Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

300CE_24Една история за баща,син,жени и 124 в рубинено червено


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 300CE_24

300CE_24

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    300CE_24 W124

Публикувано 16 юли 2009 - 22:32

Здравейте на всички във форума на Mercedes-benz.Пускам тази тема не само,за да ви представя себе си,но и автомобилът,който ме подлуди по Mercedes-benz и този,който ще си купя през март 2010 като подарък за 21-ят си рожден ден :birtday: .Знам,че звучи малко странно и...несериозно,но повярвайте ми не е така...Та ако ми позволите сега ще ви разкажа една интересна,за мен,история-дано я харесате:
Казвам се Алек.от София съм и съм студент 2-ри курс по стоматология или иначе казано Дентална Медицина.Преди около 20 години баща ми,който е имал над 30 коли до сега(!),заминава за Германия с много ясна цел-W123.И се прибира в България с масленозен 230 123 с 4 врати и AMG бодикит,към който тогава са се отнасяли със спойлер за по-ясно :happy: ,както и подобрено окачване от същата фирма.Представете си как се е почувствал баща ми когато на сърбо-българската граница при ГКПП Калотина,откъртва предния ''спойлер'' (дума,която не понасям от съобеажения за антиселяния).Колата е била негова до момента,в който някаква брилиянтна настроика на карбуратора кара баща ми да се раздели с колата от мечтите си.
За съжаление нямам снимки на тази кола,само един видео запис от една сватба,където през 1991 колата на баща ми е редовен посетител,но си струва да я видите...
След раздялата с колата си баща ми търси някоя,която да замести празнината в сърцето му,но уви без успех.
През 2003-2004,мисля беше татко си купува друг Mercedes-benz - W124 с 4 врати в не безизвестиня цвят Рубинено червен металик,колата пристига в България чрез Илиян Литовски-много готин пич,занимава се само с Mercedes-benz и то по-стари бенцове (123;124-предимно;140;201 и тн.) има автокъща при Импас 56 Лит нещо си е...не помня точно.Тогава още идеята беше да намерим 124СЕ,но при вида на това,което ще видите мисля,че избора бе направен в полза на излишните (поне за мен) 2 врати и татко ми плати колосалните за 124 на 12 години в България 12000лв. :D . Колата все още е някаде там и ако някой я кара нека се обади като види това,защото умирам да я видя отново,моля ви. :( тя е 230 автоматик и не мога да знам къде е защото отово мина през същата автокъща поради спешна нужда от кеш....
И сега на въпроса-много обичам тази кола,тя за мен има сантиментална стойност поради факта,че като 15-16 годишен съм подскачал от радост когато баща ми ми даде да я измия или полирам,но изолацията на къщата е доста по-важна...сега и двамата с баща ми караме Нисанчовци-той Навара,аз микра,но знам,че тайно мечтаем за колата,която беше истински съботно-неделен бащино-сински обединител и знам,че когато се прибера от Германия с нея и той ще се трогне така,както и аз...и...ще му дам да я измие :cool: ...е добре де и едно две кръгчета,тъй като ще е съботно-неделна.
За целта имам план-в момента работя за една много сериозна компания в бизнес парк-младост за доста добри пари,които тайничко кътам за моят янгтаймер и темпото,с което събирам ще ми позволи да я купя тогава,като паднат и акцизите през 2010.Искам 300СЕ 24 в рубинено червен металик с черен салон,от този с каретата,сещате се...дано и джантите с бъбречета :happy: след което да й върна блясъка и да я изкарвам само събота и неделя ако не вали...,облечен подходящо с приятелката си на седалката до мен и кафяви ръкавици с дупчици на ръцете. :rolleyes: знам,че звучи лудо,но се надявам да ме разберете,тъй като вие сте хората,който биха разбрали тази ми страст и дори болест.За финал само ще добавя,че имам да благодаря на приятелката си,Кристина,която ме подкрепя към целта,когато я постигна,надявам се да разбере,че нейният идеал за кола(мини купър С) не струва нищичко пред начина на живот,който е един Mercedes-benz 300СЕ 24 124 в рубинено червено...
п.с.
последната снимка е 124 300СЕ 24 такова каквото искам да бъде 1/1!

Прикачени файлове


  • 0
Мерцедес-Бенц...подпишете се вие с нещо по-важно от това ако можете!

#2 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 18 юли 2009 - 10:40

Приятелио здравей , от край време мечтая и аз за купе като 320це , винаги ще искам да го имам , бащами също много го харесва , но иска S320 , просто купето е невероятна кола , но си карам 300д 124-ка от която сам много доволен.Успех с начинанието и много радоснтни мигове когато закупиш този уникален автомобил.
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#3 300CE_24

300CE_24

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    300CE_24 W124

Публикувано 18 юли 2009 - 19:20

Благодаря за милите думи,и на теб ще ти дам кръгче ;)
  • 0
Мерцедес-Бенц...подпишете се вие с нещо по-важно от това ако можете!

#4 hansito

hansito

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 179 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Филибето майна
  • Автомобил:
    W124 300ce 1991.

Публикувано 19 юли 2009 - 10:06

Хубава мечта но червен с платнен салон малко трудно ще намериш.По скоро ще е с кожен салон.И гледай за задьлжителните екстри на тоя модел който са клима,кожен салон 4 ел стькла не 2само блокаж на дифа и вече ако може да има ел седалки,автоматични подглавници чупещ волан и темпомат ще бьде перфектно.Бях видял една такава само ,че черен металик да се продава преди време в някво село до Пазрджик ама изчезна мн бьрзо.Ами успех и чети фоума за какво трябва да гледаш за да не те изльжат,мисля ,че до март ще се ошлаифаш и ще знаеш достатьчно за да си постигнеш целта.Успех от мен и умната.Атова е другата истина за мен и можеби следващата ми кола.

Прикачени файлове


  • 0
Публикувано изображение

#5 300CE_24

300CE_24

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    300CE_24 W124

Публикувано 19 юли 2009 - 11:55

Ами благодаря ти много за информацията.До март ще изчета 100% от нещата,които пише по нета и форумите за тази кола и ще внимавам.Но мисля,че и сега не могат да ми продадат кола с пре-фейслифт багажник и брони и пост-фейслифт капак и волан.Ще чета форума внимателно,както и другите форуми за МБ и ще се ошлайфам,както казваш.Благодаря за коментара и сега възнамерявам да давам отчет за събрани кинти тук,за да не изгубя мотивация,а кой знае може заедно да отидем до ФРГ през март ;)
  • 0
Мерцедес-Бенц...подпишете се вие с нещо по-важно от това ако можете!

#6 300CE_24

300CE_24

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    300CE_24 W124

Публикувано 23 юли 2009 - 20:23

Ами аз разказах каквото има,който е искал е прочел и коментирал ако ви пречи темата модовете могат да я трият да не спамя много. :mbcb
  • 0
Мерцедес-Бенц...подпишете се вие с нещо по-важно от това ако можете!




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни