Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

СнягМБ+автоматик+сняг !?


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 drago

drago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 118 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 18 декември 2005 - 09:22

Как карате през зимата? Досега съм карал коли само с предно предаване и ръчни скороси - никакви проблеми. Обаче сега се чудя как да подкарам Мерцедеса при положение, че има 15-20 см. сняг и, както обикновено, никой не чисти?
  • 0
MB W210 E230
Публикувано изображение

#2 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 декември 2005 - 16:13

ami do kolkoto mi stigat poznaniatata vsichki avtomatici na BENZ za s ASD B)

taka che mai niama da imash problemi
  • 0

#3 drago

drago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 118 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 20 декември 2005 - 21:11

Има ASR, обаче не мога да изкача баира пред нас :( Стигнах до половината и след това назад замалко да пакирам върху едно Пежо.... На равно и на лек наклон няма проблем. Имам и едно Мондео - с него се качвам навсякъде. Добре че във Варна зимата не продължава много ;)
  • 0
MB W210 E230
Публикувано изображение

#4 Gonzales

Gonzales

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 214 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 20 декември 2005 - 23:48

Караме с повече късмет , честно казано доста автомобили съм карал , но Мерцедеса си е калпав през зимата , друго си е предното предаване :(
незнам каква е тази стратегия на фирмата да произвеждат моделите си със задно задвижване ???? сигурно си има предимствата , но и недостатъците неотсъстват , ще си караме зимата колите с предно , а като се стопли ще джаткаме с Мерджаните :D , лично аз незнам дали имам някаква система за сигурност през зимата ( МВ С200 - 1996 г. ) незнам как да проверя - имам го отскоро
  • 0
MB C200

#5 drago

drago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 118 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 21 декември 2005 - 09:03

.... аз незнам дали имам някаква система за сигурност през зимата ( МВ С200 - 1996 г. ) незнам как да проверя - имам го отскоро

Можеш да провериш по номера на рамата какво има по колата:
VIN Check
  • 0
MB W210 E230
Публикувано изображение

#6 skoti

skoti

    Advanced member

  • Потребители на форума
  • 129 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 21 декември 2005 - 17:38

Каквото и да си говорим, задното предаване е гадно за зимата, независимо какви системи има колата и блокировки.

Този пост е редактиран от ALEXONE: 22 декември 2005 - 13:20

  • 0

#7 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 21 декември 2005 - 20:10

аммм аз да питам ASD ASR какво е?:)

Този пост е редактиран от ALEXONE: 22 декември 2005 - 13:22

  • 0
Mercedes-Benz W201

#8 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 декември 2005 - 12:50

ASD e blokaj na diferenciala
ASR e tip Airbag (ili systemata za Airbag-a) B) taka che ne mi e iasno s kvo moje da vi pomogne ASR-a prez zimata osven pri avariino spirane v drug obekt :lol:
  • 0

#9 roadster

roadster

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 1 Мнения:

Публикувано 22 декември 2005 - 13:00

Как карате през зимата? Досега съм карал коли само с предно предаване и ръчни скороси - никакви проблеми. Обаче сега се чудя как да подкарам Мерцедеса при положение, че има 15-20 см. сняг и, както обикновено, никой не чисти?

Сложи едни хувави зимни гуми и няма да имаш чак такива проблеми със задното. С това компромис не бива B) Аз съм имал С220 и зимата си перках без грижи и сега с Слк-то пак същото...
  • 0

#10 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 22 декември 2005 - 15:57

Брат ми е с предно и преди два дена ме пита как аз (124-ка) съм минал през едно заледено баирче, като той не само, че не го е качил, ами се изпързалял назад ;) А е с предно. Може би има значение и това, че той е с всесезонни гуми, а аз със нови зимни. Иначе за зимата то си е ясно, че предното е по-добро.

А и не само на Мерцедес стратегията е да правят коли със задно(без А и Б класите). При БМВ дори и 1-та е със задно. Ама те нали са марка със спортни амбиции.
  • 0

#11 drago

drago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 118 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 22 декември 2005 - 18:15

ASD e blokaj na diferenciala
ASR e tip Airbag (ili systemata za Airbag-a) B) taka che ne mi e iasno s kvo moje da vi pomogne ASR-a prez zimata osven pri avariino spirane v drug obekt :lol:

ASR - Acceleration Slip Regulation
Такова имам било свързано с ABS-a. Блокаж явно няма. Когато подам рязко газ не позволявя да пиля гуми, нещо като тракшън контрол, макар че и такова нямам. А системата за въздушните възглавници е SRS.
  • 0
MB W210 E230
Публикувано изображение

#12 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 декември 2005 - 22:48

OPAAAA mai sam PROZD :D
viarno za airbag ga beshe SRS

shte me proshtavate B)
  • 0

#13 batNIKI

batNIKI

    Член на МБКлуб България

  • Потребители на форума
  • 194 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 07 януари 2006 - 21:54

Има ASR, обаче не мога да изкача баира пред нас :( Стигнах до половината и след това назад замалко да пакирам върху едно Пежо.... На равно и на лек наклон няма проблем. Имам и едно Мондео - с него се качвам навсякъде. Добре че във Варна зимата не продължава много ;)

ASR с малка скорост и при забуксуване само пречи защото ти връща газта и се опитва да прехвърли усилието от колелото което боксува към другото, опитай другия път да го изключиш и използвай вариант засилване от равно без да спираш
  • 0
Публикувано изображение
http://store1.data.bg/batniki/MB260E/
http://store1.data.bg/batniki/Actros/
BMW-много шум малко бързина и около 150000км почти задължително в бокса за мотор!!!
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#14 batNIKI

batNIKI

    Член на МБКлуб България

  • Потребители на форума
  • 194 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 07 януари 2006 - 21:59

ASD e blokaj na diferenciala
ASR e tip Airbag (ili systemata za Airbag-a) B)  taka che ne mi e iasno s kvo moje da vi pomogne ASR-a prez zimata osven pri avariino spirane v drug obekt :lol:

ASR - Acceleration Slip Regulation
Такова имам било свързано с ABS-a. Блокаж явно няма. Когато подам рязко газ не позволявя да пиля гуми, нещо като тракшън контрол, макар че и такова нямам. А системата за въздушните възглавници е SRS.

ASR няма как да не е свързан с ABS защото когато забоксува 1-то колело нали точно ABS-a го блокира за да прехвърли усилието към другото колело, но гадното е че ти връща и газта
  • 0
Публикувано изображение
http://store1.data.bg/batniki/MB260E/
http://store1.data.bg/batniki/Actros/
BMW-много шум малко бързина и около 150000км почти задължително в бокса за мотор!!!
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#15 drago

drago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 118 Мнения:
  • Град:Варна

Публикувано 08 януари 2006 - 09:35

Няма как да се засиля защото има завой на 90 градуса - спирам пред долния блок :( А за изключването на ASR-а се усетих след като не можах да потегля от един паркинг на равно заледено място. :angry:
  • 0
MB W210 E230
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни