Искам да отворя тази тема която смятам че ще е много полезна за всички притежатели на Mercedes A-Klasa.
И така въпроса ми е следният:
-Ако някой е наясно с диагностицирането на тези автомобили да сподели както за мен така и за всички читатели с какво се прави диагностика?

-С каъв портокол работи системата и от коя до коя година?Ако е пробвал с други универсални диагностични уреди освен "Star Diagnostic" и "CarSoft 7.4" има ли някакъв успех и по какъв начин се е свързал със системата на автомобила?

Моята кола например е Mercedes A140 1998г. има OBD2 конекток до лостчето за отваряне на предният капак.Пробвал съм с диагностичен кабел ELM327 който поддържа портокол ISO 9141-2 но не стана


Гледам в англиският форум Линк към мен който се посочва навсякаде за инфирмация н тозо форум колегите споменават за този диагностичен уред "U581 CAN BUS Diagnostic Code Reader Scanner Live Data" че става ако някой е пробвал да каже какъв е резултата защото англичаните казват че става на автомобили 2001г. а за тези преди това?
"U581 CAN BUS Diagnostic Code Reader Scanner Live Data" може да се намери в Ebay za 115-120лв. сравнително добра цена като се има в предвид:
1.Парите който ни искат в нашите сервизи за диагностика и времето което губим.
2.За разлика от другите не ни е нужен лаптоп или настолен компютър с реален COMPORT което е голяма пречка.
3.Компактен може да се държи например в жапката на колата и да го използваш повсяко време.
4.Може дори една жена без да обиждам колежките да си диагностицират колата и да си изтрият евентоално появили се грешки и загасят някой претиснително светещи лампи по таблото.
Смятам че темата ще е полезна за всички предвид ограничената информация по темата и на и вече претискащата ни криза.


Очаквам вашите коментари и отговори.

ЧАО ЗА СЕГА
Добре дошъл при нас!

Колега, имам молба... Може ли да си намалиш подписа, да не е толкова фрапантен!