Към съдържанието

  •  

Снимка

Ц 180 Проблем отзад...


  • Please log in to reply
24 мнения по тази тема

#1 INTEGRALE

INTEGRALE

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 182 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 декември 2006 - 21:04

проблема с хлопането е много.... натопорчен
Просто никой незнае какво лопа отзад , правих тест на амортесиорите... перфектен и не тропа по време на теста, задницата всичко е здраво...
Нивомата не тече, само незнам дали работи , ама сигурно работи щом не се люшка... Просто мисля да пиша на някоя врачка.
Ако някй знае сервиз който е по добър или с повече техника от D&N , да каже да се пробвам и там да хванат проблема.
Хлопането се проявява на път когато мина през някаква неравност и амортесиора трябва да свие и да отпусне рязко , примерно през леко вдлъбната шахта... :unsure:
  • 0
W202 C180

#2 m_hi88

m_hi88

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 939 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:MB,Whisky,fishing...и др.
  • Автомобил:
    W123/200/1980
    ....
    и др.

Публикувано 03 декември 2006 - 07:48

Виж ауспуха да не опира някъде в купето. ..при мен се беше полу4ило и то то4но след ремонт(пълна смяна на вси4ко)на задница и бех полудял-маса пари дадох и пак да хлопа,ама накрая го разгадах... :)
  • 0
"Марката е като живо същество-нейният авторитет расте или се уронва все повече с течение на времето..."

#3 INTEGRALE

INTEGRALE

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 182 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 03 декември 2006 - 09:19

Аспуха беше първото нещо което прегледах :Dn:. То така става че аз отивам на сервиз и им казвам какво да правят... Ебати майсторите
  • 0
W202 C180

#4 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 03 декември 2006 - 10:50

Не че могат да се сравняват,но един колега има 190-ятка.Беше се ощурил с подобен проблем.Отзад като минеше през неравности се чуваше един глух и тъп шум,все едно имаше някакъв бас в багажника.Смени вскакви щангички и тампончета и не изчезваше.Колко ли майстори не го гледаха и така и не успяха да открият какво му е.Един ден беше вдигнал колата да сменя гуми и забеляза че на единия амортисьор тампоните които са към носача бяха "сдали багажа".Понже не успя да намери оригинални,сложи от Лада и вече няма проблеми втора година.
При тебе е нивомат и няма много общо,но определено е нещо малко което се изтърва от майсторите...Вземи една голяма щанга и полека-лека с напъване и полашване се опитай да локализираш проблема.
  • 0

#5 INTEGRALE

INTEGRALE

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 182 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 декември 2006 - 09:23

Минавам на варианта всичко се сваля от задна лява страна и докато не намеря проблема няма да зглабям , ако всичко е наред ще ремонтирам масления амортесиор и така... :(
Само да ми стане готово тикото.... :soldier:
  • 0
W202 C180

#6 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 декември 2006 - 09:40

Амортесиорите на нивомата не се ремонтират :blink:
Само смяна и то комплект :evil:
  • 0

#7 INTEGRALE

INTEGRALE

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 182 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 декември 2006 - 12:02

Амортесиорите се ремонтират и ако при мен проблема е в него ще покажа на всички ;)
Просто трябва да знаете кой е МАЙСТОРА ;)
  • 0
W202 C180

#8 mitun

mitun

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 616 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 230E '88
    W202 250D '95
    S210 200K '01

Публикувано 04 декември 2006 - 13:21

И аз колега чувам подобно нещо точно когато задницата "пропада", обаче си мисля ,че е от кутията с инструменти дето се търкаля в багажника, или от резервната гума, ако при тебе не е закрапена добре.Пробва ли да изпразниш багажника? От друга страна такова съвпадение- и аз съм W202
:Dn: какви инструменти имаш в багажника? :D
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение
светещи желетки, що сте толко нервни?
bliznatsite написаха: mn ne mi haresvat za6toto emblemata na mecedesa e kato mernik i izglezda 4e 6a te zastrelq

#9 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 декември 2006 - 14:31

ами може да е от всичко, при мен освен гарнето което се удряше в ламарината над него, освен всички инструменти и кутии в багажника тропаше и бутилката на газовата която беше на мястото на резеврната гума. Говоря за W201 :o
  • 0

#10 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 декември 2006 - 15:05

Амортесиорите се  ремонтират и ако при мен проблема е в него ще  покажа на всички ;)
Просто трябва да знаете кой е МАЙСТОРА ;)

Хмммммммммм не съм чувал за такъв "Виртуоз" пратими кординате му на Публикувано изображение мОЛЯ ТЕ ;)
  • 0

#11 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 декември 2006 - 19:26

Ей тази тема откога я чакам , имам същия проблем , много е гадно .
Колата ми е С200 202 купе и тропа точно така както описвате , отзад отляво все едно имам нещо незакрепено в багажника .
На паваж не се проявява на динамични сатресения също , появява се на малка неравност или отскок ??????? побъркал съм се
имам чуството че е от амортисьора ??? или от неговата сфера
какво ли непробвах
тоз който открие проблема получава една каса бира или каквото пие :ok:
само го открийте това досавно нещо
  • 0
MB C200

#12 INTEGRALE

INTEGRALE

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 182 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 декември 2006 - 20:29

Така, изпразних целия багажник... Не е от гумата , нито от крика , газова нямам :)
Мисля си че е от долната втулка на амортесиора , но... изглежда здрава на напан с щанга :rolleyes:
Дргото, сверите възможно ли е да дрънкат??
Какво има в тия сфери.????
Ако ми стане другата кола тия дни разглабям мерцедеса и доакто не видя проблема няма да мирясам , адски ме дразни , тропа като некоя лада.

П.С. Майстора на амортесиорите ми е комшия , гарантирам за качество , досега е правил много активни амортесиори , вкючително и на новата S класа на мой познат.
Стигне ли се до там ще тествам аз и ако се оправи ще постна кординати
  • 0
W202 C180

#13 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 декември 2006 - 09:46

и аз така , целия багажник го изкарах и пак тропа , и аз залагам на сферите , макар че казват че в тях няма нищо ????? което да дрънка .
Голям процент залагам на амортисьора , или на тампон около него , защото като спра колата и леко я вдигна с ръка за задния калник и ...... ПУК-ането се проявява веднага , все едно нешо намествам :angry:
хайде да го намерим това досадно пукане от къде идва
  • 0
MB C200

#14 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 декември 2006 - 09:55

Не съм наясно с Цетките, но при мен тропането беше от биалетките отзад :evil:
  • 0

#15 INTEGRALE

INTEGRALE

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 182 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 06 декември 2006 - 17:30

Мойте са здрави отвсякъде....
смених горните тампони на амортесиора... остават долу при втулката.... да се провери наново... И ако се окажат здрави ще карам амортесиора за ремонт... :(
  • 0
W202 C180




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни