Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мнение за C-класа втора ръка


  • Please log in to reply
128 мнения по тази тема

#106 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 март 2013 - 16:21

Изглежда много добре за парите и за годините си.

Кората под двигателя не е болка, има я навсякъде и не е много скъпа.

И стига с това "толкова слаб двигател" 136 коня е, с лекота си държи 180-200 на магистралата.

Двигателя си носи купето, просто не е за светофарни гонки, не е толкова  динамичен. Не става и за бързи и кратки изпреварвания по пътища със завои.


Този пост е редактиран от Алфонсо: 22 март 2013 - 16:25

  • 0

#107 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 март 2013 - 17:00

.не е толкова  динамичен. Не става и за бързи и кратки изпреварвания по пътища със завои.

 Това малко ли е?

Защо първо да не потърси нещо с повече кончета за същите пари или малко повече.

Когато аз търсих 202-ка от 4до 5 бона имаше и 180, 200 и 200к. Взех  200к естествено и то доста добър екземпляр.


  • 0
Публикувано изображение

#108 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 22 март 2013 - 17:21

Работата е там, че съм леко голям и искам да е Е-класа. Баща ми има C180 1994 и верно си е спънат кон, ако мога така да се изразя. Просто живеем в такива времена, че когато се качим на по-стара кола си мислим че е много слаба. За мен е по-важно да си вози като Мерцедес. Така или иначе ще се газифицира. А и не знам до колко са надеждни компресорите.


  • 0
Mercedes-Benz W201

#109 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 март 2013 - 18:31

Работата е там, че съм леко голям и искам да е Е-класа. Баща ми има C180 1994 и верно си е спънат кон, ако мога така да се изразя. Просто живеем в такива времена, че когато се качим на по-стара кола си мислим че е много слаба. За мен е по-важно да си вози като Мерцедес. Така или иначе ще се газифицира. А и не знам до колко са надеждни компресорите.

Не се притеснявай за надеждността на компресорите, здрави кучета са, търпят на газифициране и на много настъпване. Няма да сбъркаш ако вземеш компресор, обаче разходите като цяло ще са по-високи.


  • 0

#110 viachy

viachy

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 90 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Автомобил:
    W203 C220 CDI, 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 март 2013 - 18:59

Незнам колко ти събура мотора , но пример . 7 лита 20% 1,4 литра само добавка и 5.5 обикновено масло 10х40 на Мотул да кажем.

 

Гледах, струвах , звънях в Балкан Стар, и в Мерцедес Сервиз ЕООД, четох по форумите, и стигнах до заключение че мотора събира 6.5 литра масло. Отивам при майстора сложихме 5.5 литра масло + 1 литър от добавката, за която споменах по-рано и уж всичко точно - пишеше на отчитане - ниво на маслото - ОК.

 

400км по-късно, изкачвайки Петрохан (скоро няма да мина пак от там, че си счупих колата :wacko )  излезе червена грешка - Отлей от маслото на двигателя ! А в книжката изрично се казва да не се внимава да не се препълни двигателя..... :blink

 

Та при първата удобна възможност оттекохме 0.5 литра и в момента е с 6.0лтр и показва "Ниво на маслото - ОК". Майстора каза, че те по каталог и от Мерцедес го давали 6.5 литра но на напълно празен двигател (един вид нов), а разликата се задържала някъде из системата.


  • 0

#111 sers

sers

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 502 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Коли
  • Автомобил:
    C280

Публикувано 25 март 2013 - 20:11

Колега , много точно и правилно го описваш ! Абсолютно вярно , че остава 0.5 литра по систамата  - по маслените магистрали след филтъра там има не възвратен клапан които пуска маслото само в едната посока . Отделно ако имаш маслен радиатор . Пример , че моя мотор м104 му дават 7,5 литра масло . Сменям по 6,8 - 7 литра и е на мах. Един път разглабяхме такъв мотор и в топлообменника му беше тоя останал 0,5 литра масло , което всъщност няма как да смениш или източиш .


  • 0
S-класите не правят мъжете - мъже , но ги правят гъзари, нали , Ехе хе-хе

#112 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 26 март 2013 - 00:13

Работата е там, че съм леко голям и искам да е Е-класа. Баща ми има C180 1994 и верно си е спънат кон, ако мога така да се изразя. Просто живеем в такива времена, че когато се качим на по-стара кола си мислим че е много слаба. За мен е по-важно да си вози като Мерцедес. Така или иначе ще се газифицира. А и не знам до колко са надеждни компресорите.

Приятелю,много е изтормозена тази 210-ка.Няма да бъде твоя мерцедес.Много са я прали,обаче на живо ако я видиш...Снимките много лъжат.И стройка няма,а пък за тоя мотор на това купе,няма да коментирам...


  • 0

#113 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 26 март 2013 - 08:53

През уикенда ходих до София и по-точно Горубляне. Какво да ви кажа напудрени, намазани, на по 98к....страшни коли.

Отидох с идеята да взема кола и да се прибера, е не взех, Честно страх ме е, да не взема някои с повече проблеми от моята 190-ка.(проблема и е че започна да гние, иначе технически е добре)


  • 0
Mercedes-Benz W201

#114 sers

sers

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 502 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Коли
  • Автомобил:
    C280

Публикувано 26 март 2013 - 09:49

Koлега , търси си кола от човек която се кара всеки ден и можеш да я провериш . Незнам 190 - ти с какъв мотор е , но лично аз съм карал доста време в210 комби с газов инжекцион . Доста добре си върви колата и харчи супер приемливо !


  • 0
S-класите не правят мъжете - мъже , но ги правят гъзари, нали , Ехе хе-хе

#115 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 26 март 2013 - 11:59

 Както повечето мотори с КЕ Жетроник, от време на време имам проблеми на газ, но не е нещо сериозно. До колкото знам по-новите мотори (след 1993) нямат такива проблеми, ако се монтира читав газов инжекцион. Много хора ми казват да си взема Мерцедес дизел, и честно искам да покарам малко такъв. Покупката не ми е спешна, но ми иска да взема нещо преди лятото.


  • 1
Mercedes-Benz W201

#116 machine

machine

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 503 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210
    E 290 TD
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 март 2013 - 17:13

Аз също ходих до Горубляне, но в събота. Търсех точно определена кола- Е320 ЦДИ, В210, с фул екстри. Отидох с огромно желание. Останах със следните впечатления: Мерцедес-и изцяло нямаше, бяха много малко. Имаше повече Ц-класи 203 и 211-ки, като 211-те да бяха не повече от 15, 210-ки-няколко, преди фейслифта-особено и в доста трагично състояние, ръждясали, нескопосано боядисани, никакви екстри. Като цяло преобладаваха Е200 и Е270-3 видях, малко С-класи и това е. Преобладаваха Голфове и А3. Аз също отидох с мисълта, че ще сменя колата, но започнах да се отказвам. Пълни гробници, като някои от тях не са и приведени във вид.


  • 0

#117 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 26 март 2013 - 18:17

Ето един Немски търговец, изключително коректен и склонен за пазарлък

на място и с пари в брой и по малко по меил и тел. .

Не ми е приятел, дори близък познат и не мога да му влияя по никакъв начин .

 

http://www.google.bg...3BhyeLwsTGtLBBQ


  • 0

#118 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 март 2013 - 15:49

Е то отдавна няма смисъл да се ходи до Горубляне за кола. Набелязваш си в интернет една или няколко, които са ти интересни и се целиш в тях.

Аз се оглеждам за хубаво А3, 4-врати, бензин след фейслифта и за момента не виждам нищо, за което да си губя времето да гледам. 


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#119 eMs1

eMs1

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 809 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 март 2013 - 17:18

После си замети, ама хайде аз пак да ти потърся ;)

 

http://www.cars.bg/u977946

 

http://www.cars.bg/u1008165 - искаш бензин, но това ми изглежда хубаво, като изключим селянията дето са изскубнали радиото...

 

http://www.cars.bg/u912870

 

http://www.cars.bg/u537711 - пак е дизел, но.... (п.п. сега загледах дето са си оставили дупките от колони на задната кора... :ninja )

 

Пускам ти с доста вариращи цени, защото не си казал какъв ти е диапазона, после ще ме черпиш  :beer

 

(Жената нали си иска Микра, кви са тия Алдита :D )


Този пост е редактиран от eMs1: 28 март 2013 - 17:21

  • 0
ex C124 220 '94
ex CL203 200 Kompressor SportCoupe '02
ex W163 270 CDI '03
ex W203 200 Kompressor '01
Публикувано изображение

#120 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 март 2013 - 17:51

Последната 4х4 твърдо не. Сбирщайн. Виж с кое радио е. ;) Дали се монтира заводски?

Тази с кафявата кожа е много симпатична, но не мога да се прежаля за нафта... произволен ремонт за 800лв., без никакви признаци да се случи не ми е мечтата в живота.

Тази синята ми хареса, аз помислих че е на една приятелка. И тя се казва Снежа и има Ауди А3, даже й звъннах да я питам, но не е нейната. Иначе я гледах преди няколко дни из обявите... но ако се загледаш е автомат. Автомат - твърдо не, особено за толкова маломощна кола.

 

И тази от салона на Вендо. Не знам дали погледна, но е в Ямбол. А с Вендо се познаваме много добре :) Ауди кончерто, значи мога да си бодна такова от А6 с диска.

Не ми харесва в нея: 1. че е относително скъпа, но да кажем че не е проблем. 2. изтъркано е копчето на климатроника (както и на тази с кафявата кожа). Иначе ако всичко й е перфектно на машинката, сериозно бих се замислил. Като ходя към Ямбол, ще мина да я погледна.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif





2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни