Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Измами при покупка на W209?


  • Please log in to reply
14 мнения по тази тема

#1 pacarel

pacarel

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич

Публикувано 11 януари 2016 - 18:06

Здравейте колеги. Към Юли месец, най - вероятно би трябвало да се сдобия с clk. Бих желал да го взема директно от Бг и искам да попитам следното:
Вярно ли е, че джамбазите у нас сменяли някакъв чип, за километрите на колата, в следствие на което, дори в завода на марката няма как да се разбере, дали автомобилът, е с реални километри? Очаквам да ми помогнете, с компетентни мнения. Благодаря!
  • 2

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2016 - 20:36

Сменят десетки чипове, интегрални схеми, резистори и диоди...

 

Сега сериозно, 90% от всички коли, внос от някъде, са с превъртяни километражи. Много, малко... няма значение. (а за дизелите да не говорим)

Ако не вярваш, провери в autoscout по Европа, както и mobile.de какви са цените на 209 и километрите им.

После погледни в България и си задай въпроса "Как е възможно в България да са най-яките коли, за най-малко пари, като дори не можеш да намериш техен аналог в цяла Европа?"

 

Магия? Едва ли...! :)


  • 3

Audi_A4_avatar.gif


#3 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 11 януари 2016 - 20:46

Магия е! Аз лично познавам един магьосник, ако искаш може да ти напише името на километража, вместо пробега... струва към 200 кинта за непознати, за познати може и по-тънко.
За целта се ползва крак от неотровен домакински паяк, черво от девствена пеперуда, мармалад от диви шипки и резън димашен сапун. Съставките се варят час - час и половина натих огън във вода от бистришка чешма и после се налива по 200мл на резервоар, сол и черен пипер на вкус. След около 3000км започват да намаляват километрите на таблото.

За името отварата е маклко по различна, ама още е хит и не мога да я споделя. Моля не експериментирайте, че вече има случай да се появява името на първия собственик, който е почнал преди повече от 30 години.

Този пост е редактиран от mradulov: 11 януари 2016 - 20:54

  • 2
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 11 януари 2016 - 22:05

Поредния дето не си пише в профила на колко години е,то щото никой не може да се сети...
Поне може да се предположи,че юли е рожденник :) хе хе майтап!
На въпроса- не се притеснявай,реалните километрите не могат да се разберат :)
  • 0

#5 pacarel

pacarel

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич

Публикувано 11 януари 2016 - 22:34

1-во не съм рожденик юли.
2-ро на 23 съм и работя в Германия
3-то не съм длъжен нито аз, нито някой друг от форума да ти дава подобни обяснения.
Kdl Знам отлично как вървят цените и качеството на автомобилите в чужбина. Аз самият съм извън Бг вече 3 години. Точно това, което си казал да се замисля, си го мисля от много време и знам, че нашите са мошеници. Бих желал да е от България, защото ще се занимавам по - малко и няма да ми отнеме много от отпуската, но едва ли ще намеря нещо добро и недокосвано, от нашите джамбази... Благодаря ти за мнението! Също мислих да взема от Италия. Имам такава опция. Какво мислите? Майка ми е там от 10 години, аз също съм живял там и съм останал с впечатление, че италианците не пипат, като нашите тарикати, но пък не се грижат добре за колите си.
  • 0

#6 pacarel

pacarel

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич

Публикувано 11 януари 2016 - 22:48

И 4-то, щях да забравя daimlere:
Рожденик, се пише с едно "н"!
  • 0

#7 pacarel

pacarel

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич

Публикувано 12 януари 2016 - 04:36

http://www.mobile.bg...50&slink=c2q8ezТози ми е хванал окото по принцип, но външният му вид, перфектното състояние на салона и екстрите, които не са от малкото, ме съмнява лошо в съпоставка с цената. Ако може мнения? И съм наясно, че просто от едни снимки, не може да се каже, кой знае какво.
  • 0

#8 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 януари 2016 - 10:39

Виж... един от огромните плюсове да си купиш кола от БГ, е че джамбазите са магьосници в почистването.

Купих една кола в нормален вид, преди да я почистят, вече 3г. не мога да я излъскам.

Другите като ги купувах, все едно току що бяха излязли от завода... как чистят коли тея хора, не е истина.

 

Колкото до тази, която си посочил: Аз лично бих гледал фейслифт и с климатроник.

Забрави за дизел и такива километри, това вероятно е на 500х.+, няма кой да ти каже на колко е точно.

 

3-4 годишен дизел от този клас, ако не са го карали много, е на такива.

 

Не се засягай от добронамерени бъзици. Първият пост го предполагаше.


  • 2

Audi_A4_avatar.gif


#9 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 януари 2016 - 13:19

Преди да прочета цялата тема написах на колегата че продавам моя Mercedes clk 240.
Но сега като разгледах всички коментари и започнаха да се въртят някакви цифри 400 хиляди км и 500 хиляди км май започвам да се отказвам. Аз я взех на 154 хиляди километра (реални) и си мислех, че са много. Но сега дори и да я продам не мисля, че мога да намеря подобен автомобил на прилична цена. Което ме кара да си мисля, че няма смисъл да правя подобна глупост. 

Този пост е редактиран от dimitar stoichev: 14 януари 2016 - 13:20

  • 0

#10 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 359 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 15 януари 2016 - 10:43

Всеки, който иска хубава кола и иска да не бъде измамен, отива в Германия /най-добре при някой официален дилър на марката/ и си избира кола... Да живееш в Германия и да дойдеш да търсиш читава кола в България е меко казано парадоксално? И при българска и при немска кола все ще се минава през КАТ, само че при българската в продължение на дни след това ще откриваш неща с които си бил преметнат и следва да се ремонтират, доизкусуряват и т.н. 


  • 0

#11 pacarel

pacarel

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич

Публикувано 15 януари 2016 - 10:49

И аз не мисля, че е разумно да я продаваш. Аз специално не спирам да си блъскам главата, как ще намеря автомобилът, който искам, с моторът, който искам на реални километри и с екстрите, които искам. Определено, е трудно да се угоди на взискателен куповач..
  • 0

#12 pacarel

pacarel

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич

Публикувано 15 януари 2016 - 10:53

Генади, цените са двойни тука брат, но си прав.
  • 0

#13 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2016 - 11:20

И има защо да са двойни
То нали това е чуденката, как постигат нашите търговци такива цени, като ги внасят от там.
  • 0

#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2016 - 11:52

Aз си харесах едно CLK 2009г., но му търсеха 20 Евра в италианско... и нищо друго на пазара не се доближаваше до изискванията ми.

Никакъв шанс да ги дам тея пари за 209. :)

 

Жалко, че на прасчо колата няма люк. Досега да съм я грабнал.

Загледай се в обявите. Има едно много хубаво, сиво 350 бензин :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#15 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 15 януари 2016 - 11:55

Всеки, който иска хубава кола и иска да не бъде измамен, отива в Германия /най-добре при някой официален дилър на марката/ и си избира кола... Да живееш в Германия и да дойдеш да търсиш читава кола в България е меко казано парадоксално? И при българска и при немска кола все ще се минава през КАТ, само че при българската в продължение на дни след това ще откриваш неща с които си бил преметнат и следва да се ремонтират, доизкусуряват и т.н. 

 

 

И аз не мисля, че е разумно да я продаваш. Аз специално не спирам да си блъскам главата, как ще намеря автомобилът, който искам, с моторът, който искам на реални километри и с екстрите, които искам. Определено, е трудно да се угоди на взискателен куповач..

 

 

Аз съм трети собственик на моя Мерцедес clk 240 (2004).
Колата беше докарана на моя приятелка за рождения ден от Германия за солидната сума от 60 000 лева. Аз я взех  от нея на 154 000 километра(сега е на 164 000 за 2 години) . Доста често ми се върти мисълта да я сменя с по нов модел но се убеждавам, че ще направя много голяма грешка. Имайки предвид какво се предлага на нашия пазар или трябва да дам много пари за нещо читаво което притежавам и в момента или да рискувам, но тогава може да влезна в омагьосания кръг на българските ремонти.

 

.img_8889_45645_31932916.jpgphoto_6117e_30768808.jpg


Този пост е редактиран от dimitar stoichev: 15 януари 2016 - 11:56

  • 1




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни