги сработват при включване от лостчето, но...
На първа степен (интервалната) понякога работят ОК, понякога интервалът е много къс м/у включването им.
Бавна и бърза постоянна работят също от лостчето, но НЕ МОГАТ да се спрат. Т.е. Ако реши да прави проблем, чистачките не спират до гасенето на колата и махане на ключа от контакт.
 
Ако се даде контакт пак, почват да работят дори и на изключена степен.
След известно време спират да работят сами.
Т.е. ако не се пускат, няма проблем.
Ако се пуснат и тръгнат да се държат странно, понякога трябва да мине време на загасена кола, за да не се пускат.
 
НЯМА грешки (четена със СТАР)
Релетата за управление на чистачките (2 жълти) са подменени с нови и оригинални.
 
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и може ли насоки?
(имам опасения кои може да са виновниците, но не искам да насочвам дискусията в някаква посока все още. за сметка на това не знам решението и моля за малко помощ) :)

  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#2 Grozdanov

Grozdanov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 251 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 07 март 2018 - 19:52

Според мен се насочете към лостчето, не е като да не им правят проблем. Мисля че имам такова останало от клиент със скъсани кабели, ако ти се заиграва, мога да ти го пратя.
  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2018 - 01:07

Благодаря ти.

Единия виновник, към който съм се насочил е лостчето. Понеже се изнервих, че в БГ не намерих никъде, успях да поръчам от Англия лостче за мигачи + пластмасите и лостчето за автопилот на разумна цена. Бях обещал да ѝ боднем на колицата един темпомат.

Та... си създадох повод за още една DIY тема, май ще трябва да почета какво точно трябва да се прекодира.

 

Колкото до чистачките, или ще е лостчето, или ще е моторчето, защото в него също има реле, коеот може да залепва. Просто поведението ми прилича много на дефектиращо реле.

Така и така поръчвах горните работи, договорих се с продавача, за доста символична сума да ми прати и целия механизъм на чистачките (моторче + лостовите механизми) от 2010г. кола.

 

Направили са множество ревизии през годините... не знам защо. Физически захватът е същия, но са общо 6 различни парт номера :)

Та тази е от последните, 2010г. кола на 40х. мили. Добре че английските А класи са с еднакви чистачки като европейските... нещо, което не важи за новите модели.

 

@Grozdanov, засега няма да го мъчим лостчето, благодаря.

От твоя опит, пропускам ли нещо?


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 08 март 2018 - 08:59

 

 

Коце, като тръгнеш да добавяш темпомата обади се да ти дам стар или да дойда да го кодираме, а ако захвата на стъклото го позволява защо не боднеш един сензор за дъжд? Много са евтини и доста помага при първата степен на чистачките, не винаги са перфектни (за мен са една идея по-бавни от желанията ми) но поне не се движат като обладани.


  • 0


#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2018 - 10:04

Aз съм планирал и едно аутодим-че да сложа. Не обичам сензорите за дъжд, нямам контрол над тях. Колата не е моя и не е хубаво да се предобрят нещата. :)

Само каквото е обещано + малко отгоре, за гъдел. Малкото отгоре е огледалото на по-късна фаза.

Единствено сензора го намирам за полезен при лек, но постоянен дъжд, да си регулира сам скоростта, но на моменти пак прекалява.

И 2те ЦЛК-та, и Е90ката ги карах на ръчни чистачки много често.

Благодарско за предложението за Star, разбира се, че ще направим бирен следобед, след като елиминирам проблема с чистачките и всичко е закачено.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 08 март 2018 - 10:07

Съжалявам за оффтопика, но сензора за дъжд е най-приятен, когато в мокро време изпреварваш тирове/джипове :)


  • 1

#7 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 08 март 2018 - 10:46

Aз съм планирал и едно аутодим-че да сложа. Не обичам сензорите за дъжд, нямам контрол над тях. Колата не е моя и не е хубаво да се предобрят нещата. :)

Само каквото е обещано + малко отгоре, за гъдел. Малкото отгоре е огледалото на по-късна фаза.

Единствено сензора го намирам за полезен при лек, но постоянен дъжд, да си регулира сам скоростта, но на моменти пак прекалява.

И 2те ЦЛК-та, и Е90ката ги карах на ръчни чистачки много често.

Благодарско за предложението за Star, разбира се, че ще направим бирен следобед, след като елиминирам проблема с чистачките и всичко е закачено.

 

Ммм както писа и Велев, сензора за дъжд си е полезен, освен това тази А-класа ако добре си спомням има ксенон, та има сензор за осветеност и лесно ще се добави, за 10-15 евро ще го намериш този датчик комбиниран 2в1 (гюбеци всеки ден).


  • 0


#8 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 08 март 2018 - 11:17

Съжалявам за оффтопика, но сензора за дъжд е най-приятен, когато в мокро време изпреварваш тирове/джипове :)

Или в насрещното има локва и те окъпят изненадващо :)
Ценен си е!
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни