Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Airmatik


  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 samsung87lenovo

samsung87lenovo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 03 януари 2016 - 19:41

Здравейте колеги,

имам следното питане, някой може ли да даде малко пояснения относно екстрата. Примерно как да съхраним възглавниците и компресора най дълго, някаква профилактична поддържка? И как работи като цяло какво трябва да се случва като натискам бутоните зад скоростния лост, как да ги използвам така че да не повредя нещо? При отключване на автомобила, нормално ли е компресора да проработва още преди да съм вкарал ключа в стартера? Нормално ли е при заключване да "издиша" определено количество въздух отпред (като камион) ?

Sent from my Samsung Galaxy note 4
  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 04 януари 2016 - 14:25

Примерно как да съхраним възглавниците и компресора най дълго, някаква профилактична поддържка.

 

Профилактики и такива неща няма, възглавниците са си защитени добре.

Можеш от време не време да е вдигаш и да огледаш предпазните маншони да не са скъсани и оттам да влязат мизерии сега зимата, като пясък или сол и да разкажат играта на възглавниците.

Друг важен момент е ако забележиш, че пада от някъде е да вземеш навреме решение за подмяна на амортиьора (възглавницата) от която издиша.

Една от честите грешки на повечето собственици е че не е сменят навреме (поради цените им) което от своя страна натоварва компресора и в един момент сменят и него.

Е Class в комбинация 4-matic и Airmatic e много тежка за подръжка (финансово).

 

И как работи като цяло какво трябва да се случва като натискам бутоните зад скоростния лост, как да ги използвам така че да не повредя нещо?

 

Единия от бутоните ти е за спорт/комфорт, другия ти е за ръчно повдигане/падане.

 

При отключване на автомобила, нормално ли е компресора да проработва още преди да съм вкарал ключа в стартера? Нормално ли е при заключване да "издиша" определено количество въздух отпред (като камион) ?

 

Нормално е това поведение.


  • 0

logo-600-1002.png


#3 x_ground

x_ground

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес W210 Е 200 Компресор 186к.с. 2001г. Авангард
    Мерцедес W203 C 220 CDI 150к.с. 2006г. Класик
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 януари 2016 - 14:37

Много благодаря за инфото, а когато е повдигната трябва ли да внимавам за нещо? Примерно да не може да се кара дълго време или да не трябва да я паркирам вдигната с изгасен двигател?

Sent from my Samsung Galaxy note 4
  • 0

#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 04 януари 2016 - 14:46

Много благодаря за инфото, а когато е повдигната трябва ли да внимавам за нещо? Примерно да не може да се кара дълго време или да не трябва да я паркирам вдигната с изгасен двигател?

Sent from my Samsung Galaxy note 4

 

Принципно системата е интелигентна, повдигаш е примерно да преминеш дадена отсечка макадан, да е качиш някъде.

Ако е забравиш случайно надървена, излезеш ли на асфалт и вдигнеш определена скорост си пада сама.

Съветвам те да не си играеш да вдигаш и пускаш без основателна причина, предвид годините на автомобила.


  • 1

logo-600-1002.png


#5 Don_pepone

Don_pepone

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Dobrich/varna
  • Автомобил:
    Saab 9-3 2.8V6 turbo 2006y

Публикувано 06 април 2018 - 15:07

Привет на всички,

Някой знае ли колко милиметра е  пътният просвет(ground clearance-a)  на Е класата w211 с Airmatic.

Интересува ме в нормален режим колко е и в Лифт мод колко още се повдига


  • 0

#6 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 06 април 2018 - 17:09

Може да си я настроиш по желание и в двата режима


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#7 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2018 - 18:22

Имам спомен относно височина на калника от земята /67см/. Но при калибрация на колата както Краси спомена може да се настрои колкото искаш да е висока/ниска и то пак в някакви граници зададени в диагностиката.


  • 0

#8 Don_pepone

Don_pepone

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Dobrich/varna
  • Автомобил:
    Saab 9-3 2.8V6 turbo 2006y

Публикувано 06 април 2018 - 19:56

Калибрацията е ясна :)

Въпроса ми по-скоро е колко е по дефолт височината по принцип  и най-вече ме интересува колко може да е макс Лифтната.. Сегашната ми кола е с пружини е и 155мм клиренс и мисля следващата да нее по-ниска,а ако е аирматик да се повдига поне на толкова,а ако може и повече.  Идеята в случая е да си е вдигам преди да я вкарам в паркинга, понеже подхода е кофти и последните 50м са рискови за броните :)

Не зная дали е фактор но гледам (питам) за 4матик вариант


  • 0

#9 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2018 - 23:50

Лифта е 2-3 см не повече. Утре ще измеря моята и ще ти драсна. Но ми се струва една идея по-висока от авангард на пружини.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
  • 0

#10 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2018 - 11:02

Онзи ден мерих моята и ми стана странно, че навсякъде е с различна стойност (дори след калибровка)

Отпред ляво 68

отпред дясно 67.5

отзад ляво 66.5

отзад дясно 66.5 или 67 нещо такова.

Макар и след калибровката на компа да изписва, че има разлики от около 1мм.

Като я калибровам ръчно.. се вдига колкото искам и малко след като разкача Стар-а си ляга до стойностите на които си е била.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#11 Don_pepone

Don_pepone

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Dobrich/varna
  • Автомобил:
    Saab 9-3 2.8V6 turbo 2006y

Публикувано 07 април 2018 - 11:23

Като си мерил , била ли е на идеално равно място, без никакви наклони...?

Малко в страни от темата но да питам 4матика дава ли някакви хронични проблеми (дифове, полуоски,карета...)


  • 0

#12 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2018 - 11:43

В подземния паркинг на работа.. на няколко места даже и резултатите са почти идентични навсякъде.


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#13 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2018 - 12:07

Сега е замерих и моята, но не е идеално равно мястото което паркирана, та резултатите са следните: отзад 66.5 и от двете страни, отпред от към шофьора 67.5, от към пасажера отпред 69см.

 

Относно просвета варира и не мога да преценя реално колко е, около 18-19см мисля, но може и да греша, като се видгне колата наскоро четох в WIS-a, беше нещо от рода на 2-2.5см.

 

Относно 4матика, като я взех имах едно специфично бучене само когато колата е студна, на ниска скорост и много остър завой. Оправи се след смяна на маслото на раздатката, това го има и като бюлетин за W211. Масло на раздатката 1литър около 55-60лв от Силвър Стар, като побира 600-650грама раздатката. Смяна на масла на дифове и на раздатката на всеки 50-60к км предпазва от главоболия по възможност само с оригинални.


  • 0

#14 Don_pepone

Don_pepone

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Dobrich/varna
  • Автомобил:
    Saab 9-3 2.8V6 turbo 2006y

Публикувано 07 април 2018 - 17:57

Благодаря за инфото.

Аз като купя кола си сменям всички възможни течности за да съм спокоен, понеже човек не може да вярва на продавача как всичко е сменено поради факта, е повечето лъжат за това.

Относно просвета, ако е 17-18см по принцип и в лифт мод  отива на 19-20 с супер

Просто ми се вижда много това18 в нормална стойка, понеже Е класаа не е като да изглежда толкова висока


  • 0

#15 Don_pepone

Don_pepone

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Dobrich/varna
  • Автомобил:
    Saab 9-3 2.8V6 turbo 2006y

Публикувано 16 април 2018 - 06:30

Привет отново..
Имам още едно питане сед всичкото четене относно разликите между Авангард -елеганс
Когато колата е Airmatic има ли пак разлика в височината и твърдостта между двете модификации (различна заводска настройка на аирматика ) или тогава разликите са само в оборудването
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни