Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Избор на CLS ? Мнения по конкретна обява?


  • Please log in to reply
400 мнения по тази тема

#361 Nikola49

Nikola49

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30

Публикувано 28 август 2018 - 14:05

Тази информация я нямам. Майстора я провери на място и за него километрите са реални.


  • 0

#362 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 28 август 2018 - 14:53

Ясно.

За същият майстор който 

... видя омасляването и според него даже няма теч, а просто мотора не е мит дълго време. ...

ли става на въпрос.


Този пост е редактиран от vencislav: 28 август 2018 - 14:54

  • 1

#363 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 август 2018 - 15:34

Много интересна тема. Чакам и резултата с нетърпение.
Със стар диагноза има много места, на които да се добие представа за километрите, особено за човек с опит.

От чисто любопитство, видя ли на живо колата, която ти предложи потребител на форума. И какво те отказа от нея, та се наложи да се изследваш дълбокото с кола от Канада, която няма всички документи до колкото разбирам.
Въпросът ми е инспириран от това, че споделяш шофьорската седалка е дреп ( та чак и колоната на вратата изтъркана ), неясно състояние на течове и километри, неясно рециклиране на компресор. Всички тези неща са поправими, но с какво те грабна този автомобил.

И още едно лирично отклонение, ако позволите. Когато си купих една 212 емоционално, вътре беше като нова, а се оказа на 400к. Ха ха. Видях само някакъв удар отпред, който беше оправен кадърно, но нищо повече.

Този пост е редактиран от drjivago: 28 август 2018 - 15:46

  • 1

#364 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 28 август 2018 - 15:48

Много малко майстори могат да познаят хубаво превъртени километри. Ама наистина много малко. Трябва да се смятат часове работа на табла, разни други компоненти и пак може само с приближение да се каже колко е превъртяно.


  • 0

#365 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 август 2018 - 15:56

Смея да твърдя, че не е много вярно. Има начини разбира се, но едва ли в повечето случаи някой си прави труда за кола под 20к

Пп: Най-добрите са официалните дилъри покрай тези така популярни оперативни лизинги :). Там си е свързано с подмяна на модули, които в автокъща едва ли им се плащат

Този пост е редактиран от drjivago: 28 август 2018 - 16:03

  • 1

#366 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 28 август 2018 - 17:03

CLS с изкуствена кожа поне от първото поколение няма. Незнам дали мерцедес има двоен стандарт, но ауди и то след 2010-та има със сигурност убедих се с очите си. А когато отвориш сайтовете и започнеш да проверяваш цените на колите разликата според модел/пробег/екстри с евройпейските се набива яко на очи. И едва ли всичките са блъскани или давени. Тоест трябва да има причина.

Вонко,

уж си интелигентно момче, обаче много наивен, бе брат...

Това, че колите са по-евтини на Американския пазар, отколкото в Европейския, важи почти за всякакъв вид други стоки.

Потреблението определя пазара, а в САЩ потреблението на много стоки е в пъти по-голямо (все пак са консуматорска нация), отколкото в Европа и общо взето, каквото тук плащаме в Евра, там е в долари (компютри, техника, фотография, дрехи и т.н.)

Давам ти пример:

Когато излезе W204, или новата Ц-класа тогава (2007-2008), цените за Ц 300 при дилърите в Европа бяха около 35-40000 Евра, а в Щатите, в NYC, където по принцип си е скъпо, тоя модел беше 33,000 долара, като базовия модел беше с пълен ел. пакет, кожа, лети джанти и сат радио, а тези в европа, бяха голи като пушка.

Според теб, след 10 години, колко ще струват в САЩ и в Европа, считано първоначалната инвестиция и брой продадени коли?

Двоен стандарт имат ТАТА и подбните нему производители (знам, че са най-големия автомобилен производител в света)-имат коли за шорума и после в сандъка квот ти се падне ;)


  • 5
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#367 Nikola49

Nikola49

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30

Публикувано 28 август 2018 - 17:14

Отказах се от 350 преди фейслифта заради проблемните двигатели, затова  не съм гледал тази от форума. Техническото състояние на канадската е добро. Както вече се каза ако има теч той е поправим лесно и е характерен за М113. Компресора е рециклиран в добър сервиз, не е незнаен, историята на колата също.Не е на повече от 230000км със сигурност което също е плюс. За мен седалката е козметичен проблем, който също не е труден за оправяне. Видях я естественно, продавача е доста свестен, не е джамбаз. Вносът на коли му е страничен доход. Все пак не забравяйте, че това е обява в евтиния диапазон за този модел. Не мога да очаквам да е перфектна. Ако последният документ не се даде от автомобилната администрация, очевидно няма да я взема.


  • 1

#368 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 август 2018 - 17:25

Този отговор е резонен. Успех.
  • 1

#369 Dexter

Dexter

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 106 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    '10 W212 Е350 CDI

Публикувано 28 август 2018 - 21:51

Малее, а как ли си избираш жена, щом е такова чудене за една кола...
  • 2

#370 teodor1616

teodor1616

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Град:sofiq
  • Автомобил:
    mercedes cls350

Публикувано 29 август 2018 - 08:47

това дали е на 200 хил или на 300 важното е моментното състояние на колата,може да е на мнг и да е гледана може да е на малко и да е кенеф,така че колата и жената са късмет,покрай тоя чат за
цлс започнах да разбирам от коли и сега вече се замислям за сервиз да си направя
  • 0

#371 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 29 август 2018 - 08:54

това дали е на 200 хил или на 300 важното е моментното състояние на колата,може да е на мнг и да е гледана може да е на малко и да е кенеф,така че колата и жената са късмет,покрай тоя чат за
цлс започнах да разбирам от коли и сега вече се замислям за сервиз да си направя

 

жената е малко повече на късмет, но и с жената и колата е по-вероятно да се набуташ ако си балама. Та този ми е от най-противните заучени лафове :)


  • 0

#372 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 29 август 2018 - 12:52

Vonko1988, ти си от Бургас и не разбираш от тези неща (Бургас = Перник x2).

 

...,покрай тоя чат за цлс започнах да разбирам от коли 

 

 Това е и предназначението на форума, тук се научават интересни неща за Мерцедес който другаде

човек не може да прочете, отделен въпрос е кой как чете и какво разбира от прочетеното. 

 

Аз съм писал в тази тема с мисълта не конкретно за сагата на Nikola49 а за останалите потребители на 

форума, всеки да прочита и да си прави негови изводи. 

Дано с нещо съм бил полезен, било то негативно или позитивно.


Този пост е редактиран от vencislav: 29 август 2018 - 12:59

  • 0

#373 teodor1616

teodor1616

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Град:sofiq
  • Автомобил:
    mercedes cls350

Публикувано 29 август 2018 - 16:03

незнам с какво се занимавате но разбирате повече от голяма част от майсторите в бг,така че чест и почитание на голяма част от членовете на форума
  • 1

#374 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 август 2018 - 21:04

Между другото относно броенето на бройката рестартирания на Service интервалите...
Имах доста дълъг спор с купувач на една от старите ми коли.
Колата беше на нейните си километри, но беше сменяно маслото по-често от предписаните 15х.км.
Аз също сменям на 8х.км.
Отделно няколко пъти бях ресетнал сам интервалите (волно и неволно)...
И едва ли не излизаше на 500х.км, а беше на 180 тогава.

Та не винаги е най-правилната индикация.
Според мен е по-разумно да се следят часовете на работа на airbag централата, но също е в зоната на фантастиката.
Човек трябва да има доста солидна статистика, за да вземе фактора "средна скорост".
Средна скорост от 55км/ч може би е адекватна стойност за кола, която се кара в смесени условия извън БГ.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#375 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 29 август 2018 - 21:21

Преди доста време бях закарал една кола в Балкан Стар за преглед и там 

видяха че еди кога си за 2 дни 3 пъти е зануляван брояча за смяна на масло,

стана им ясно че съм си играл с копчетата.

Даже останах с впечатление че записаните големи грешки и интервалите за смяна

излизат с дата и час на екрана на диагностиката.


Този пост е редактиран от vencislav: 29 август 2018 - 21:23

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни