Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проверка на реални километри?


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 niki_sap

niki_sap

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:

Публикувано 28 септември 2009 - 21:33

Има ли начин за проверка на реалните километри на колата на място - на БМВ имаше някаква комбинация от копчета, с които показваше реланите километри, при новата А и Б класа (мисля, че са идентични) дали има нещо подобно? Въобще ако взема примерно Вин номера, дали в Балкан стар могат да проверят сервизна история и заплаща ли се това и съответно ако закарам колата и я закачат за компютър там ще се види ли? Накаква идея колко излиза стандатен преглед ако я закарам преди да я купя - ходова част, двигател, скорости със и без качаване на машини - в Мото пфое, например имат 2 цени - само да я види майстора и съответно ако я качат на стенд.
  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 септември 2009 - 22:17

Балкан стар могат да проверят сервизна история и заплаща ли се това и съответно ако закарам колата и я закачат за компютър там ще се види ли?


Могат, плаща се.

Накаква идея колко излиза стандатен преглед ако я закарам преди да я купя - ходова част, двигател, скорости със и без качаване на машини.


Плащаш 120лв. с ДДС (труд 2ч. по 60лв.)
  • 0

logo-600-1002.png


#3 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 29 септември 2009 - 08:56

Ако е превъртяна хубаво - никои не може да ти каже реалните км. Но то има други признаци по които може да се види голяма ли е лъжата.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#4 niki_sap

niki_sap

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:

Публикувано 29 септември 2009 - 16:59

brpi - така ли е наистина - то това е основния въпрос, дали може все пак да се види от компютъра някъде да пази оригинална информация? Защото както казах на БМВ може, въпроса е за А класа или Б класа новите - електронен километраж, няма (или не знам) механично пренавиване на километри и т.н.
Какво имаш предцид за разбиране на километрите по друг начин? Ако имаше предвид просто да я разгелждам колко е износена, не ми върши работа като похват - не ме бива, а и търся кола на 1-2 години.
  • 0

#5 nikolai4eto

nikolai4eto

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 726 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W202 C 200 CDI 2000г T VITO 110 CDI 2000г CLC 203 220 CDI 2002г 143Hp

Публикувано 29 септември 2009 - 20:12

Гарантирам ти ,че за около 50тина лева ще я направят на колкото километра искаш и също ти гарантирам,че никой не е в състояние да усети дали е правена манипулация на километража,камо ли в балкан стар!В Пловдив знам 3-ма,които по цял ден обикалят с лап топчетата около колите и само това правят.Имам проблеми с моя километраж-изчезнаха му цифрите и от една седмица обикалям точно такива майстори-за километражи.И понеже стана дума да го сменям и трябва да се препрограмира към колата понеже е с по-новите ключове и се нагледах на такива специалисти,че наистина се уплаших.НЕ ВЯРВАЙ на километраж!!Сервизна книжка с печати и история,както и стикер за вратата за смяна на масло например преди 4-5000км./оригинален от сервиз на МБ/в италия сърбите и руснаците продават срещу 15евро.Итака пишеш си километрите и смяната на маслата в книжката,лепваш стикерчето от автосервиз в Милано на МБ на шофьорската врата със горе долу същите километри от сервизната книжка.Отиваш и ти връщат километража според книжката и стикера и после се кълнеш в майка ти,че колата е на оригинални километри и е потдържана само в сервиз и така я лапват по-бързо.
И да не забравя-печелившото число на километри по автосалоните е....130000 :rolleyes:
  • 0

#6 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 29 септември 2009 - 20:41

:offtopic1:
  • 0

logo-600-1002.png


#7 nikolai4eto

nikolai4eto

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 726 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W202 C 200 CDI 2000г T VITO 110 CDI 2000г CLC 203 220 CDI 2002г 143Hp

Публикувано 29 септември 2009 - 20:57

Има ама,зависи кой го е въртял.Ще разбереш ама друг път.Както писах трябва да си сменям таблото,та питах в Балкан стар и там ми обясниха,че било много трудно.Поръчвало се такова табло от Германия,защото имало чип който бил същия като на контактния ключ и после това табло се препрограмирало към компютъра на колата и модула на запалването...и всичко това се правело за 2-3 дни и струва 1800лв с ддс.Та аз се подплаших и взех да питам и да обикалям майстори и там ми казаха,че това препрограмиране става за половин час и струва 50лв-колкото да ми върнат километража и даже като бонус ми казаха,че ще ми направят колата на колкото километра искам.Та кажи ми с това друго табло Гросе как ще усетиш на колко км. е била колата,като Е-прома/ флаша/ ми обясниха,че била в таблото,а аз сменям цялото с друго.
  • 0

#8 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 29 септември 2009 - 21:04

:offtopic1:
  • 0

logo-600-1002.png


#9 Майсторо

Майсторо

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 212 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W212 E 250 CDI 2011 ELEGANCE Е 290 TURBO DIESEL 1999 CLASIC
    NISSAN MIKRA 1.3 NCVT avtomatic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 септември 2009 - 21:34

Колега , информацията за километрите на колата не се пази само в таблото с уредите а и във компютъра за управление на двигателя и в компютъра на скоростната кутия , ако колата е автоматик разбира се , така че има начин да се разбере на колко километра е , освен ако майсторите които са превъртали километрите са направили това и в другите компютри , но се съмнявам някой да смени показанията навсякъде за 50 лв.
  • 0
НПубликувано изображение НИКОГА НЕ КАЗВАЙ НИКОГА

#10 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 29 септември 2009 - 21:45

Може да се промени всичко и насвякъде -при това не се сменя нищо.Софтуера е голяма работа....... На тая А класа ако искаш колега ще ти я направя да пали с каквто и да е ключ- взимаш некакв ключ дет е от А класаи влиза в ключалката и готово -гаранция 100% . :icon_coolgrin:
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#11 sam-1

sam-1

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    MERCEDES BENZ W 124 250 TD-11.11.1990г. Опел тигра, Форд Транзит и какво ли не още

Публикувано 29 септември 2009 - 21:53

Може да се промени всичко и насвякъде -при това не се сменя нищо.Софтуера е голяма работа....... На тая А класа ако искаш колега ще ти я направя да пали с каквто и да е ключ- взимаш некакв ключ дет е от А класаи влиза в ключалката и готово -гаранция 100% . :icon_coolgrin:

Ебаси удара - ти си луд маняк бе колега. :allhail:
  • 0
Публикувано изображение

#12 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 30 септември 2009 - 07:04

Може да се промени всичко и насвякъде -при това не се сменя нищо.Софтуера е голяма работа....... На тая А класа ако искаш колега ще ти я направя да пали с каквто и да е ключ- взимаш некакв ключ дет е от А класаи влиза в ключалката и готово -гаранция 100% . :icon_coolgrin:

Ще те налазят за обучение с това ти изказване!
Само не ги учи на Ц-класа, че сме сиромаси...
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#13 niki_sap

niki_sap

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:

Публикувано 30 септември 2009 - 08:35

grosmaster: Има си начини


Е айде де ?!?! Нали това питам. Сигурно си има начини, ако ти ги знаеш - образовай ме.

До колкото разбирам до тук - няма защита на компютъра и винаги могат да сменят километрите на колкото си поискат. Това не ми харесва защото съм се засилил за Б класа или А класа, а специално Б класите са много често таксита на запад, съответно шанса да купия евтина и запазена е 90% да взема такси.
Така че приемам предложения за проверка на километрите и състоянието преди закупуване специално на тези 2 модела.
  • 0

#14 Faca

Faca

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 883 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Wien/Österreich
  • Автомобил:
    S210 E320CDI 2000г.
    W140 S300TD 98г. Продаден!
    Vespa PK50S 3.83г.
    Honda Africa 92г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2009 - 15:16

Моя човек по цял ден върти по сервизите и автокъщите във Виена. Няма доказване на колко км е! Печати в сервизни книжки: струва 20? с доставката.
  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#15 niki_sap

niki_sap

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:

Публикувано 30 септември 2009 - 21:38

Ок, значи в крайна сметка да разбирам, че по километраж каквото пише, това е информацияа която може да се изкара от колата дори от Балкан стар - т.е. да не си харча парте да я карам за такава проверка.

Единственото което остава тогава е от Балкан стар да могат по Вин номера да кажат история на колата по сервизите в чужбина. Могат ли? Във Волво например, моат да ти кажат история от момента на производство, съответно продажба на колата до момента, в който последно е сервизирана, в който и да било оторизиран сервиз по света. Балкан стар ще могат ли и имате ли идея за какви пари ще го направят?

Отделно, ако Гросмайстора обясни какво има предвид?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни