Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Искам мнения за Е320 4матик бензин 2000 година 224коня


  • Please log in to reply
27 мнения по тази тема

#1 besenn_sotadjia

besenn_sotadjia

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes c200kompressor 99godina 192konq
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 10:33

Здравейте колеги,понеже вьзнамерявам да си купя Е320 4-матик бензин 224коня 2000година,искам всеки,който може и има желание,да ми помогне с мнение,отностно тоя модел на мерцедес/проблеми,качества и всичко,каквото се сетите/.Иначе в момента карам Ц-200 компресор 99година,но мисля скоро да го продавам,та затова пишете,благодаря предварително.Всичко най-хубаво от мен и весели празници.
  • 0

#2 Blago

Blago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 220 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140, S320, 1998

Публикувано 14 април 2012 - 12:49

Не съм имал или карал такава кола, но предполаам както разхода, така и поддръжката й ще се високи/скъпи.
Надали някой може да ме убеди колко здрави били Мерцедес - точно тези години със сигурност са лабави като качество.
  • 0

#3 besenn_sotadjia

besenn_sotadjia

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes c200kompressor 99godina 192konq
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 12:57

Колега това с разхода и подрьжката ще го оправим,по-скоро ме интересуваше,точно това дали са здрави мотора,ходова част и най-вече автоматика.Все пак мерси за мнението,аз до колкото знам проблем на Е-класите от тази година е гниенето на ламарините,но тази,която сьм харесал е страшно запазена,поне на снимките.А ти какво караш,кой модел би предпочел или препорьчал?
  • 0

#4 machine

machine

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 503 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210
    E 290 TD
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 16:58

Ръжда-ако имаш малко и не е пробивна,се оправя. Проблеми по окачването-биалетки по-често се сменят,друг дефект-ботуша отзад може да е сдам багажа и затова се сещам,по окачването,автомата да си сменя плавно и дифа да не вие. Весели празници и успех
  • 0

#5 besenn_sotadjia

besenn_sotadjia

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes c200kompressor 99godina 192konq
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 17:07

Благодаря за хубавият отговор пич,тия проблеми ми се струват бели кахьри.Весели и на теб.
  • 0

#6 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 14 април 2012 - 17:14

Ботушите на пружините отпред дават ядове, на мен лично от 2 очиларки и на двете се късаха, отзад до сега не съм имал проблеми, биалетките мисля че на 320-ката няма да се сменят толкова често, на мен на 280-ката ги сменям по-рядко от колкото на 200-ката. Атоматика от тая година да не те притеснява, здрав е, както е казал колегата само като я взимаш да внимаваш как превключва, по-големите мотори от време на време дават ядове с някои датчици, примерно на коляновия вал, но всичко е до късмет ;)... Ако искаш покажи колата ако я има на обява или снимки, повечко съвети може да ти дам лично аз.
  • 0

#7 Blago

Blago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 220 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140, S320, 1998

Публикувано 14 април 2012 - 17:42

Карам W140, 320, но мотора е редовия, а твоя би трябвало да е V6.
Убеден съм, че с мотора и скоростите няма да има грижи.
Брат ми кара W210, 320CDI, 2001, като цяло не е особено доволен от здравината на ходовата им част (колата му е една от най-добрите и запазени W210, които съм виждал) и от някой индивидуални осбености в сравнение с Е39 (да не прощават баварците, ако греша номера).
Ако е запазена колата, няма да има ядове. Добре е да се погледне изброеното от колегите горе, гниенето!
  • 0

#8 besenn_sotadjia

besenn_sotadjia

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes c200kompressor 99godina 192konq
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 18:16

Благодаря за мненията колеги http://nfs.mobile.bg...8078&f1=details Тоцата това е колата,виж линка,ако имаш време и кажи какво мислиш.Не сьм ходил да я гледам на място,но на снимките изглежда много запазена.Иначе мотора е V6,а като вьрвене и мощност как се представя тоя 3.2 4-матик и тоя 4-матик зимата помага ли,никога досега не сьм карал лека кола мерцедес 4х4.Помагаите с мнения,че много ми харесва тоя мечок.
  • 0

#9 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 19:03

Моята е 4 matic
Миналата зима ми се наложи да вкарам джипа в сервиза и няколко дни карах колата в снега.
Държи се уникално!
Принципно обичам да карам с изключено ESP и трябва да ти кажа, че и така вървеше без да се носи като луда.
Пробвах на заледен баир, спря и тръгна без да се замисли.
Колата на обявата изглежда добре.
Мисля че няма да сбъркаш.
  • 0

#10 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 19:14

Колата изглежда екстра.От до сега казаното предполагам проблеми с ръжда няма да имаш защото колата ми се струва абе направо си е внос от Италия.
Както казаха колегите обърни внимание на предните пружини.Скорости и мотор предполагам няма да има ядове но на 4 матика обърни внимание че това ми се струва скъпата екстра в тази кола.
  • 0

#11 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5184 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 14 април 2012 - 19:15

За тези двигатели има писано доста,може да прочетеш.Има една 430-ка на пазара на 4-матиците,защо не се замислиш?
  • 0

#12 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 14 април 2012 - 19:28

Благодаря за мненията колеги http://nfs.mobile.bg...8078&f1=details Тоцата това е колата,виж линка,ако имаш време и кажи какво мислиш.Не сьм ходил да я гледам на място,но на снимките изглежда много запазена.Иначе мотора е V6,а като вьрвене и мощност как се представя тоя 3.2 4-матик и тоя 4-матик зимата помага ли,никога досега не сьм карал лека кола мерцедес 4х4.Помагаите с мнения,че много ми харесва тоя мечок.


Добре изглежда, провери на 100% парктроника дали си функционира нормално, както и всички стъкла, климатроника, абе всичко дето ще си гледаш на която и кола да е, от към екстри е доста добре, само ми убягва кожа защо няма, но явно първият собственик не го е влекло... като вървеж тоя двигател е супер, особенно на това купе, V6-ка вади хубав звук и според мен по-добър разход от редовия, както и повече коне. 4-матика е второто поколение, което се води доста издръжливо и с добро държане зимата. Задните гуми ги обичат тея двигатели, особенно ако обичаш да настъпваш ;) Като я тестваш намери място да вдигнеш по-голяма скорост, да видиш дали всичко е ок, няма тресене, дърпане и т.н., може да се окаже нещо повече от кофти реглаж, въпреки че за тази година не ми се вярва.


Извън темата, кефи ме как от Софавтото изброяват толкова много екстри, при положение че сигурно половината от тях реално не са никакви екстри за Мерцедес, а стандартно оборудване :)


ПП: Сега се сетих, ако 320-ката е като 280-ката от към гърнета, и случайно е заминало някое или ще заминава, да знаеш големи ядове са, няма алтернатива освен оригинал...

Този пост е редактиран от Тоцата: 14 април 2012 - 19:32

  • 0

#13 besenn_sotadjia

besenn_sotadjia

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes c200kompressor 99godina 192konq
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 19:37

Конкретно тая е-класа много ми харесва и направо ми взе акьла,просто защото е адски запазена и има всичко,което ми харесва и от което бих имал нужда като екстри.Иначе колега и 4.3 мотор бих си взел,но мисля постепенно да вдигам мощността,а и тая е в сериозна автокьща и това пак ми дава някаква сигурност,отностно сьстоянието й.А и с мойта w202 Ц-200 компресор тая зима два пьти ме дьрпаха,вьпреки че бях с чисто нови зимни гуми и тоя ASR е пьлна трагедия,затова ми се иска да е точно тоя вариант 4-матик и тия коне,защото определено не искам да падам под 200коня.Пичове,а как мога да разбера дали изобщо функционира тоя 4-матик,какво да гледам отностно изправността на тая екстра,ако някои е по в час да пише?Благодаря на всички за сьпричастността и мненията,живи и здрави и весели празници.Тоцата мерси за изчерпателният отговор,а отностно разхода горе-долу колко е в градски условия без пилене имам предвид и извьнградско?
  • 0

#14 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 14 април 2012 - 19:48

Даваш яко газ и то ще си проличи за 4-матика :). 280-ката, V6 ми дава извънградско 10-тина, градско 13-14, всичко е относително... извънградско ми е давала и 17, а градско повече от 15 не е имало, сложи си по литър отгоре и ще ти се получат сметките, не те знам как караш, спокойното каране за мен, може да се счита от други за настъпване.

Верно за 4-матика ще си проличи ако влезнеш с повечко газ в някой завой, с ниска скорост разбира се, нали си карал Ц-ка, мисля че ще го усетиш.

Този пост е редактиран от Тоцата: 14 април 2012 - 19:50

  • 0

#15 machine

machine

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 503 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210
    E 290 TD
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 април 2012 - 21:54

Ако всичко й е наред взимай я-уникално запазена е ;)
  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни