Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Търся части за смарт


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 Momiche

Momiche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 22 януари 2007 - 15:38

Привет!
Карам smartfortwо. И имам проблем - не му работи клаксона, както и няма връзка между еърбеците и управлението, т.е. еърбеци има, но, ако недай си боже, нещо се случи няма да се отворят, защото е прекъсната връзката, по която да се подаде команда към автомобила. Дано го обясних правилно. Водих я на майстор, каза, че е повреден някакъв кабел, който нарече "контактен кабел". Това е някаква джаджа, която стои в самия волан. Повече не мога да обясня, защото и майстора толкова ми обясни на мен. Питането ми е знае ли някой за каква точно част става дума и дали може да се намери в България? Склонна съм да я търся по интернет нейде по света, но поне да знам как се казва :). Ще се опитам по-късно да кача снимка на джаджата :)
  • 0

#2 ALEX1

ALEX1

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 37 Мнения:

Публикувано 22 януари 2007 - 16:09

Здравей,Момиче :friends: Smar е даста не популярен у нас и магазин за резервни части няма :Dn:
Дори дочух, че и Балкан Стар вече не ги обслужват :evil: ако обясниш по точно и визуално, може да се измисли нещо. Добре дошла във форума :FlagMB:
  • 0

#3 Momiche

Momiche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 23 януари 2007 - 12:22

Благодаря за топлото посрещане! Чудесно е, че има такъв форум, защото преди време като търсих "сродни души" не намерих.
Та...Смарта го имам вече година, преди да го купя проучихме всичко за марката и за обслужването й в България. Знам, че няма официален вносителн нито на колата, нито на частите за нея. Намерих, обаче, един момък, който сменя консумативите. До тук добре. Аз съм си го карала с тази повреда една година и сега се оказа, че е крайно време да я отстраня. Водих вече колата на електротехник и той ми каза това за кабела - бил непоправимо скъсан и трябвало да се сложи нов - било то съвсем нов или втора употреба. Вчера попаднах на някаква автоморга, където ми казаха, че тази част се казва "контактна лента" и я имат. В събота ще ходя да проверя за какво става дума. Имам снимка на "нещото", ама не мога да я кача от телефона си :). Всъщност снимах един пластмасов диск, със сериен номер и само това - какво има под него и как изглежда този кабел - не зная, не съм го виждала.
Ще пиша какво съм проучила и къде съм открила части :).
  • 0

#4 Momiche

Momiche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 23 януари 2007 - 17:27

Ето номера MCC 000-1240-V013

Имаше и още един номер HA 02000550222 /предполагаме, че това е номерът на производителя/.

Днес ходих в един сервиз, за който прочетох тук, във форума, /в кв. Изток/ и се разбрахме да закарам колата следващата седмица, за да я "диагностицират" :). Иначе в момента нищо не ми свети на таблото /само при запалване, което си е нормалното състояние/, явно съвсем са омотали жиците :).
  • 0

#5 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 23 януари 2007 - 18:12

No parts in our data base match your request!

No parts in our data base match your request!
и от двете места.... :angry: :angry: :angry:

аз май съм дотука, ама ти не се отказвай :nono:

Вени сигурен ли си, че тази data base има нещо общо със Смарт-а, защото това са коли от друга планета и нямат нищо общо със Мерцедес :madcroud:
  • 0

#6 Momiche

Momiche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 24 януари 2007 - 11:55

Ей, не ми обиждайте мъника :)
Това е най-забавната кола, която съм карала и аз много си я обичам! :tongue:

Никакво отказване, не ми е в природата :)
  • 0

#7 p22

p22

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 837 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 270 cdi
    A 170 cdi

Публикувано 24 януари 2007 - 12:00

Супер си е Смарт-а. Особено ако се опитвате да паркирате в центъра на София. Честно казано и аз се замислям за един, като втора кола.
  • 0
Mercedes А 170cdi
Mercedes ML 270cdi
Silentium Universi

#8 Momiche

Momiche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 31 януари 2007 - 20:02

Водихме се отново в сервиза в кв. Изток. Вече имам клаксон. Не е ясно кога и по какви причини е изчезнал въпросния кабел, който издирвах /целият проблем се появи след като си я взех от сервиз, където ми боядисваха вратата, защото някой я беше надрал/. Та срещу сумата от 150 лв се снабдих с кабела, открих го в една автоморга. От сервиза съм доволна, направили са диагностика, оправили са проблемите, даже ми взеха неочаквано малко пари.
Сега, обаче, се оказва, че има нов проблем - изгоряла била някаква платка airbag control unit с номер 0070001211 и еърбеците нямат връзка с "главния мозък". Човекът в сервиза каза, че тази платка трябва да е нова, втора употреба не върши работа.
Давайте сега идеи къде да я търся - ще ми се да се ориентирам за цени.
Мисля да пиша до някой Smart център в някоя съседна държава, дано ми дадат информация какво да правя.
  • 0

#9 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 31 януари 2007 - 22:29

Май че най-близкия сервиз за Смарт е в Гърция...
  • 0

#10 Mr.Toner

Mr.Toner

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2007 - 14:44

Здравейте на всички

Къде се намира този сервиз в Изток, имат ли някакви телефони?

Въпроса ми е към momiche или някой друг ако знае

предварително мерси!
  • 0

#11 Momiche

Momiche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2007 - 23:25

Точно срещу Интерпред, но в малката уличка зад новопостроените и строящи се сгради, в двора на Спортпром. Питате пазачите, те ще ви упътят. Ако идвате от телевизионната кула по Др. Цанков, на светофара на Интерпред завивате на ляво и веднага пак полу наляво /главната улица - Ж. Кюри продължава направо, надясно има малка уличка, водещата до Автогарата, а вие тръгвате по ул. Николай Хайтов и карате само направо-самата улица също завива наляво, но направо е вашата посока/. Първият възможен портал отляво е мястото, което ви трябва. Отпред има магазин за маратонки :).
тел. 9719267
Ако модераторите се разсърдят - да ми се скарат за телефона, но го публикувам нарочно тук, а не на лични, защото знам аз колко се изтормозих да си намеря сервиз.
  • 0

#12 Mr.Toner

Mr.Toner

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2007 - 13:29

Много благодаря momiche :0_yahoo:

Дано си оправиш всички проблеми със смарта и да го караш безаварийно.

проблема при мен е с asp/eps?? системата (оранжевия триъгълник на таблото)
сигурно има нещо поразбито на задното окачване и при вибрации светва този триъгълник постоянно и трябва да се спира и да се рестартира колата, за да може да се кара отново.
  • 0

#13 smart-bulgaria

smart-bulgaria

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 февруари 2007 - 13:17

Водихме се отново в сервиза в кв. Изток. Вече имам клаксон. Не е ясно кога и по какви причини е изчезнал въпросния кабел, който издирвах /целият проблем се появи след като си я взех от сервиз, където ми боядисваха вратата, защото някой я беше надрал/. Та срещу сумата от 150 лв се снабдих с кабела, открих го в една автоморга. От сервиза съм доволна, направили са диагностика, оправили са проблемите, даже ми взеха неочаквано малко пари.
Сега, обаче, се оказва, че има нов проблем - изгоряла била някаква платка airbag control unit с номер 0070001211 и еърбеците нямат връзка с "главния мозък". Човекът в сервиза каза, че тази платка трябва да е нова, втора употреба не върши работа.
Давайте сега идеи къде да я търся - ще ми се да се ориентирам за цени.
Мисля да пиша до някой Smart център в някоя съседна държава, дано ми дадат информация какво да правя.

Здравей "Momiche",
платката "airbag control unit" изгаря когато колата се удари и ербеците се отворят. Тя е за еднократна употреба.
ако искаш мога да ти доставя такъв блок.
  • 0

#14 Momiche

Momiche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:

Публикувано 22 февруари 2007 - 18:56

Само да допълня за сервиза в Изток. След първоначалната ми еуфория се оказа, че момците май не са толкова добри колкото мислех. Вярно, поправиха ми клаксона, сложиха ми въпросната контактна лента...но развалиха оборотомера. Върнах се, оправиха го. Сега пък не се отваря багажника от купето, което 200 % съм сигурна, че преди оправянето на оборотомера работеше. Така че - повече за тези не искам да чувам. Ще ходя при един друг майстор, дано ми оправи всичко на куп. Тези едно поправят, друго развалят. Ще им се не знаят и майсторите! Много съм ядосана!
Който има проблеми с тоците - да не ходи там. За друго не знам стават ли, но имам сериозни основания да смятам, че каквото и да пипат по колата, все така ще се справят.
  • 0

#15 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 22 февруари 2007 - 19:41

Надявам се, че не си им платила за повредите който са ти направили по колата :0_poster_offtopic:
Ето една друга тема :D
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни