Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въпрос за копчеза какво е копчето


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 dzuvko

dzuvko

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 310 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:W124, W202, W201, Електроника, Програмиране, Шахмат, Забавления
  • Автомобил:
    W124 - 2.0 Coupe (М111.940)
    W201 - 2.0D 190D
    W202 - 2.0 136кс (М111.941)
    W220 - S500 306кс V8 M113
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 декември 2009 - 21:35

Здравейте от няколко дни имам W124 Coupe и се чудя за какво е това копче

Прикачени файлове


  • 0

#2 sam-1

sam-1

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    MERCEDES BENZ W 124 250 TD-11.11.1990г. Опел тигра, Форд Транзит и какво ли не още

Публикувано 09 декември 2009 - 21:46

За плафона в купето. :0_yahoo:
  • 0
Публикувано изображение

#3 Milenko

Milenko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 74 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Павликени
  • Автомобил:
    Сузуки Витара 1.6 аутомат !

Публикувано 09 декември 2009 - 22:13

Това копче е за задния плафон в купето , ама пък не знам дали модификацията ЦЕ има плафон отзад .. нали все пак няма врати отзад ....
Моя плафон си свети щом се отворят задните врати ...
  • 0
Съншайн

#4 sam-1

sam-1

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    MERCEDES BENZ W 124 250 TD-11.11.1990г. Опел тигра, Форд Транзит и какво ли не още

Публикувано 09 декември 2009 - 22:40

:nono: За големия плафон-отпред е.
  • 0
Публикувано изображение

#5 teaze

teaze

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 50 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич/Свищов
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz 124CE/200E - 93

Публикувано 09 декември 2009 - 23:30

Имам същата кола, точно за плафона отзад е :)
  • 0
That which starts sweet ends bitter, and that which starts bitter ends sweet.

#6 kaligilo

kaligilo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W204 C180K

Публикувано 09 декември 2009 - 23:38

Имам същата кола, точно за плафона отзад е :)


Абсолютно вярно :icon_welldone:
  • 0

#7 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5184 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 09 декември 2009 - 23:51

Това копче е за задния плафон в купето , ама пък не знам дали модификацията ЦЕ има плафон отзад .. нали все пак няма врати отзад ....
Моя плафон си свети щом се отворят задните врати ...

Нали се сещаш че няма врати ама има седалки :) Баш за отзаде е!Сърдитата мацка като ти изнервничи че и е тъмно и не може да си намери червилото,да и светниш!!!
  • 0

#8 Pano

Pano

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    124/200E - 91г.

Публикувано 10 декември 2009 - 18:06

Здравейте!

Не мога да кажа със сигурност за какво служи копчето, но ми се ще да споделя на мен каква беля ми направи... Задния плафон, поне при мен не се влияе от него. Започна да ми пада акумулатора (за 4-5 дена). Като проверявах за утечка, се пръкнаха някакви 8 Вт. Започна се едно изключване на предпазители... Как да е излезе си от кой предпазител е , но къде е проблема още не беше ясно. Какво ли не гледах няма и няма. Нищо не работи, а консумацията си седи. Накрая, малко поизнервен, седнах да запаля една цигара зад волана и тогава видях, че тая гадина е включена... Изключих я и всичко, си дойде на мястото. А след цигарата се бях наострил да проверявам жица по жица след предпазителя... Та при мен беше така. Има консумация, а нищо не свети... Иначе задния плафон си се пали от задните врати.

Поздрави!
  • 0

#9 hansito

hansito

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 179 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Филибето майна
  • Автомобил:
    W124 300ce 1991.

Публикувано 13 декември 2009 - 20:04

Май повечето не четете темата и пишете...Колата е купе а копчето за купе е точно за задния плафон.
  • 0
Публикувано изображение

#10 sam-1

sam-1

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    MERCEDES BENZ W 124 250 TD-11.11.1990г. Опел тигра, Форд Транзит и какво ли не още

Публикувано 13 декември 2009 - 20:44

Май повечето не четете темата и пишете...Колата е купе а копчето за купе е точно за задния плафон.

:0_yahoo: :0_yahoo: :0_yahoo: Май за мене беше това.....Ама ще ми дойдеш за бадемки ти... :0_yahoo: Аз щото не карам купе и казах как свети при мен.Поздрави.
  • 0
Публикувано изображение

#11 dzuvko

dzuvko

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 310 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:W124, W202, W201, Електроника, Програмиране, Шахмат, Забавления
  • Автомобил:
    W124 - 2.0 Coupe (М111.940)
    W201 - 2.0D 190D
    W202 - 2.0 136кс (М111.941)
    W220 - S500 306кс V8 M113
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2009 - 23:48

Та колата е купе 2.2 150 к.с. и когато го натисна този бутон абсолютно нищо не свети сигорно просто не работи :icon_welldone:
  • 0

#12 gosho777

gosho777

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 353 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Мерцедес Е200 купе, 1995-та год.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 декември 2009 - 14:13

Щом нищо не свети,значи или ти е изгоряла лампата на задния плафон,или копчето се е прецакало(по-малко вероятно),или някъде има прекъснат кабел.И за уточнение,този бутон служи само за да се светне плафона отгоре на задните седалки(на пътуващите отзад,евентуално).За нищо друго,освен ако не е преработван за друга цел.
  • 0
Едно желание,една мечта - Mercedes Benz

#13 mironov_s

mironov_s

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 311 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц W124 230 Kompressor 1992

Публикувано 02 януари 2010 - 11:13

Здравейте от няколко дни имам W124 Coupe и се чудя за какво е това копче

От зад на тавана трябва да имаш лампа която при отварянето на задните врати да свети...Този бутон ти играе ролята като на нормален ключ за лампа включване и изключване.Удобна е през ноща когато някой на задната седалка иска да види нещо и му дрябва светлина... Приятно щракане :)
  • 0

#14 nizi190

nizi190

    Напреднал

  • Непотвърдени потребители
  • PipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    190 , 2.5 D
    90 hp, 1990, grey
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 януари 2010 - 13:31

От зад на тавана трябва да имаш лампа която при отварянето на задните врати да свети...Този бутон ти играе ролята като на нормален ключ за лампа включване и изключване.Удобна е през ноща когато някой на задната седалка иска да види нещо и му дрябва светлина... Приятно щракане :)


Да обаче колегата е с купе :icon_coolgrin: .
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#15 Tihomir

Tihomir

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 78 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes ML 270 CDI 2002

Публикувано 03 януари 2010 - 23:01

Да обаче колегата е с купе :icon_coolgrin: .

Така е колегата е с купе а за купето тоз бутон задейства задния плафон,до като при седаните задейства и двата,до като не се угасят от въпросното копче.На моя му вързах кондензатори и гасне плавно 10 секунди след като ги изгася от копчето. :flagMB new:

Прикачени файлове


  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни