Към съдържанието

  •  

Снимка

Малко технически проблеми с форума


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 юни 2013 - 01:07

Здравейте,

 

има технически проблеми с форума, явно една от добавките, които са инсталирани създава проблем. Днес преинсталирах всичко, но за съжаление, вместо да стане по-добре, стана само по-зле (например отгоре изчезнаха менютата)... В момента се опитвам да върна старото положение, както беше преди преинсталацията (поне) но нещо не става, а времето напредна.

 

Затова пускам форума така, пък утре ще се опитвам да го дооправя. Надявам се всичко да е ОК утре вечер.


  • 1

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#2 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 ноември 2014 - 14:10

Както вече сте разбрали или може би не сте забелязали, но форумът беше преместен (най-накрая) на нов сървър. Сървърът беше осигурен още през август, но за съжаление не оставаше нужното свободно време да бъде преместен целият форум. Става дума за над 16GB файлове и почти 2GB база данни - история трупана в продължение на 8 години. На теория би трябвало в момента да работи доста по-бързо и стабилно от преди, тъй като вече не използваме споделен хостинг (както досега), а цяла виртуална машина с доста по-сериозни ресурси. Поне статистиката за натоварването на процесора и RAM паметта показват подобрение с няколко пъти.

 

Преместването на форума от един сървър на друг не е много проста задача, особено за форум с такъв обем. Новият сървър имаше различни настройки (нормално е всяка машина да има различни настройки), заради което се наложи малко тунинговане на нещата, за да работят както преди. Прегледал съм по един списък за стандартни проблеми, които възникват след такава миграция и съм оправил всичко, което забелязах. Моля, ако някой забележи нередност в работата на форума, да сигнализира възможно най-бързо и възможно най-подробно какво се е случило.

 

Междувременно подновихме лиценза на софтуера на форума и направихме апгрейд на версията, което е важно от гл. т. сигурност на системата. Това създаде известни проблеми с някои добавки във форума, като иконките на разделите с модели и някои други дребни проблеми, които към момента би трябвало да са отстранени и да работят коректно.

 

Едно от нещата, които в момента не работят е клубният профил (достъпно е само за членове на клуба), както и достъпът до клубния профил в немскиясайт, достъпът до EPC и WIS (също опции достъпни само за членове на клуба). Там проблемът не е свързан с новия форум. Немската организация преминава към използването на нов софтуер - процес, който стартира още в началото на 2014 г. и се надявам до края на годината да е приключил. Ще се опитам да възстановя изцяло функционалността за връзка между форума и немския сайт, но чак когато приключат ъпдейтите от тяхна страна.

 

Надявам се всички да останат доволни от подобренията. С Управителния съвет имаме план до март месец 2015 да вкараме още няколко online нововъведения, с които да посъживим нещата в клуба, поне на виртуално ниво.


  • 7

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#3 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 ноември 2014 - 18:51

На ръце трябва да те носим тебееее!
Респект!
  • 1

#4 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 ноември 2014 - 00:13

Ама не ми трябват хвалби, ами ми трябва да сигнализирате, ако нещо не работи.

Ето, сега открих, че са спряли да идват писма от форума, когато имаш отговор в някоя тема...

Проверих - беше грешна една от настройките, вече е поправена.

 

И то го забелязах, че откакто е пуснат форума - не се е регистрирал нито един потребител, а те - не могат да получат писмото за регистрацията.


  • 2

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#5 niki7111

niki7111

    BBQ chef

  • Замразено членство
  • 1012 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    c180 S202 97.-продадена
    Seat Leon 04г.- продадена
    Audi A3 01.-продадена
    E320 4matic 00г.-ex.
    Hyundai Tucson 4х4 05г.
    Hyundai Santa Fe 4x4 V6-new
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 декември 2014 - 18:19

Илийка, сина ми се опитва да се регистрира като потребител.Попълва си всичко, обаче му зарежда с часове и не го регистрира.


  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#6 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 декември 2014 - 22:32

А честит имен ден... знаете ми телефона, нека да ми звънне утре през деня за да видим какво става.


  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#7 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 декември 2014 - 08:07

Народе от доста време като искам да вляза във форума и напиша само mbclub.bg не ми отваря нищо...дава ми го като грешка.....а ако напиша mbclub.bg/forums и влизам във сайта.


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#8 niki7111

niki7111

    BBQ chef

  • Замразено членство
  • 1012 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    c180 S202 97.-продадена
    Seat Leon 04г.- продадена
    Audi A3 01.-продадена
    E320 4matic 00г.-ex.
    Hyundai Tucson 4х4 05г.
    Hyundai Santa Fe 4x4 V6-new
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 декември 2014 - 08:39

Народе от доста време като искам да вляза във форума и напиша само mbclub.bg не ми отваря нищо...дава ми го като грешка.....а ако напиша mbclub.bg/forums и влизам във сайта.

Според Илийката,германците нещо доработват по началната страница.

Как си Ти о велики?Загуби се нещо?


  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#9 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2014 - 08:43

Според Илийката,германците нещо доработват по началната страница.

Как си Ти о велики?Загуби се нещо?

Aaaаа окей няма грижи....добре съм Ники....живи и здрави бате..надъхал съм се да влизам по често сега пък да видим :)


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#10 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2014 - 10:33

Вече всичок е оправено ;)
  • 1

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#11 niki7111

niki7111

    BBQ chef

  • Замразено членство
  • 1012 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    c180 S202 97.-продадена
    Seat Leon 04г.- продадена
    Audi A3 01.-продадена
    E320 4matic 00г.-ex.
    Hyundai Tucson 4х4 05г.
    Hyundai Santa Fe 4x4 V6-new
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2014 - 18:46

През "хром-а"продължава да излиза съобщението на немски когато влезеш в сайта.През "мозила"-не, въпреки че търсачката пак ми е google.


  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#12 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 декември 2014 - 01:10

Няма връзка с търсачката - вероятно имаш кеширано нещо в хрома, натисни Ctrl + Shift + F5... и би трябвало да се оправи.

 

Ама като ви питам виждате ли някъде проблеми по форума и всички си траят, никой не се обажда - днес гледам всички дати излизат на англйиски, а си бяха на български (януари, февруари..., понеделни, вторник...) та ги оправих и тях де, ама...

 

Форума - 2 седмици не може да се регистрира човек, то за зла беда - перфектната буря - две неща се бяха счупили едновременно - беше умрял mail сървъра (ако трябва да сме точни Google ни suspend-нали профила, щото са пичове) и не се пращат писмата за потвърждаване на регистрацията. А отделно, тия умните от Invision Power Systems си сменили протокола за връзка на спам монитора и който е с последна версия - всичко му работи, ама ние сме с предпоследна версия и спам монитора не работи и всички са спамери и не могат да се регистрират...

 

И всичкото това го разбирам, щото Ники ми се обади, че сина му не може да се регистрира... две седмици, след като се е случило. Как да е, вече е оправено, пратих по едно писмо на всички, които са опитвали и не са успели да се регистрират, вече даже ми писаха, че всичко е наред.


  • 1

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#13 niki7111

niki7111

    BBQ chef

  • Замразено членство
  • 1012 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    c180 S202 97.-продадена
    Seat Leon 04г.- продадена
    Audi A3 01.-продадена
    E320 4matic 00г.-ex.
    Hyundai Tucson 4х4 05г.
    Hyundai Santa Fe 4x4 V6-new
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 декември 2014 - 08:23

Благодаря Иля.То било просто-като мен.Оправи се.


  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#14 Grozdanov

Grozdanov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 251 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 15 януари 2015 - 08:21

От днес забелязах, че отдел "За Клуба" е защитен? Някакъв проблем ли има?

 

 

 

Грешка, нямате достъп до този раздел!

 

[#103149]

Форумът е достъпен само за членове на Мерцедес-Бенц Клуб България


Полезни връзки


  • 0

#15 Гост_AnitakedГост_

Гост_AnitakedГост_
  • Гости

Публикувано 03 март 2017 - 09:38

чудесно постижение за форума и за работата на Администратора като цяло. нека да продължава все така упорито и с внимание и със високите си знания да подхожда към проблемите на човечеството. аз също съм на мнение че стирлинг двигателя е топ темата и е интересна и занимателна , както и ракие-апаратурата , но тя е по специфична и задвижва други работи... основните проблеми на човечеството в момента са енергията и здравеопазването / по точно лекуването тъи като опазване вече маи не съществува превенцията. енергията е ключов фактор за развитие в съвременния свят и колкото по добре я усвоим и използваме толкова по добре ще се развием и усъвършенстваме. пожелавам ви приятна и спорна работа и успехи.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни