Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Някой да каже добра дума за А класата


  • Please log in to reply
28 мнения по тази тема

#1 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 01 декември 2015 - 09:53

Здравейте собственици на малкия Бенц. Купих си А 170ЦДИ 99год. 128хил. км. Карам го вече втори месец и съм доволен от машинката,Разхода е символичен, добре набира приличен комфорт и видимост ,всичко му работи ,а бе Мерцедес .                                 Изчетох всичко което което има по форумите за модела и ми направи впечатление , че никой никъде не дава добри отзиви за А класата.само пллюене навсякъде.                                                                                                                                                                              Коментарирте са : "боклук, недоносче, Това не е Мерцедес,разваля се дори като стои в гаража, труден за работа, безкрайно скъпа подръжка, неустойчив,с голям разход,грешка на инженерите на фирмата", а бе нищо положително!

Дали това са приказки на голфаджии, опелджии, и други собственици на  ''световни марки'' на принципа ''гроздето е кисело'' моля вие кажете. Да сподели някой , че го кара много километри  от години и е доволен от малкия Мерц. Само един познат от Ботевград под чието влияние го купих е изминал с такава кола 280хил. км само сменяйки консумативи и масла. .                                    

Както и да е аз няма да се откажа ще си я карам , но дано някой каже нещо хубаво за колицата.

     БЕЗАВАРИЙНО НА ВСИЧКИ


  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 01 декември 2015 - 13:25

Честито за покупката.

По въпроса за Smart и A-class ще ти кажа моето мнение, защото имам и двете :)

Смарта го имам от 2012г от първите ForTwo 99г. 0,6 бензин 54к.с. мога да кажа, че колата е перфектна като цяло.

Жена ми и навъртя 14 000км. само градско. Преди покупката и аз слушах и четох само негативи, масларки, проблемни двигатели и тн.. и тн...

Търсих доста време и накрая намерих точната кола, тогава беше та 90 000км. сервизна книжка, два ключа, проверена в Балкан Стар, абе всичко точно.

Искам да ти кажа, че не е платих евтино, за такъв тип кола. За цялото това време съм сменил само термостат и рециклирах стартера, че не ми харесваше как пали.

Проблема на повечето хора е, че не са запознати с подобен род автомобили и слушат мненията на разни гаражни майстори, където дори и не са докосвали такива автомобили, но и те чували от разни там колеги и тн.... Аз по сервизи не ходя, всичко гледам да си правя сам. Колата не е толкова сложна, нито за обслужване нито за ремонти, немеца го е измислил и предвидил, но е предвидил да се бара с нужните инструменти и техническо оборудване. Друг важен момент е поддръжката на автомобила, повечето хора е пренебрегват и колите стават на кочини. В момента смарта не го караме, защото малкия порасна и не ни е удобно да джиткаме с него в града. Пуснал съм го за продажба, но клиенти липсват, защото повечето такива коли на пазара са 1500-2500лв. и повечето гледат цената, като никой не си задава въпроса каква ще е тази кола за тези пари... 

Преди няколко месеца взехме за жената А-class W169 отново от първите 2005г. 2.0 бензин 136к.с. авангард, кукла на 53 000км. истинска от всякъде, също проверена в Балкан Стар. Тази кола е търсих повече от 6м. и доста обиколих страната докато е намеря, не съжалявам. Искам да ти кажа, че такива кошници има, че не е истина. После, някой като е вземе няма как да каже нещо добро за нея. Още като е взех, голямо обслужване, проверка на конзолата с ролки и ремъка (макар че е рано още за тях), смених двата предни амортисьора, но не защото бяха изпуснали а защото десния при легнал "полицай" прискърцване (имаше голям луфт в стержина) и ме дразнеше. Като цяло ходовата им част е здрава, правят проблеми още от нови с амортисьорите с този проблем.

С две думи искам да кажа, че хубавото е пари, но не винаги, защото иска и гледане.


  • 2

logo-600-1002.png


#3 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 01 декември 2015 - 17:40

Мерси за пространния отговор  Гросмайстор! Значи познаваш модела из основи. Ще се опитам , и аз да потдържам моята сам. Имам някъкви познания(онова което не знам ще питам) и с повече търпение мисля , че ще стане.Колата я купих за смешните 2000лв.заради белезите от градушка (които изобщо не ме притесняват).Бяха поискали кожодерите от собственичката 1500 за боя и тя предпочете да си купи кола от магазина Километража показва 128хил. км. и съм склонен да му вярвам. Като ходова част мотор скорости е перфектна 1 година  момичето я е потдържала редовно само в Б.С. , пък боята ще оставя на първенютата.Радвам се на малкия бенц и ще си го карам..Безаварийно на всички!


  • 0

#4 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 02 декември 2015 - 05:45

Само дето не знам защо реши,че w168  и w 169 са еднакви коли.Иначе ти пожелавам безавариини километри с мъника на мерцедес.


  • 0

#5 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 02 декември 2015 - 07:50

Изобщо не съм решавал такова нещо. Четох , че 169 има излекувани много детски болести, но са значително по скъпи. В случая исках да постигна с минимални средства максимален сфект-т.е. да карам Мерцедес с моя ограничен бюджет.Дано тарикатлъка не ми излезе през носа.де, Знам , че тая марка не е за всеки, но ще видим. -въпрос на късмет. Мерси за пожеланията !


  • 0

#6 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 02 декември 2015 - 11:18

Само дето не знам защо реши,че w168  и w 169 са еднакви коли.Иначе ти пожелавам безавариини километри с мъника на мерцедес.

 

Сходни са до толкова, че и на двата модела разположението на двигателя и предния мост са идентични, което прави обслужването на някой агрегати доста трудоемки.

От друга страна, задния мост при W169 е доста променен за разлика от W168, където на задните носачи им се разбиват лагерите и колата се разкрачва.

За салона няма да коментирам, изпипан е от всякъде и като цяло са се постарали много повече и доста неща са изчистили.

Вече при W176 нямат нищо общо и концесията е различна.


  • 0

logo-600-1002.png


#7 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 02 декември 2015 - 12:39

О.К. Ясно че различията са големи.Мерси Гросмайстор,за сега ще се пробваме с 168,пък по нататък, живот и здраве ще се оглеждаме за по новия модел Да не отварям нова тема дай съвет каква нафта да  сипвам и къде или добавки? . Четох из форума,различни мнения , ама ти си капацитет! Мерси предварително.


  • 0

#8 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 02 декември 2015 - 12:57

О.К. Ясно че различията са големи.Мерси Гросмайстор,за сега ще се пробваме с 168,пък по нататък, живот и здраве ще се оглеждаме за по новия модел Да не отварям нова тема дай съвет каква нафта да  сипвам и къде или добавки? . Четох из форума,различни мнения , ама ти си капацитет! Мерси предварително.

 

Нафта само от реномирани бензиностанции, като си пазиш касовите бележки до следващото зареждане.

Добавки в горивата аз поне на CDI не си правя експерименти да слагам, поради лично съображения.


  • 0

logo-600-1002.png


#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 декември 2015 - 13:58

W176 вярно е мнооооого хубава.

аз продължавам да точа лиги по братчето й (CLA), освен ако Ками не реши да ми продаде нейната :)


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#10 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 03 декември 2015 - 14:06

О.К Ще сипвам само от реномирани бензиностанции,( да не роним после горещи сълзи),,без никакви добавки! Като чета смяната на дюзите си е цял технически подвиг придружен с яко изважда

не на кинти! Един колега пише, че дюзата изкарвала ресурса на мотора стига да е качествена нафтата ! Живот и здраве - ще видим!


  • 0

#11 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 03 декември 2015 - 14:18

О.К Ще сипвам само от реномирани бензиностанции,( да не роним после горещи сълзи),,без никакви добавки! Като чета смяната на дюзите си е цял технически подвиг придружен с яко изважда

не на кинти! Един колега пише, че дюзата изкарвала ресурса на мотора стига да е качествена нафтата ! Живот и здраве - ще видим!

 

Дюзите си излизат добре, стига да не са асфалтирани и някой преди теб не ги е свалял.


  • 0

logo-600-1002.png


#12 sv_trener

sv_trener

    Стъпващ тежко

  • Потребители на форума
  • 477 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C 220 D 1994г. ГНП Bosch

Публикувано 03 декември 2015 - 23:34

И никаква гаранция за качествено гориво от реномирани бензиностанции.

В Плевен на Шел например е отвратително горивото.


  • 0

Шофьорски стаж от 23.07.1987г.Категория B, C, D, E, Т-тб ,Т-кт

 

Шофирай разумно - стигни жив! Пази останалите на пътя!

 

Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

 


#13 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 04 декември 2015 - 20:35

Колегите с по големите цетки препоръчват ''Ромпетрол'' ама казва ли ти някой какви бози продават и там. За ''''шел'' съм слушал кофти отзиви ,  В ''Лукойл '' имало много сяра в нафтата, а бе ще видим на принципа ''проба - грешка''. Наближават празници и е по редно да мислим за вино вместо за нафта ! Лека и спокойна вечер колеги!


  • 0

#14 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 декември 2015 - 18:51

 Да сподели някой , че го кара много километри  от години и е доволен от малкия Мерц. Само един познат от Ботевград под чието влияние го купих е изминал с такава кола 280хил. км само сменяйки консумативи и масла. .                                    

Както и да е аз няма да се откажа ще си я карам , но дано някой каже нещо хубаво за колицата.

 

Здрасти и добре дошъл! Аз имах А 170 цди, 2000 г.

Много си я обичах, много си я харесвах, ама не излизах от сервизите. Адски скъпа ми излезе.. какво ли не сменях по нея..и всичко е безумно скъпо! Всяка втора тема в подфорума за А класа е моя..с проблеми.."светна ми това, счупи ми се онова" Карах я 4.5 г.  И си купих новата преди 3 г.

Дано твоята да не е чуплива! Искрено ти го пожелавам!

 

П.С. Лиловче, CLA и мен много ме радват! 


  • 0

#15 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 07 декември 2015 - 13:17

Мерси за пожеланията красива колежке. Тук май фактор е късмета Прочетох из форума всичките ти постове - наистина си се напатила яко   с бенца! Имам  приятел  със същия ЦДИ  98год, В момента е на 360хил км. той  навил 270 хил. за 9 години. Сменял  е съединител,кормилни накрайници , амортисьори лагери на колелата, масла и филтри  т. е. консумативи  Покарах я пробно неговата и се навих да си купя такъв бръмбър. Засега съм доволен , по натам ще видим. 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни