Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Странен проблем с чистачки


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 Boche

Boche

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 102 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    Clk320 / W208

Публикувано 23 февруари 2017 - 20:35

Привет колеги.Днес се случи странен проблем с чистачките който не мога да си го обясня.Понеже 2 дена беше много топло измих колата на автомивка и не ми се е налагало да ги използвам та днес се пребирам от Пловдив за мойто градче почти през цялото време пътя беше сух и колите които караха пред мен не ми замърсяваха предното стъкло за това не се е налагало да ги използвам и не мога да си обясня кога са спрели да работят.Стигам Шипка и започвам да я изкачвам и колите започнаха да ми фърлят яко мръсотии щракам няма никой братче интересното е,че абсолютно всичко работи ел.стъклата,мигачите автопилота абе всичко си бачка и не ми изкарва никаква грешка на дисплея.Също така и моторчето не се чува и не иска да пръска течност, а задната чистачка си работи но също не пръска течност.Първо си помислих , че е заминал САМ модула,но всичко друго си действа.Къде да търся причината възможно ли е някой бушон да е заминал и има ли такъв изобщо който отговаря за тази система?

 


  • 0

#2 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 25 февруари 2017 - 21:19

Дали съм те разбрал правилно?

Въртиш лоста, няма чистачки.

Буташ навътре, нито пръска, нито чисти, но пък за сметка на това отзад всичко е ок?

 

Ако е така, мисля, че само релето ти е заминало, но няма как да сме сигурни.

Прикачил съм ти файлчетата за релетата. Разгледай твоето и го тествай. Ако не чуваш цък-цък, значи си търси ново ;)


  • 0

#3 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 15 март 2019 - 08:45

Колеги,
Първа и втора скорост на чистачките не работят на 203та.
Сутринта ги пуснах а бяха замръзнали, най-бързата работи иначе.
Някакви идеи :-)
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#4 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 15 март 2019 - 20:00

Значи не е от бушона (46- 7,5А)
И релетата L и Q размених и отново 1 и 2 скорост ги няма!
Продължавам да търся утре, понеже е на евроконтрол във Вторник.

Прикачени файлове


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#5 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 15 март 2019 - 20:41

Значи не е от бушона (46- 7,5А)
И релетата L и Q размених и отново 1 и 2 скорост ги няма!
Продължавам да търся утре, понеже е на евроконтрол във Вторник.

От самия лост?
  • 0

#6 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 15 март 2019 - 21:44

Предполагам не е от него, защото 3 скорост работи и пръскалките също.
Имаше замръзнал сняг върху тях тази сутрин-
пуснах чистачките но докато го изчистя мина към минута, през това време са били под напрежение.
Утре ще видя дали диагностиката ще хване нещо.
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#7 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 15 март 2019 - 23:15

Предполагам не е от него, защото 3 скорост работи и пръскалките също.
Имаше замръзнал сняг върху тях тази сутрин-
пуснах чистачките но докато го изчистя мина към минута, през това време са били под напрежение.
Утре ще видя дали диагностиката ще хване нещо.

Имах предвид,че може да е нагорял в позиции 1и2.
Възможно е само с почистване да се оправи.
  • 0

#8 Калиманов

Калиманов

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    MB C240 V6

Публикувано 09 ноември 2021 - 17:20

Здравейте, имам подобен проблем с чистачките като голегата. Въртя не работят, нито 1,2 или 3 скорост. При натискане си работят чистачките, при по-силно натискане и пръска и работят чистачките.Всичко по лостчето си работи мигачи, дълги, задна чистачка, пръскалки и т.н. Пробвах с нов предпазител №46, пробвах и размених двете релета Q и L пак без резултат. Много е изнервящо в тия дъждовни дни ръката ми постояно трябва да натиска лостчето за да включвам "ръчно" чистачката. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели как го е решил, или ако някой има идея какво да пробвам още за да разбера къде в повредата. Благодаря предварително.


  • 0

#9 banz_87

banz_87

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Лоовеч
  • Автомобил:
    W203/2006 c220/150 p.h. sport edition

Публикувано 21 юли 2022 - 18:01

И аз съм с подобен проблем При мен пък не работи само първата степен с интервала. Взех двете релета от кола на която работи, но без ефект. Явно ще трябва цял лост да сменя заради една степен.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни