Jump to content

  •  

Photo
- - - - -

печка


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 n_makaveev

n_makaveev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C-200 CDI; Classic; 102k.c.; година 1999

Posted 03 February 2010 - 11:21

Здравейте!
Току що се регисрирах във форума и не съм много наясно с обозначенията на моторите на автомобили, но както и да е! Имам C-200 CDI 1999, колата има печка, но не знам как се пуска. Имам едно копче долу до лоста, но и при двете положения на превключвача не се усеща да работи печката. Някои майстори ми казват, че имало някаква настройка със самия стартерен ключ.
Моля, ако някой е наясно нека ми обясни какво да правя или къде да отида ако е развалена да я поправя. Става въпрос за София!
  • 0

#2 Goro

Goro

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Габрово
  • Автомобил:
    C 220 CDI 1999

Posted 06 February 2010 - 14:59

Здравейте!
Току що се регисрирах във форума и не съм много наясно с обозначенията на моторите на автомобили, но както и да е! Имам C-200 CDI 1999, колата има печка, но не знам как се пуска. Имам едно копче долу до лоста, но и при двете положения на превключвача не се усеща да работи печката. Някои майстори ми казват, че имало някаква настройка със самия стартерен ключ.
Моля, ако някой е наясно нека ми обясни какво да правя или къде да отида ако е развалена да я поправя. Става въпрос за София!

когато лампичката на копчето не свети печката е включена. печката не духа в купето а топли охладителната течност/антифриза/ на двигателя,и от там колата загрява по-бързо и съответно и парното.
  • 0

#3 Goro

Goro

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Габрово
  • Автомобил:
    C 220 CDI 1999

Posted 06 February 2010 - 15:13

под десния калник се намира ауспуха на печката. минута след като запалиш колата, печката се запалва,ако от ауспуха излиза топъл въздух значи печката работи.
  • 0

#4 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Posted 13 March 2010 - 00:35

А по някой път въпросната печка започва да пуши все едно нещо се е запалило и после спира , на какво се дължи това и има ли начин да се избегне?
  • 0

#5 Goro

Goro

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Габрово
  • Автомобил:
    C 220 CDI 1999

Posted 13 March 2010 - 08:44

А по някой път въпросната печка започва да пуши все едно нещо се е запалило и после спира , на какво се дължи това и има ли начин да се избегне?

Печката е нагласена да се включва когато външната температура падне под 8 градуса. Когато температурата е 7-8 градуса, някой път се чуди дали да запали или не. Когато горивото в резервоара е преди резервата, печката спира да пали. И в двата случaя понякога пуши. Не може да се избегне това пушене.

Edited by Blond, 13 March 2010 - 16:05 .
Писането с главни букви...

  • 0

#6 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3,955 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI 11.2013
    W213 400d 07.2020

User's Awards

2
8
3
2

Posted 13 March 2010 - 16:10

Правилно си го описал, Goro.
Има и още нещо - като стигне температурата на двигателя около 80 градуса - печката изключва. Ако палите колата и температурата й е над 70 градуса - печката не се пали.
Вчера ходих при Ирин, че не искаше да ми пали печката и се оказа, че съм закачил в по-твърд сняг "кюнеца" на печката, а тя си проверява изходящите газове и... не пали ако е посмачкано аспухчето й. С малко изправяне и зачистване на грешката и - пак съм с бързо топлеща кола.
  • 0

#7 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
Garage View Garage

Posted 14 March 2010 - 12:39

Ейй с тия CDI-та сте облагодатествани! В немския форум , четох , че с малко преправки може тая печка да се преправи да бъде с таймер и да топли колата преди да е запалена ;)
С повече преправки може да се включва с GSM обаждане :blink:

Четиво за немскоговорящите!
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#8 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Posted 15 March 2010 - 23:39

А таи печка качва ли разхода на гориво или се компенсира , по бързото заграяване с това , че без нея колата се кара повече време на студен двигател?
  • 0

#9 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1,243 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Posted 16 March 2010 - 11:10

А таи печка качва ли разхода на гориво или се компенсира , по бързото заграяване с това , че без нея колата се кара повече време на студен двигател?


Трудно е да се каже....по принцип на печките им дават около половин литър на час да гори но печката никога не работи 1 час -наи много 30 мин.
Но комфорта си струва парите- калкулирам само разходи за гориво -да приемем че на ден гори 2 пъти по 30 мин -наи лошия случаи - ами имаме 1 лев на ден за да е топло .
Печката работи само през зимата -на месец стрено 20 дена - 6х20 -120 лева на зима .... мисля че мнозина могат да си позволят това.
Сравнено с разните му други разходи за каквто и да е мерцедес....
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#10 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Posts:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Posted 17 March 2010 - 04:04

Мисълта всъщност ми беше друга. Дали това качване в разхода всъщност не е сваляне , защото когато не е включена печката колата много по бавно и трудно загрява , даже као се има впредвид нормалните разтояния за каране в градско може да се каже , че все си я караш студена. Дали когато колата е студена харчи повече. И ако е така , то с печката като загрее по бързо това качване на разхода всъщност може да се окаже сваляне в градски условия , като се има впредвид , че дългото каране на суден двигател може да предизвика по висок разход.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users