Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Обслужване на W168?Обслужване.


  • Please log in to reply
9 мнения по тази тема

#1 (bubsa)

(bubsa)

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    BMW E39 и Mercedes A160

Публикувано 21 декември 2016 - 22:58

Здравейте.

Нов съм във форума,както и при тънкостите при Мерцедесите.

Случая е следния.Преди 2 дни купихме А класа за жената.1.6 бензин,2004г,автоматик.

До тук сам си смених маслото,филтрите,семеринг на лявата полуоска и накладките на 4-те колела.

Остава трудната за мен част,а именно: ролките,пистовия ремък, водната помпа и термостата.

Ако ми препоръчате сервиз в който да ми ги сменят без разни драми и изказвания от сорта на "ооо А класа не искам да виждам,продавай я" ще съм ви много благодарен :beer Никой от познатите ми монтьори не иска да се захваща с това.Разбираемо до някъде.

За София става въпрос.Ако е и в западната част,още по-добре.


  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 21 декември 2016 - 23:39

Как да се хванат, като ти кажат цената за труда и ти ще избягаш...

Вместо да обикаляш по гаражите и "майсторите" отиди в БС/ИД и ги питай ако си занесеш частите какво ще ти вземат само за труда.

При всички положения мотора пада заради водната помпа, но в твоя случай имаш смяна на конзолата с ролките (купуваш е цялата с ролките за да не правиш упражнението два пъти ако смениш ролките) и термостат. По спомен сваляне и качване на мотор беше към 5ч труд и за другите неща при паднал мотор бяха малко нормо времената, абе ще платиш към 6-7ч труд. Има някой особености при свалянето на двигателя, които 80% от гаражните не знаят и после почват дертовете с колата.


  • 0

logo-600-1002.png


#3 (bubsa)

(bubsa)

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    BMW E39 и Mercedes A160

Публикувано 22 декември 2016 - 06:11

Предпочитам нормален сервиз пред БС.Имам си основателни причини и цената няма нищо общо.

Въпроса е да е някой,който се е занимавал с А класи и знае как се случват нещата.


  • 0

#4 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 22 декември 2016 - 07:06

Ивайджет


  • 0

#5 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 22 декември 2016 - 08:34

Предпочитам нормален сервиз пред БС.Имам си основателни причини и цената няма нищо общо.

Въпроса е да е някой,който се е занимавал с А класи и знае как се случват нещата.

 

И аз в БС повече не бих стъпил, разбирам те. В Ивайджет са доста разбрани хора, обаче ще те чарджат здраво.

 

Аз се сещам за двама човека от София с доказано име, които от години се занимават само с мерцедес. Сигурно 10-ки такива а-класи са им минали през ръцете. 


  • 0

#6 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 22 декември 2016 - 18:34

Предпочитам нормален сервиз пред БС.Имам си основателни причини и цената няма нищо общо.

Въпроса е да е някой,който се е занимавал с А класи и знае как се случват нещата.

 

Ти си знаеш, но ако знае и разбира от А класи няма да ти хареса цената за труда.


  • 0

logo-600-1002.png


#7 (bubsa)

(bubsa)

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    BMW E39 и Mercedes A160

Публикувано 22 декември 2016 - 21:30

Ти си знаеш, но ако знае и разбира от А класи няма да ти хареса цената за труда.

Сигурно,но все пак тези части не се сменят всеки ден.

Имам двама много кадърни монтьори,но не искат да се захванат на никаква цена :wacko


  • 0

#8 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 22 декември 2016 - 22:11

Кое му е разбраното на тези...?

Когато им казах, че ще си правя реглажа в друг сервиз ми разминаха кастъра/камбъра със сантиметри. Воланът ми се извъртя със 180 градуса.

Цената за един човекочас труд ми струваше към 40лв (инфо. го казвам), кормилният накрайник го купих от Евро 007 (18лв.) и добре, че беше от там.

Двадесет минути по-късно като го видях на какво приличаше се уплаших, в единият край надран, явно не са имали подходящ инструмент и са използвали тръбен ключ.


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#9 (bubsa)

(bubsa)

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    BMW E39 и Mercedes A160

Публикувано 23 декември 2016 - 09:43

Смяната на чарковете ще остане за след празниците.

Имам и още един въпрос.На А класите крадат ли им нещо?Питам,защото е с огледала с мигачи и се чудя дали да им правя нещо за да не могат да се свалят лесно?


  • 0

#10 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 23 декември 2016 - 12:49

Смяната на чарковете ще остане за след празниците.

Имам и още един въпрос.На А класите крадат ли им нещо?Питам,защото е с огледала с мигачи и се чудя дали да им правя нещо за да не могат да се свалят лесно?

 

Споко от А класа на никой нищо не му трябва, защото няма вече балъци където да ги купуват....

.... в това число съм и аз :)


  • 0

logo-600-1002.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни