Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ремонт: Добрата стара ръжда

ръжда резервна гуми прагове отвори за крик ръждопреубразувател

  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 25 март 2013 - 00:57

Преди няколко дни реших да покажа резервната гума на дядо, понеже джантата с която е му е любим модел. И оп вадя гумата и гледам целия отсек около нея в ръжда  :killing  :droid_angry  :censored  :censored  :censored  Бях шокиран естествено... и се чудих, чудих... Та нали до преди 2 години нямаше грам ръжда на това място, как така е прогнило толкова и ръждата се разпространила толкова ?!?!?! И просто реших, че неможе така и това нещо трябва да се оправи възможно най-бързо. Така днес се качих малко на вилата, където имам инструменти от 1ва необходимост и реших да прекарам слънчевия неделен ден отстраняване на ръжда. ВАЖНО Е В СЛУЧАЯ ДА СПОМЕНА, че преди това изкъпах колата с маркуча. Та отворих багажника повдигнах мокетчето над капака на резервната гума и го намушках в процепче в задната част на газовата бутилка. Махнах капака на гумата , крика. И КАКВО ВИДЯХ !!!!! Резервната гума плава в плитка локвичка  :killing Явно отнякъде влиза вода, вероятно някое уплътнение се ебава. Но ми направи впечатление, че доста вода се е събрала при ключалката на багажника. Друго освен уплътненията са може би стоповете. Някво китайско менте са и има фугички от към калниците. Махнах гумата, взех парцали, подсуших навсякъде и започнах да отстранявам ръждата. От сега ви казвам, че трябва да забравите за шкурката. Започнах със телена четка, обаче и с нея не си е работа ... За това хванах бормашината и готините телени четки накрайници за нея. Първоначално започнах с ето този модел

products_6602_100118144502.jpg

 

Справи се добре , освен на по-труднодостъпните места, за това смених накрайника с ето този

 

132%20OSB%20180.jpg

 

ТОВА Е НАКРАЙНИКА !!!!!!! Чисти да си е*е мамата !

 На местата където имаше ръжда гледах да лъсне метала, на останалите само зачетках леко. Понеже видях и по в страни ръжда махнах лявата странична кора (дясната я оствих понеже газовата бутилка я застъпва и реших, че не е сега времето да си играя и с газовата ... За моя радост ръждата там беше доста малко , почти незначителна, но я излъсках и нея. Изнамерих в гаража някакъв ръждопреобразувател - бъгларски, няква куча марка. Нанесох навсякъде с четка, където съм минал с теления накрайник и оставих да подейства около час. Резултата беше великолепен, нямаше и помен от ръжда! (Залагайте на българското !) После дядо ме посъветва да го мина с грунд за черни метали. Грунда пак беше български и беше на половина вкаменен :D но .. реших и него да ншляпам. Сложих обилно количество навсякъде и сега чакам изсъхне. Лично аз съм доволен от постигнатия резултат. Имаше места, на които метала беше тотално разяден от ръждата, махнах каквото можах с отвертката и четката и ще кърпя идния уикенд. Замислям да го направя с ламарина, нитове и да запечатем отвсякъде с епоксидна смола. Идния уикенд започвам и отворите за крика на праговете. Там обещавам, че ще кача повече снимки. Резултата от днес е в прикачения файл. Очаквам мнения и съвети. Най-много се надявам някой да ми даде идея от къде може да влиза вода в багажника. 

Иначе колеги ... поглеждайте по-често за ръжда. Резервна гума, отвори за крика и около задния мост. 

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  PA290408.JPG   119,96K   266 Брой сваляния

  • 0

Немеца го е измислил !


#2 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 март 2013 - 09:05

Около ключалката също имаш гумичка,  на болтовете за бронята също, от долу имаш тапи и от движението в дъждовете вкарва.

 

Наведи се и провери зад задните гуми, там също имаш две елипсовидни тапи и гумата баш в тях хвърля вода, тя се стича по рога и накрая в легена.

 

Огледай подробно мой, много е досадно. ;)


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#3 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 25 март 2013 - 13:02

В легена на реверната гума има една гумена тапичка и около нея беше доста изгнило! То на снимката се вижда къде е отвора за тапичката и че около нея е всичко туш :D Като свалите кората около стопа и там долу има гумичка и около нея ръжда. Съвсем леко едно две точки имаше по бомбето, където се хваща амортесьора. 

Иначе около ключалката на багажника не видях гумички и тапички...


  • 0

Немеца го е измислил !


#4 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 март 2013 - 17:03

 на отвора за патрона е


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#5 BG - 681

BG - 681

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 498 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    220CE

Публикувано 30 март 2013 - 17:33

Чрез полицане със шишенце, установих, че уплътнението на багажника изпуска от 2 места. Мисля да ги мина със силиконче малко. ПРОВЕРЕТЕ СИ УПЛЪТНЕНИЯТА, ЗА ДА НЕ СИ РЕЖЕТЕ КОЛАТА КАТО МЕНЕ !!!!!!!!!!!


  • 0

Немеца го е измислил !


#6 Sharky///AMG

Sharky///AMG

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 276 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 31 март 2013 - 12:41

По добре вземи един приятел и се затвори с един фейнер в багажника, а той отвънка да полива с вода, така може , да разбереш по добре от къде ти пропуска уплътнението. После внимателно си разгледай уплътнението,  и по добре го свали да видиш за корозий под него, или си го смени ако е напукано.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: ръжда, резервна гуми, прагове, отвори за крик, ръждопреубразувател

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни