Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем със спирачкитенеразрешим проблем


  • Please log in to reply
18 мнения по тази тема

#1 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 10 ноември 2015 - 16:34

Здравейте колеги!Четох много от публикуваните теми,но не открих нищо свързано с моя проблем,който се оказа почти неразрешим.

колата е W124 200D 1992 година.Проблема е следния от известно време  ми светваше ABS-а.Една сутрин както тръгвах на работа реших да спра в един момент спирачния педал падна почти до крайната си точка и чак тогава спря колата и от там към сервиз естествено.Оказа се че спирачките на задните колела ги няма въобще и налягане в системата назад почти никакво.Сменихме спирачната помпа,но ефекта беше никакъв решихме,че помпата е дефектна сложихме друга спирачна помпа обезвъздушаване на системата отново ,но за съжаление пак без никакъв резултат.На предните колела т.е. единия кръг на помпата работи и спирачките на предните колела са на лице,но назад пак няма нищо днес смених трета спирачна помпа и пак няма никакъв ефект и вече отчаян реших да се обърна към по компетентните и знаещи във форума.Има ли вероятност да е от ABS системата не знам,но според мен не би трябвало да е проблема там,защото до нея няма налягане нито пък спирачна течност.Ако някой има някаква идея или мнение по моя проблем нека да го сподели.Благодаря Ви!


  • 0

#2 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 ноември 2015 - 19:06

Добре де, а като обезвъздушавате отзад при натискане на спирачките, бликва ли хубаво спирачна течност? Апаратите движат ли се? Има ли теч от системата?
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#3 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 10 ноември 2015 - 19:46

Пробвайте последователно. Като легнеш отзад под колата има един тройник ,входната тръбичка идва отпред и от там се разпредела за двете задни спирачки. Отвъртете я и гледайте с ,нужната подготовка естествено, дали там нагнетява ако не значи някъде напред ти е косура ,а не е изключено да са и самите спирачки ,но проверете първо там.


  • 0

#4 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 10 ноември 2015 - 19:49

Не дори и до ABS-а не отива течност само налягане на въздух и то много слабо.Дори продухахме трабичката от помпата до ABS-а с компресор да не би да има запушване,но и там не е проблема 


  • 0

#5 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 10 ноември 2015 - 19:51

Пробвайте последователно. Като легнеш отзад под колата има един тройник ,входната тръбичка идва отпред и от там се разпредела за двете задни спирачки. Отвъртете я и гледайте с ,нужната подготовка естествено, дали там нагнетява ако не значи някъде напред ти е косура ,а не е изключено да са и самите спирачки ,но проверете първо там.

Колега и там проверихме няма почти никакво налягане и теч.


  • 0

#6 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 10 ноември 2015 - 20:15

Значи от помпата до АБС има ако правилно съм разбрал след това се губи нали така ,или още и от помпата до АБС няма.


  • 0

#7 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 10 ноември 2015 - 20:26

Значи от помпата до АБС има ако правилно съм разбрал след това се губи нали така ,или още и от помпата до АБС няма.

От помпата до ABS-а има,но само към предните колела,но към задните няма.


  • 0

#8 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 10 ноември 2015 - 20:54

Добре ,предполагам ,че щом до предните има усилвателя си е наред. Тогава остава единствено самата АБС машинка да се е потрошила ,но на мен ми се вижда доста малко вероятно. Но все пак не е невъзможно.

 

Второто ми предположение е ,че помпата спирачната найстина е била изпуснала и след като сте е сменили по време на работа АБС машинката е поела Въздух и от там ти дава ядове. АБС машинката ако глътне въздух доста смотано се обезвъздушава напълно ,така смятам аз. Пробвайте да развиете тръбичката за задните спирачки направо от АБС и наместете една друга на неино място /газаджия трябва да може да ви направи или от някакви стари спирачки/ и измислета как да затваряте и отваряте и потапяте в съд с спирачна течност и следите да изкарате всичкия Въздух от самата АБС машинка по малко.

 

Успех


  • 0

#9 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 10 ноември 2015 - 21:07

Добре ,предполагам ,че щом до предните има усилвателя си е наред. Тогава остава единствено самата АБС машинка да се е потрошила ,но на мен ми се вижда доста малко вероятно. Но все пак не е невъзможно.

 

Второто ми предположение е ,че помпата спирачната найстина е била изпуснала и след като сте е сменили по време на работа АБС машинката е поела Въздух и от там ти дава ядове. АБС машинката ако глътне въздух доста смотано се обезвъздушава напълно ,така смятам аз. Пробвайте да развиете тръбичката за задните спирачки направо от АБС и наместете една друга на неино място /газаджия трябва да може да ви направи или от някакви стари спирачки/ и измислета как да затваряте и отваряте и потапяте в съд с спирачна течност и следите да изкарате всичкия Въздух от самата АБС машинка по малко.

 

Успех

Колега от помпата до ABS няма течност долна дясна трабичка (като си с лице към колата) трябва да вкарва течност в ABS-а и след като мине през ABS трябва да подава налягане към задните колела.


  • 0

#10 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 10 ноември 2015 - 21:20

Не знам от къде идва този проблем,ако е от ABS -а и него ще сменя,но няма логика да е в него проблема след като до него няма нагнетяване.


  • 0

#11 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 10 ноември 2015 - 21:30

Не сме сме се разбрали явно аз помилих ,че и до двете има ,а то явно си имап предвид ,че само до предните стига. Страшно странно ми е. Нали помпата е сменена и тръбичката е наред как така няма да ходи това е 50 сантиметра връзка ,ако всичко е наред няма къде да се губи тая течност. Отвъртете тогава от АБС тръбичката за задните спирачки и замерете там дали нагнетява ,не се сещам за друго. То преди тръбичката е само помпата. Щом до предните ходи не вярвам да е усилвателя. Сложна работа излиза нещо.

Прикачен файл  Clipboard01.jpg   23,26K   9 Брой свалянияПрикачен файл  booster_stock1.jpg   131,67K   10 Брой сваляния

 

П.П. По първата тръбикча от снимката не ходи течност така ли ,мисля ,че разбрах.


Този пост е редактиран от Ванюша: 10 ноември 2015 - 21:30

  • 0

#12 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 10 ноември 2015 - 21:36

Не сме сме се разбрали явно аз помилих ,че и до двете има ,а то явно си имап предвид ,че само до предните стига. Страшно странно ми е. Нали помпата е сменена и тръбичката е наред как така няма да ходи това е 50 сантиметра връзка ,ако всичко е наред няма къде да се губи тая течност. Отвъртете тогава от АБС тръбичката за задните спирачки и замерете там дали нагнетява ,не се сещам за друго. То преди тръбичката е само помпата. Щом до предните ходи не вярвам да е усилвателя. Сложна работа излиза нещо.

attachicon.gifClipboard01.jpgattachicon.gifbooster_stock1.jpg

 

П.П. По първата тръбикча от снимката не ходи течност така ли ,мисля ,че разбрах.

Да тази която излиза отпред на помпата пред съда за течност.Нещата наистина са сложни да.Няма загуба на течност и не нагнетява от АБС назад.


Този пост е редактиран от rumen abl: 10 ноември 2015 - 21:39

  • 0

#13 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 10 ноември 2015 - 21:46

Добре смени ли сте е два пъти пустата помпа ,по важното обаче при създало то се положени е с каква е сменихте ,защото ако е била с някоя 20 годишна от балкантото ,а не с чисто нова може и там да е ключа.


  • 0

#14 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 10 ноември 2015 - 22:04

Добре смени ли сте е два пъти пустата помпа ,по важното обаче при създало то се положени е с каква е сменихте ,защото ако е била с някоя 20 годишна от балкантото ,а не с чисто нова може и там да 

на колата от която я свалих всичко беше наред и колата преди 5 дена беше в движение.


  • 0

#15 rumen abl

rumen abl

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гоце Делчев

Публикувано 12 ноември 2015 - 19:14

Май никой няма идея къде  е проблема.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни