Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

B-Class отзиви ?????


  • Please log in to reply
58 мнения по тази тема

#46 EmoDinkov

EmoDinkov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 24 декември 2019 - 11:32

Здравейте,

От скоро се заглеждам по автомобили, защото в момента съм се едно малко старо Поло и трябва да го сменям. Няма да крия, че се заглеждам по Хонда Джаз, но случайно видях тези Б класи и много ми харесват като визия, а и не на последното място като пари. Бюджет имам 8-9к лева.

Към момента съм в Бургас и имам възможност да видя този автомобил: https://www.cars.bg/...97fce04642f849d

Това, което търся в една кола е задължително да е бензин и да е с габарите на тази Б класа. Обаче от Мерцедес... не разбирам нищо. Какво е хубаво да гледам тук? Виждам, че има Б150,170,180 и 200... кой вариант е най-добре? 150 ми се вижда малко за купето...

Какви са болестите на този тип автомобили? Обслужването много ли е... скъпо? Какво да гледам при огледа им? Надеждна кола ли е? Ще се кара предимно градско, но ще има пътувания СОфия - Бургас от време на време и не искам да ме остави на магистралата :)


  • 0

#47 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 24 декември 2019 - 20:41

Такава Б класа има един мой блиък приятел и съм му правил някой дребни ремонти. Б200 136 магарета. Вози стегнато, радиуса на завиване е не-мерцедесов зареди предното предаване. Шумничка е вътре, но е по-добре от други в този клас. Бих търсил ръчка, CVT-то ясно не носи много на бой, на моят приятел почва да прави някакви номера, а той кара пенсионерската. Разхода му градски е около 10 което е супер.
  • 0

#48 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 декември 2019 - 12:35

Обслужването им е като на нормална кола. Ако имаш теч от някоя гарнитура, е малко кофти... няма много място около мотора.

Иначе с малко мисъл не е трудна за работа.

Частите са напълно нормални, алтернативи има за почти всичко.

Гледай нещо с повече екстри, много базова гледаш, с ръчни задни стъкла...

Ако нямаш интерес към турбо бензинката, гледай B180 и B200, нормални атмосферни мотори.

И определено ръчка според мен.

 

Весела Коледа.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#49 Nixxer

Nixxer

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Churchdown

Публикувано 29 февруари 2020 - 21:57

Здравейте. Започнах да се оглеждам за нова кола. МБ Б класа ми привлече вниманието и по-точно w246. Чудех се можете ли да дадете някакви мнения и препоръки. Трудно ми е да реша между кои два модела да избера B 180d или B200d, като цяло се интересувам от автоматичната скоростна кутия. Километрите ще са не повече от 50000 а годината на производство не по-рано от 2015-та. Въпроса е как се представят двата двигатвля, 1,5 на рено и 2,2 на МБ. Планирам да притежавам колата за около 5 години като ще правя около 16000-20000 км на година. Всяко мнение и препоръка е ценна за мен. Благодаря ви.
Здравейте. Започнах да се оглеждам за нова кола. МБ Б класа ми привлече вниманието и по-точно w246. Чудех се можете ли да дадете някакви мнения и препоръки. Трудно ми е да реша между кои два модела да избера B 180d или B200d, като цяло се интересувам от автоматичната скоростна кутия. Километрите ще са не повече от 50000 а годината на производство не по-рано от 2015-та. Въпроса е как се представят двата двигатвля, 1,5 на рено и 2,2 на МБ. Планирам да притежавам колата за около 5 години като ще правя около 16000-20000 км на година. Всяко мнение и препоръка е ценна за мен. Благодаря ви.
  • 0

#50 mitadoc

mitadoc

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 45 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Brighton, East Sussex, UK
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz GLC300d AMG line Premium Plus

Публикувано 18 април 2020 - 21:59

Здравейте. Започнах да се оглеждам за нова кола. МБ Б класа ми привлече вниманието и по-точно w246. Чудех се можете ли да дадете някакви мнения и препоръки. Трудно ми е да реша между кои два модела да избера B 180d или B200d, като цяло се интересувам от автоматичната скоростна кутия. Километрите ще са не повече от 50000 а годината на производство не по-рано от 2015-та. Въпроса е как се представят двата двигатвля, 1,5 на рено и 2,2 на МБ. Планирам да притежавам колата за около 5 години като ще правя около 16000-20000 км на година. Всяко мнение и препоръка е ценна за мен. Благодаря ви.
Здравейте. Започнах да се оглеждам за нова кола. МБ Б класа ми привлече вниманието и по-точно w246. Чудех се можете ли да дадете някакви мнения и препоръки. Трудно ми е да реша между кои два модела да избера B 180d или B200d, като цяло се интересувам от автоматичната скоростна кутия. Километрите ще са не повече от 50000 а годината на производство не по-рано от 2015-та. Въпроса е как се представят двата двигатвля, 1,5 на рено и 2,2 на МБ. Планирам да притежавам колата за около 5 години като ще правя около 16000-20000 км на година. Всяко мнение и препоръка е ценна за мен. Благодаря ви.

Здравей,карам W246 B200CDI ръчка, от Октомври 2016-та. Направих й над 100 000 км оттогава. Прекрасна кола, аз нямах никакви сериозни проблеми. Имам тема за нея,може да ти помогне.


  • 1

#51 kaldoran

kaldoran

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 01 октомври 2020 - 09:21

Здравейте,
Регистрирах се във форума, защото съм харесал една W246 (B250 7G 211к.с.)

Основното ми изискване да е с бензинов двигател и автоматична скоростна кутия.

Моля за мнения относно надежност, поддръжка и какво да очаквам от този модел.

Благодаря предварително.


  • 0

#52 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 октомври 2020 - 12:26

Имал съм допир за малко до такава. Купена от нова, oт 2012 до миналата година никакви грижи.

Късметът е... както се падне. Ако е запазена, стандартните неща. Като цяло са много приятни машини.

Не съм сигурен само кутията каква им е. Дали е с два съединителя или вариатор. Aко помня правилно е dual-clutch, 724.0 (старата е 722.8.)

Отзивите за тях са, че са малко по-груби от конкурентните при VAG групата, но доста надеждни.

Вариаторите също са ок. Аз лично се изненадах колко е добре предната Бе-класа с вариатор, но в най-мощния дизел. Прекрасно поведение.

 

Очаквай незабележима, малко претенциозна, но доста смислена и функционална кола.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#53 kaldoran

kaldoran

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 01 октомври 2020 - 21:49

Много благодаря за отговора.
До колкото четох и разбрах, на W246 автоматичната скоростна кутия е с два съединителя, DSG е при Vag, за съжаление за 7 степенното чета доста проблеми и оплаквания, направо не знам...
Иначе конкретно днес се сблъсках с друг проблем, който много ме шокира: Обява на Б-класа, точно каквато искам под 100к км, внос от Канада, неразличима от нова, супер ниво на оборудване и т.н. По телефона продавача от автокъщата отговори на всички въпроси, беше ОК, помолих го за VIN, изпрати и до тук добре.
Закачих се на сайта на канадците, платих си за проверката и излезе....
Километрите бяха истински, трима собственика, при втория е имало средно сериозен удар отпред и отляво, но при третия собственик е издаден сертификат за тотал щета демек повече от 75% фира. В същото време я гледам на снимки в автокъщата тук, направо уникална....
Смятай какво разпъване, диагонали, сходимост е паднало, шок и ужас.
Укриването и манипулиране на сервизна история, е крайно време да се криминализира и у нас!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
  • 1

#54 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 02 октомври 2020 - 10:53

Няма какво да се оплакваме. Когато българинът се научи да плаща, ще има и хубави коли в автокъщите. Естествено, че кола докарана от другия край на света, под 100х км, пълна с екстри и на цена поне няколко хиляди по-евтина от пазарната и стойност ще е била отпадък преди това. Трябва да се научим, че на света НЯМА идиоти, които да си продават перфектната кола за без пари, че да можем ние да сме тарикати и да си ги караме за тънки пари. 

Това, kaldoran, не е лично към теб, не се засягай.


  • 1

#55 kaldoran

kaldoran

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 октомври 2020 - 11:53

Не се засягам по простата причина, че не съм казал за колко пари е била обявена, а определено не беше за без пари или доста под пазарната цена.

В момента поне от това, което аз търся, няма никакъв избор, гледах и C класи, бензин, 4матик, атомат-защото 7G plus е доста по-безпроблемен отколкото 7G DCT (регион София), ами то само "американки" "канадки", иначе за нафтови печки избор бол :)


Този пост е редактиран от kaldoran: 02 октомври 2020 - 11:55

  • 0

#56 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 октомври 2020 - 12:32

Ами, пазарът се саморегулира до някаква степен.

Преди дизелите бяха на равни цени на бензинките, сега при положение, че много държави имат мерки срещу ниският Евро клас дизели, цените им са по-ниски.

Да си докараш кола от другия край на света, знаеш какво ще получиш ;) После е трудна продажбата им поради същите причини. Не стига, че пазарът ни е малък, но и повечето коли на него са скрап.

 

Аз бих гледал внос от Италия, както обикновено. Купето ми е важно, дори и за толкова нова кола.

Другият вариант е Германия. Семейни коли са и има шанс да са им слагани екстри, за разлика от масовите служебни Ц-класи и подобни.

 

DSG (Dual-Shift-Gearbox), DCT (Dual-Clutch-Transmission), все тая. На един и същ принцип работят. Не съм чувал за сериозни проблеми. Каквото и да им стане, се оправят. А за да им стане нещо, бая зор трябва да са видяли ;) В този клас автомобил, съмнява ме някой да ги е мъчил толкова много.

 

А и колко да са безпроблемни 7г кутиите... Ако изтеглиш къса клечка на мехатроник или торк, пак е пари. В DCT имаш само мехатроник и пакет съединители ;) Болката в джоба ще я усетиш по същия начин. 

 

Икономическите тоталки не са непременно смазани. Достатъчно е да помляла нещо по мотора отдолу (я алтернатор, я климатичен компресор), 1 фар, някой друг калник, врата и един два гръмнали бега, готова е тоталка ;) Изброявам ги за примера, сещаш се какво имам предвид.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#57 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 02 октомври 2020 - 18:24

Тия Б-класи не ги ли произвеждаха е Унгария или бъркам?
Може би не всички?
https://www.mobile.b...50&slink=h8wasj
Това ли е колата?
На предно предаване ли са?

Този пост е редактиран от daimler1: 02 октомври 2020 - 18:30

  • 0

#58 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 02 октомври 2020 - 19:05

Концептуално са преднячки. Ако това е въпросната обява, значи всичко е точно. Доста под пазарната цена си е.


  • 0

#59 aladin

aladin

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 179 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor 192ps Avantgarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 март 2022 - 13:19

Какъв е този контакт в багажника?
  • 0

855712_2.png





1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни