Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

мътни фарове


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 szr

szr

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив/Шумен
  • Автомобил:
    CLK 200 KOMPRESSOR/192ps-продаден

Публикувано 12 април 2011 - 22:11

здравеите колеги...стъклата на фаровете са ми тъмни и искам да ги сменя с по прозрачни стъкла,но незнам от каде да ги намеря или въобще може ли да се сменят..ще съм ви благодарен за препоръките :friends:
  • 0

#2 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 април 2011 - 22:39

здравеите колеги...стъклата на фаровете са ми тъмни и искам да ги сменя с по прозрачни стъкла,но незнам от каде да ги намеря или въобще може ли да се сменят..ще съм ви благодарен за препоръките :friends:


Колега...споко.....човече :)
Ако искаш да свършиш работата както пише в дебелите книги...разглобяваш фаровете и ги почистваш отвътре...като внимаваш с рефлекторите естесвено.
После е най добре да ги закараш някъде да ти ги пастират и работата ще заспи...после няма да си познаеш колата.
Гледам, че си отдалече......ако беше близко до Петрич нямаше да имаш ядове....ама :)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#3 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 12 април 2011 - 22:50

те тия същите потъмняли пакостници мисля скоро да ги разпукам с водна шкурка и паста.
Много дразнещ проблем е гадната пластмаса!
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#4 szr

szr

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив/Шумен
  • Автомобил:
    CLK 200 KOMPRESSOR/192ps-продаден

Публикувано 12 април 2011 - 23:32

видях една Е-класа на късите стаклата бяха изчстени (не бяха уребрени)като на дългите бяха и ми хареса много,ако мога ще го снимам и ще кача снимики...
  • 0

#5 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 април 2011 - 09:07

Фаровете се пастират отвън и се оправя. Прозрачни няма да станат, защото фабрично не са прозрачни, но няма да са мътни и няма да жълтеят. Пастирането могат да ти го направят във всеки бояджийски сервиз с водна шкурка и паста за пластмаса.

Понеже вече го правих:
1. След пастирането не светят по-добре (т.е. от мътното не са светели по-зле) - ефектът е повече визуален, отколкото функционален.
2. Една година след пастирането дереджето е почти същото. Може би има значение и това, че карам на къси през цялата година.
3. Някои майстори препоръчват след пастирането стъклото да се почисти и да се лакира с прозрачен лак - щяло да издържи значително по-дълго.
Да обаче, други майстори казват, че ако се лакира ще издържи, но пък като започне да се люпи лакът (а то е неизбежно след време), ще стане още по-грозно.

Доколкото съм намирал информация - продават се отделно стъкла на HELLA за фаровете на W210 - E class. Не съм намирал за W208 - CLK, но не е изключено да се продават. Смяната на фаровете изисква отлепяне на стъклата и лепене на новите стъкла върху рефлекторите. Ако не се залепят както трябва, мътното ще ти е последния проблем, като започне да влиза влага - ще потъмнее и рефлекторът, след това ще се окислят всички клеми вътре и накрая ще горят крушките ден по час. Отделна тема е, че свалиш ли фаровете от колата, после трябва да се монтират грамотно и да се регилурат като хората. Да не забравяме, че в тия фарове има и вакуум. Едно от най-честите места при Мерцедес за губене на вакуум в помпата са фаровете и маркучите към тях. А едни вакуум маркучи на 10 години вече са станали и чупливи и винаги има риск нещо да се осере. Аз лично не бих се захванал по такъв неотъпкан път.

А ти може би говориш за сменяне на фаровете с кристални, като на снимката по-долу. По интернет се продават доста такива фарове за около $600 за комплект ляв и десен. В България са малко по-скъпи. За W210 са по-евтини, но са различни по форма и размери, нищо, че изглеждат еднакво. Тези фарове не са оригинални, обикновено са някаква китайска реплика, в най-добрия случай са DEPO, но пак са произведени в Китай. В англоезичните форуми има доста теи за такива светлини - като започнеш от това, че монтажните отвори на гърба не винаги съвпадат и стигнеш до това, че шансът да ти работи регулирането на височината е 1:1000. Да речем, че в 1 от 10 теми за такива фарове новият собственик е доволен. Освен това, кристалните фарове стоят хубаво на тъмна кола... на бяла или сребриста, моето скромно мнение е, че не изглежда добре с толкова хром. Да не коментираме, че никой от китайците не гарантира, че тия стъкла няма да помътнеят след време... може би повече от 1 - 2 години, но пак е пластмаса... UV, слънце, дъжд, сняг, температурни разлики, рано или късно пластмасата ще се скапе.

Прикачени файлове


  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#6 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 април 2011 - 09:38

мисля скоро да ги разпукам с водна шкурка и паста.


Това е начина да....шкурката е 2000 с водичка,пастата по избор. Стават като нови!

Хубаво е профилактично да се минават с такава пастичка и определено да се наблегне на качеството и,за по траен ефект.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#7 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 април 2011 - 09:45

Добре де, моите ги пастираха миналата зима с паста 3М - мисля, че на бутилката пишеше 7 или 700 или 7000... нещо такова. Беше паста за пластмасови детайли - така пишеше на бутилката на пастата... и за малко повече от 1 година пак започнаха да потъмняват. Още не са станали като преди, но са тръгнали по пътя...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#8 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 април 2011 - 10:03

Добре де, моите ги пастираха миналата зима с паста 3М - мисля, че на бутилката пишеше 7 или 700 или 7000... нещо такова. Беше паста за пластмасови детайли - така пишеше на бутилката на пастата... и за малко повече от 1 година пак започнаха да потъмняват. Още не са станали като преди, но са тръгнали по пътя...


Точно поради тази причина казвам че трябва профилактика/само с паста/периодично и пастата да бъде с компонент който прави защитен филм върху плексигласа.

В началото те блесват от шкурката,понеже тя успешно маха изгорелия слой....обаче в последствие покритието което остава от качествената паста с вакса,не позволява веднага да започне да им се случва същото прегаряне.;)

Демек ако на няколко месеца се минава с вълнено парцалче и хубава паста,дълго време няма да има проблем.
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#9 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 април 2011 - 10:13

A ако някой намери само стъкла за W208, много ще го черпя... само ми трябват за ксенонов фар :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#10 Никето

Никето

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 12 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    E290TD 1998

Публикувано 13 април 2011 - 18:45

Здравейте и от мен,и аз имах същия проблем със стъклата на фаровете.Колата Е290тд,като купих колата я откарах да я пастират,тогава пастираха и стъклата.След няколко месеца пак потъмняха,тогава поразпитах и намерих нови стъкла.Цената беше около 160лв комплекта,и сега съм доволен.
  • 0

#11 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 13 април 2011 - 23:03

Илийка, не са съвсем така нещата с кристалките.
Първо-DEPO... това са маркови фарове, но с МНОГО ниско качество. Дори има забрана за внос в Европа, защото дори нямат "СЕ" сертификат за безопасност. Това как се внасят в България е отделен въпрос.

2ро, масово се предлагат китайски безименни продукти, за ТАЙВАНСКИ-маркови. Общо взето в България търговията е изключително коварна. Масово се предлага китайско за тайванско, тайванско- за немско. Турско за Испанско!!! И няма как да ги хванеш, защото дори не ти минава през ум, че надписът made in Taiwan/Germany е принтиран на лепящо листче залепено на кутията от продавачите....

Пример за добро качество с "СЕ" сертификат + гаранция за потъмняващи стъкла+гаранция за работещи вакууми са "EAGLE EYES"-Taiwan. Защитени са с холограми. скъпи са.
На който са му много парите, има и евтино китайско копие 1:1 на форма, без гаранция за нищо..

Относно новите стъкла-ДА, за 208 стъкла-копие на оригинала-НЯМА
за 210-Има.При това са на щипки и нищо не се разлепва. Пасват-на 100%. Оргинални BOSCH стъкла-мога да доставя на 130лв/бр
Стъкла копие на бошовските-Тайвански-110лв/бр
Стъкла копие на бошовските-китайски-по 75лв/бр
  • 0

#12 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 април 2011 - 23:27

Добре де, моите ги пастираха миналата зима с паста 3М - мисля, че на бутилката пишеше 7 или 700 или 7000... нещо такова. Беше паста за пластмасови детайли - така пишеше на бутилката на пастата... и за малко повече от 1 година пак започнаха да потъмняват. Още не са станали като преди, но са тръгнали по пътя...


Илийка моите фарове аз съм си ги пастирал..имам си и машина съответно за тази работа и вече година немам ядове.
Имам и много съграждани, които идват аз да им пастирам фаровете, щото били при еди кой си бояджия и след 6 месеца пак потъмняли.
Извода за мен е следния...треа си яко търкане, за да падне прегорелия слой хубаво и тогава пастиране.
Аз за да пастирам 2 фара ми трябват 3 часа време минимум....а на бояджията 30 минути.
Е те в това е разликата.
Да не говорим какво е значението на това каква паста се използва.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#13 x_ground

x_ground

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес W210 Е 200 Компресор 186к.с. 2001г. Авангард
    Мерцедес W203 C 220 CDI 150к.с. 2006г. Класик
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юни 2011 - 06:11

Да ползвам темата свалят ли се стъклата на W210 2001г. ? Как и лесно ли става ?? :flagMB new:
  • 0

#14 szr

szr

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив/Шумен
  • Автомобил:
    CLK 200 KOMPRESSOR/192ps-продаден

Публикувано 30 август 2011 - 00:14

един въпрос за фаровете за мъгла на В208 от кои други модели е савместим ,че на единия се счупи стъклото и наи-вероятно само стъкло не се продава.....
  • 0

#15 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 30 август 2011 - 07:29

един въпрос за фаровете за мъгла на В208 от кои други модели е савместим ,че на единия се счупи стъклото и наи-вероятно само стъкло не се продава.....

Съвместим е само с тези на W208... В Балкан стар се продават отделно стъкла за халогените на W210, така че предполагам, че и за ЦЛК-то ги има като отделна част :coolgrin
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни