Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на предни тампони на заден мост !


  • Please log in to reply
24 мнения по тази тема

#1 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 ноември 2011 - 19:33

Колеги тъй като имах хлопане в задницата и след като с щангата установих, че хлопането идва от предните тампони на задния мост реших да ги сменя.Купих два тампона марка Лемфьордер на цена 145 лева.Това е клиентска цена......цената с отстъпката на която ги взех е 105 лева.
Искам първо да кажа, че смяната им не е толкова сложна, но просто си трябва млатене с чука.Много по лесно ще е ако имаш под ръка специални скоби за избиване ама като нямаш, ще млатиш с чук и пак става.

Така първо вдигате цялата задница във въздуха и свляте двете гуми.После развивате болтовете които държат самите тампони, за да висне моста във въздуха.След като моста вече е виснал вземате някаква малка тръбичка, но плътна и задължително метална или пък както аз използвах дълъг камък от гидория и го поставяте между висналия мост и купето, за да може с малкия крик като почнете да избутвате тампона нагоре моста да се задържи виснал и така тампона да почне да излиза нагоре.Тъй като се предполага, че щом ще ги сменявате те са разбити и като почнете с малкия крик да избутвате ще излезе само средната част на тампона, а останалата част ще си остане вътре.След това което остане от тампона вътре с леглото си вземата така както Ви е удобно щанга и чук и почвате да чукате докато не го избиете.След като го избиете стария тампон, вземате новия като го намазвате и него и леглото където лежи с графитна грес(тази която използвам аз е специална за тампони, ако нямате такава под ръка вземата възелин) за да може без усилие да си влезе на мястото.Като поставите новия тампон отгоре на леглото, вземате нещо подобно на шайба дебела поне 1-2 см поставяте я над тампона.Вземате малкия крик и почвате отдолу да вдигате крика и по този начин новия тампон влиза като у дома си.След като го приберете новия тампон отново с малкия крик повдигате отдолу моста, за да може да вкарате болта.Завивате двата болта както си е колата във въздуха.След това слагате гумите спускате колата на земята и притягате болтове на тампоните много добре в спуснато положение на колата, след като вече е стъпила на земята.

Ето и малко снимков материал:

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от Gangsta Man: 25 ноември 2011 - 21:06

  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#2 harkata

harkata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Ремонт на автомобили!
  • Автомобил:
    MB W211 E320 CDI 2004г. 204PS
    VW Golf IV 1.9 TDI 2002г. 131PS

Публикувано 25 ноември 2011 - 20:12

Колега,всичко много добре,но защо мажеш с грес? Този каучук на тампона не е маслоустойчив и греста го яде! Трябваше с вазелин!!!
  • 0

#3 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 ноември 2011 - 20:52

Ами виж сега....това е една грес която е Немска и е специално пригодена за набиване на тампони и такива щуротий по окачването.

Не ми е за първи път да я използвам и досега не съм имал ядове.

Тази грес я взимам от един комшия който е майстор и ежедневно бачка с нея и затова съм сигурен, че проблем няма :)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#4 harkata

harkata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Ремонт на автомобили!
  • Автомобил:
    MB W211 E320 CDI 2004г. 204PS
    VW Golf IV 1.9 TDI 2002г. 131PS

Публикувано 25 ноември 2011 - 21:00

Ако е така добре...не я знаех...може да има вече и такива глезотии,нали напредва техниката :)
  • 0

#5 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 ноември 2011 - 21:05

Че и перна едно фото даже при интерес.....ама по нея пише само на немски.

Ти си прав, че ме поправи, щото може по този начин и да задблуда някой......да сложи каквато намери грес и после...............Публикувано изображение
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#6 harkata

harkata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Ремонт на автомобили!
  • Автомобил:
    MB W211 E320 CDI 2004г. 204PS
    VW Golf IV 1.9 TDI 2002г. 131PS

Публикувано 25 ноември 2011 - 21:21

Аз лично имам интерес!
  • 0

#7 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 25 ноември 2011 - 23:11

Генгс, да кажем че наистина тази грес е такава, неразтваряща гума, има и друг проблем!
Това въпреки всичко е грес! Тя няма да изсъхне мнооого мнооого дълго време. Особено в частта между гумата и леглото в моста, където няма досег с въздух и луга. Проблемът е, че тампонът лесно е влязъл на мястото си, но и лесно ще излезе!
Съветвам те да ползваш сапунена вода. Пак ще влезе лесно, но като изсъхне сапунът-тампонът ще залепне там-вовеки и няма да имаш терзания-дали греста няма да размекне гумата.
Казвам ти всичко от опит. 124ка, смениха тампони, намазаха с грес, след 1г-пак ги смених-бяха се размекнали отстрани и хлопаха в гнездото :(

свиркай другия път-- Lemforder-същия-87лв. MEYLE-79лв
  • 0

#8 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 ноември 2011 - 23:21

Боянчо аз ги намазах ама съвем лекинко така.......много много леко но ще го снимам утре да го видите и за другия път ще взема мерки :)

Аз хем си мислех да ти се обадя и на тебе и на Пухи ама си викам айдеее взех добра отстъпка няма да Ви занимавам ама после се убедих, че не е баш така.Виж само каква оферта обаждаш :)

А да те питам само нещо.....това питах и всички във форума.На самия тампон нямам знака на Лемфьордер никъде.Имам какви ли не обозначение но триъгълника вътре със совата го нямам никъде щампирано.Дали е фалшив ? На кутията го имаше знака ама кутията не ми е дошла запечатана.Взел съм ги от Ауто плюс.

Много се чудих дали да не ги върна ама все в движение нагоре надолу и си викам каквито такива.По принцип така на пипане бяха добри.....не изглеждаха пластмасови или някакви твърди.Ти какво мислиш по въпроса Боянчо :)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#9 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 ноември 2011 - 23:38

Казвам ти всичко от опит.


Е от такива хора искам съвети, а не от такива чули недочули и само лабави маабети си правят Публикувано изображение
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#10 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 ноември 2011 - 10:08

Макар че някой тампони фабрично са пълни с масло а обикновенно при теч върху тампон маслото скапва тампона......Подкрепям че гумата не се маже с всякаква грес или друго. Казвам 'всякаква' за да не квикне някой че изобщо не се мажат с грес.
Както много пъти съм споменавал 'има масла и масла, има греси и греси!!!
Ако нямам крем за ръце, ползвам антифриз!
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#11 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 26 ноември 2011 - 11:13

мм, немога да ти кажа дали е менте. даже няма смисъл да проверявам, защото всяка една партида излязла от производителя, може да бъде променена, както обозначително, така и по материал и форма и състав... примерно за тази година решават да подобрят качеството на гумата и да добавят повече силиции, или обикновен каучук, от там се променя цвета и материата на пипане...
Демек-пак опираме до фактора доверие и наблюдение на някои много основни фактори-етикит, кутия, общо качество на всичко..

тоя тампон и да е менте--няма да се скапе скоро-споко. Инма някои неща-които колкото и да са менте-няма да има последствия-скоро..поне 1г
като гледам кутията-мисля че е оригинал
  • 0

#12 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 ноември 2011 - 19:51

Аз лично имам интерес!


Ето виж я колега.Тази грес я дават комплект когато купуваш маншони и тампони с марка Глоли или нещо от сорта.

Мпжеш да я откриеш във веригите на ТЕХ-КО.

Прикачени файлове


  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#13 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 ноември 2011 - 19:54

Само за информация .

Преди доста време си смених тампоните на задния мост .

Цени Балкан Стар , без 15% отстъпка за членове на МБ клуб.

Предни тампони 166 лв. комплект .
Задни тампони 128 лв. комплект .


Хем винаги си знам Венциславе да попитам и в Балкан Стар като купувам части, защото по някой път се случва там да си е по ефтини и пак бързам.Както и да е .....като се обърне каруцата пътища много :)

Лошото е , че аз винаги давам съвет да се провери цената на дадена част при дилъра а аз по някой път не го правя.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#14 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 ноември 2011 - 19:57

тоя тампон и да е менте--няма да се скапе скоро-споко. Инма някои неща-които колкото и да са менте-няма да има последствия-скоро..поне 1г
като гледам кутията-мисля че е оригинал


В Ауто плюс ми обясниха, че щампата на Лемфьордер е изтрита нарочно, за да не плащат акцизи при вноса.

Аз само е едно съм сигурен, че от горната страна на тампона наистина си личеше как нарочно и изтъркан някакъв надпис.

Както и да е било какво било....за другия път да си знам.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#15 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 ноември 2011 - 20:21

е батко кви са тея глупости - изтрити надписи? на гумата ли?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни