Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

B-Class отзиви ?????


  • Please log in to reply
58 мнения по тази тема

#31 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 07 декември 2009 - 11:40

Неговата има ли клубни пластини? :cool:


:nono:
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#32 martinis

martinis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Интереси:Automotive Diecast Models
    Whisky & Cigars
  • Автомобил:
    (S203) C320CDI Elegance 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 май 2012 - 08:43

готина е Б класата, чудехме се с жената доста, но в крайна сметка аз надделях и взехме Ц класа комби. :)
Във всеки случай е важно всеки за себе си да е удовлетворен от това което кара!
:beer Много да ви вози и все безаварийно!
  • 0
Кучета не са ме хапали, само хора...

#33 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 358 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 16 май 2012 - 09:59

Дано не бъда освиркан, затова че ползвам темата, но имам един въпрос относно В-класата, за който никъде не откривам информация...
С оглед на възходящата тенденция в цените на горивата, все по-вече внимание обръщам на продаващите се Германия В-класи с фабрично монтирана метанова инсталация (произвеждат се 06 - 09 год.) Има ли някаква специфика и въобще какви са подводните камъни при поддръжката и експлоатацията на подобно возило? И понеже моторите от гамата с метан са само от 116 к.с. то удачно ли е колата да бъде при тази мощност с автоматична кутия, защото на мен откровено ми малее този двигател? Към момента ми е известно само, че тези коли са с карбонови газови бутилки и напълно автоматизирано преминаване от бензин на газ и обратното.
  • 0

#34 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 30 май 2012 - 18:57

Днеска сменях на 1 Б класа акумулатора .. ми то голяма лудница ..

Ключ 10ка
Тресчотка и камъче 13

и върти , здраво , псувай

На никой не пожелавам на път да му се наложи да сменя акумулатор ...

Този пост е редактиран от Наско: 30 май 2012 - 18:58

  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#35 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 май 2012 - 20:54

Твоята ли? :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#36 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 30 май 2012 - 21:13

Твоята ли? :)


Не :)

На 1 клиент :)
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#37 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 23 април 2018 - 10:10

Здравейте,

 

за да не отварям нова тема, исках да ви попитам какви са отзивите години по-късно за въпросната Б класа?

Уикендът бях до няколко автокъщи и съвсем случайно се загледах в една кола от въпросния модел. Всъщност колата предлага доста уют, място и отпред, и отзад, и в багажника. Комфортна е и се предлага с достатъчно екстри.

Интересувам се относно слабости, дефекти или някакви типични проблеми за модела, говоря най-вече за бензиновите двигатели от годините 2007-2009 година. Виждам, че се продават и такива с фабричен метан, добра алтернатива ли са или да се прескачат?

Ще съм благодарен някой да сподели каквото и да е мнение по въпроса - без значение дали откъм возия, поддръжка, общи впечатления, позитиви-негативи.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#38 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 25 май 2018 - 15:34

Здравейте,

закупих въпросния модел. Първите ми впечатления са много добри, всичко стана много случайно като набелязване на този модел точно, но пък месец по-късно вече е факт.

Относно колата:
Къщата, от която я закупих поне 80% от колите са със сервизни книжки, специално подчертано е във всяка една обява. Самите коли струват от 3500 до 20 000 евро. С много позитивни отзиви е в сайтовете. Това ми направи много силно впечатление.
Колата е с характеристики: Б170, бензин, производство 20.11.2006. Километрите са й 175 000. Последна проверка на 167 000км. С два комплекта гуми 17'. Бежов полукожен салон и черна на цвят, много добра комбинация по мой вкус. Единствено ми липсва лично на мен парктроника и може би ксенонът. Има навигация и отдолу управлението е като на "Ц" класата от това поколение (рингове със сребърни лайсни и червена индикация), не е с "врътки", което на мен много ми допада, придава по-приятно усещане като визия и управление, особено вечер като светне всичко. Казано иначе, доколкото разбрах - Термотроник.
Другото, което ми харесва е при отключване как светват отпред фаровете за мъгла и габаритите, не знам дали е стандартно заложено на "Б" класа. Автоматичното димиране на огледалата също е много приятна функция. И разбира се - огромната жабка с възможност за климатизация 323.gif Има и още дреболии, които засилват приятното първо впечатление.
Като усещане няма да кажа нищо ново - наистина човек разбира какво значи Мерцедес, при това говорейки за "Б" класа. Дори докато пътуваш е тихо и скоростта се усеща много приятно при 140км/ч. Едва ли от Мерцедес биха развяли знамето с този модел, казвайки "Ние сме Мерцедес, ето, вижте Б класата" 323.gif Но детайлът, стилът се усещат в много малки и дребни детайли, това ми допада.

Обобщено ще задам няколко въпроса, предполагам в подтемите ще намеря време да попитам също:

1. При включване на първа скорост отдолу се чува някакъв звук...като влизане на зъб в зъб или на метал в метал/пластмаса, не знам как да го опиша все още. Идеи някакви или е типично за модела?

2. Фаровете са приемливо добре, едната лупа е "откачена". Вчера в КАТ Пловдив минавах преглед и "будката", която ми прави гражданската и еко-таксата предлагаше като подарък преглед на фаровете. Каза ми, че лупата се е откачила и трябва да се свали фара, за да се намести. В тази връзка задължително условие ли е всичко това или да се пробвам като е монтирана?

3. Някой слагал ли е ксенон на фарове, които са само с лупи, но с халогенна крушка? Нещо, което трявба да се знае? Предполагам разликата ще е голяма.Имам предвид като ефект и осветяемост.

4. Пише, че колата има "Sport Suspension" и "Sports Package". В какво се изразява това?

5. Има ли възможност да се свърже мобилен телефон към навигацията/радиото?

Спирам дотук, за да не стана досаден.



Поздрави на всички!


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#39 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 26 май 2018 - 22:08

Коя е автокъщата,ако не е тайна?


  • 0

#40 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 28 май 2018 - 09:24

Привет,

 

WMP-Automobile Hamburg.

 

Повече инфо на лично съм изпратил.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#41 veskoyyy

veskoyyy

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    CLK 200

Публикувано 14 юли 2018 - 18:55

Здравейте, и аз съм харесал B class-ата, но намирам много негативни мнения,даже близък на един мой човек(работник в сервиз) се изказал.... " от мерцедес .. само C class".

Имам старо CLK никога не бих го махнал, но ... ставаме повече и се налага. Ако може някой да ми помогне с мнение .. да гледам ли B-то или да си търся нещо друго.

Благодаря.


  • 0

#42 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 юли 2018 - 20:18

Според мен са чудесни и много надеждни коли, стига да не оглеждаш автоматик.
А 200 Турбо бензин е меко казано прекрасна :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#43 veskoyyy

veskoyyy

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Добрич
  • Автомобил:
    CLK 200

Публикувано 15 юли 2018 - 05:55

Голям двигател е супер, като игнорираш данък и разход, другото е удоволствие. :)

Тук ме хвърляте в размисъл за автоматика, искате да кажете, че създават проблеми ли?

Имено автомат гледам,понеже жена ми и тя се гласи да се учи по малко да кара. :)


Този пост е редактиран от veskoyyy: 15 юли 2018 - 05:56

  • 0

#44 Antoni_

Antoni_

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C180 S204 Kompressor BlueEFFICIENCY Avantgarde 2010 - ex
    C250 S204 Facelift BlueEFFICIENCY Avantgarde 2012

Публикувано 17 юли 2018 - 16:41

А къде ги намери тези много, че и негативни мнения? Всъщност информацията за този модел е оскъдна на фона на доста други.

Иначе по темата, на мен ми се струват доста удобни за града, стават и за извънграда, приятна возия, качествено изпълнение и усещане в купето, широки отзад и чудесен багажник. А ако я намери човек с повече екстри и примерно по-мощен двигател - удоволствието е гарантирано.

Може би заради неудобството да се обслужва двигателят идва това мрънкане на майсторите. Колата със сигурност не е "фалшив" Мерцедес или по-малко Мерцедес, както мнозина смятат и просто си приказват ей, така. Вложено е достатъчно.


  • 0

"Ръката Му отдава всекиму - дължимото"


#45 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 юли 2018 - 23:00

Автоматикът е неприятен за каране, не знам колко е здрав. Би трябвало да е ОК.
Просто не е истински автомат, а подобно на Митсубиши и Нисан вариаторите. Дори мисля, че е точно такава.
Резултатът при бензиновите е висок разход и слаба динамика. По-добре е ръчка, специално при А и Б класата.
Иначе е доста добре премислена машина. Спънките се създават от "мрънкащи експерти". С малко мисъл е напълно ОК да се поддържа.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни