Към съдържанието

  •  

Снимка

Призовка от СДВР-Пътна полиция


  • Please log in to reply
50 мнения по тази тема

#1 dragoveli

dragoveli

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    E200-W210 97Г

Публикувано 26 август 2011 - 15:22

Здравейте,днес получих по пощата писмо с въпросната призовка в която се казва да се явя на еди коя си дата в сградата на пътна полиция в стая 18Г за справка във връзка с извършено нарушение по ЗДВП от преди месец и нещо(аз дори не помня къде съм бил тогава).Какво да очаквам да ме сюрпризират? :wind14Явно са ме снимали някъде :drift ама има ли някакъв шанс да се измъкна? :dontknow
  • 0

#2 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 26 август 2011 - 15:53

Щом си стигнал до призовка,няма измъкване.Най вероятно е снимка за скорост,за друго не пускат призовки.
Сори много е гадно.Аз се опитах навремето да ги преметна че жена ми е карала обаче не стана,изкараха ми пет позиции със снимки и от всякъде се виждаше че съм аз.Между другото снимките са с много добро качество,така че не стават да се оспорват че не се вижда кой е карал.
  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.

#3 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 август 2011 - 16:07

Щом си стигнал до призовка,няма измъкване.Най вероятно е снимка за скорост,за друго не пускат призовки.
Сори много е гадно.Аз се опитах навремето да ги преметна че жена ми е карала обаче не стана,изкараха ми пет позиции със снимки и от всякъде се виждаше че съм аз.Между другото снимките са с много добро качество,така че не стават да се оспорват че не се вижда кой е карал.


+1

няма измъкване, брат... снимките са супер яки :)
  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#4 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 август 2011 - 17:09

Снимките не са само за скорост.Ние имаме фирма за доставки по-домовете и ни пристигнаха доста призовки за червен светофар.А на призовката не пише ли къде е сниман автомобила, защото на нашите призовки пишеше къде е сниман и ако ни споделиш може и да ти кажем дали е за скорост или сфетофар.
  • 0
Публикувано изображение

#5 dragoveli

dragoveli

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    E200-W210 97Г

Публикувано 26 август 2011 - 18:01

Не не пише къде е сниман,само дата час и номер на преписка №ВН 000168184(каквото и да значи това)?
  • 0

#6 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 26 август 2011 - 22:40

Ти се радвай , че не е дошъл да ти звани на вратата...Мене ме бяха снимали и кварталния идва до вкъщи и ми представи всякакви документации , снимката , с колко съм карам , с колко е трябвало да карам и колко % ми е опростено и т.н.Абе всичко от до . Каквото и да правиш брачед , все пари ще даваш.Зависи от скоростта , но по малко от 100 лева няма да минеш.
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#7 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 август 2011 - 23:19

Колега гадно е, че са те снимали, ама е още по-гадно да продължаваме с тъпия си български манталитет все да се опитваме да минаваме метър за сметка на някой друг и после да ревем,че държавата ни няма оправия.Всеки нарушава някакви правила, почти всички превишаваме скоростта, ама като са те глобили отиди като пич и си плати глобата. Така че следващият път и ти, и аз и всеки друг да си имаме едно на ум, че няма минаване на метър и да спазваме повече правилата
  • 9
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#8 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 27 август 2011 - 09:10

Колега гадно е, че са те снимали, ама е още по-гадно да продължаваме с тъпия си български манталитет все да се опитваме да минаваме метър за сметка на някой друг и после да ревем,че държавата ни няма оправия.Всеки нарушава някакви правила, почти всички превишаваме скоростта, ама като са те глобили отиди като пич и си плати глобата. Така че следващият път и ти, и аз и всеки друг да си имаме едно на ум, че няма минаване на метър и да спазваме повече правилата

:welldone
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#9 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 август 2011 - 11:58

Колега гадно е, че са те снимали, ама е още по-гадно да продължаваме с тъпия си български манталитет все да се опитваме да минаваме метър за сметка на някой друг и после да ревем,че държавата ни няма оправия.Всеки нарушава някакви правила, почти всички превишаваме скоростта, ама като са те глобили отиди като пич и си плати глобата. Така че следващият път и ти, и аз и всеки друг да си имаме едно на ум, че няма минаване на метър и да спазваме повече правилата

:welldone
  • 0
Публикувано изображение

#10 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 август 2011 - 13:20

100% подкрепям.
Аз на друго се чудя: покарах малко по класическия път към морето... ми всеки Ганьо с някаква бричка ме натиска да карам бързо по ограниченията и ми ръкомаха и ме псува отзад, че карам бавно. Ами има си причина да карам бавно точно там, знам всяка дупка по този път. Не знам горещото ли ги напича тези хора, просто толкова им е мозъкът ли...

Докато хората с хубавите коли, просто си карат и се наслаждават на пътуването и правеха значително по-малко простотии спрямо минали години.

Колега, ходи си плати глобата и карай внимателно. Знам че преди няколко години щях да псувам за малоумните ограничения на някои места, но щом са там, там са, съобразяваме се с тях и се радваме на по-хубавите неща в живота от това да си губя времето да общувам с КАТ по пътищата напр.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#11 iliykata83

iliykata83

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 88 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Търговище/Stavanger Norge
  • Интереси:Най-вече коли
  • Автомобил:
    Най-големия W124-БУБУ 1994г.-ех в историята
    Subaru Legacy GX 4WD-AT 1992г.-ех в историята
    Mercedes-Benz E 200D-много здрава машина
    JEEP CHEROKEE

Публикувано 27 август 2011 - 15:11

100% подкрепям.
Аз на друго се чудя: покарах малко по класическия път към морето... ми всеки Ганьо с някаква бричка ме натиска да карам бързо по ограниченията и ми ръкомаха и ме псува отзад, че карам бавно. Ами има си причина да карам бавно точно там, знам всяка дупка по този път. Не знам горещото ли ги напича тези хора, просто толкова им е мозъкът ли...

Докато хората с хубавите коли, просто си карат и се наслаждават на пътуването и правеха значително по-малко простотии спрямо минали години.

Колега, ходи си плати глобата и карай внимателно. Знам че преди няколко години щях да псувам за малоумните ограничения на някои места, но щом са там, там са, съобразяваме се с тях и се радваме на по-хубавите неща в живота от това да си губя времето да общувам с КАТ по пътищата напр.

Абсолютно съм съгласен,трябва да се кара много внимателно по нашите пътища,че на много простотии съм се нагледал,пък и BENZ се кара бавно и плавно,за да се наслаждаваш на невероятен комфорт и возия :wind14 :flagmbcb
П.П-има си писти за състезания и правене на глупости,пътищата са за шофиране!!!
  • 0

#12 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 август 2011 - 17:08

Прав си и го знам това, но раболепното отношение спрямо водач на МПС за 10ина х.лв. демонстрира тъжната истина за манталитета на повечето Българи.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#13 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 август 2011 - 21:52

Има измъкване:)

Хората в този отдел ги интересува срещу нарушението да има наказание. Никой от началниците им няма да сравнява водачите.

Ако е проблемно нарушението и санкцията е отнемане за определен период на тефтеро.....си заведи някой дето не му трябва.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#14 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 28 август 2011 - 13:12

SAMURAIJACK написа:
Уважаеми ползватели на форума на МБКБ
Моля да обърнете внимание на следното
Колегата Vencislav има наложено наказание ... .
Причина-нарушаване на правилата.

Подписа кефи яко!!!
Иначе по-темата - колега единствения ти шанс е да направиш справка в БАН, дали към деня на нарушението съответната камера е била тарирана и ако не е била записа т.е. доказателството е НЕвалидно.
И по-принцип е най-добре да се кара по правилник, казвам ти го от опит ;)
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#15 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 август 2011 - 20:43

А един чисто практичен въпрос ... ако са ме снимали , получил съм призовка , а мен ме няма в страната следващите Х месеци и незнам че имам изобщо призовка.
Като стигна на КПП еди кое си ... дали няма да ме приберат ? (после ходи доказвай , че нямаш сестра)
Питам ,щото ме снима камера на 100% на изхода на Монтана с около 70/80км/ч :dontknow
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни