Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Неизвестен проблем на А140


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 fiona_Aclass

fiona_Aclass

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    A140

Публикувано 29 март 2009 - 14:41

Вчера след като запалих колата на малкото ел.табло на мястото на км ми излезна гаечен ключ и до него изписва 1000 :? консултирах се с едни приятели от Италия(понеже колата ми е закупена от )и те ми обясниха,че техните коли били настойвани на опр.км да се появява напомняне за профилактичен преглед.Вие имате ли някаква представа?
  • 0

#2 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 29 март 2009 - 14:45

Точно това означава колежке. Имаш 1000 км до следващо сервизно обслужване!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#3 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 март 2009 - 19:13

Малкият гаечен ключ е "малкият" сервиз (редовен преглед) и чек-ване на системи, течности... а двата гаечни (малък и голям излизат един до друг) е "голямото" чек-ване. Не е защото е купена от Италия, на всички е така, просто германците са педанти както знаеш. И аз преди време имах малкият ключ, поради смяна на масло и филтри, а тия дето ми ги смениха просто не знаят как се анулира това. След като смениш такива консумативи и се "анулира" и започва да ти брои отново до следващата смяна, както е по сервизната книжка на колата. Нормално.

За анулирането как става, инфо ето тук от този английски сайт.Нормално трябва тая информация да я имаш и в книжката, гадното е, че и моята е на италиански. Procedure for re-setting Assyst. (W168 only)


Има и за прозорците как е, ако извадиш по някаква причина акумулатора - гледай по-надолу там където пише
Re-Setting Windows.

Иначе просто ще ти седи настоятелно ключа да ти бърка в очите, но нищо няма да стане от това.
Поздрави и лека и доходна, безавариини километри. :icon_coolgrin:
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#4 fiona_Aclass

fiona_Aclass

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    A140

Публикувано 01 април 2009 - 17:39

А сега пък ми се появи някакъв странен шум(подобен на този който се чува като караш назад или като някакво жужене)появава се от време на време и само когато подавам газ :huh: чух мнения че е от лагера(май това казаха)на скоростната кутия
  • 0

#5 fiona_Aclass

fiona_Aclass

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    A140

Публикувано 28 април 2009 - 21:22

Този странен шум и това жужене се оказа,че е от генератора-някакви ролки и пистов ремък,попитах майстора за цената на работата каза окло 200лв понеже не знаел дали ще се сваля двигателя,а частите още не съм ги проверила
  • 0

#6 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 април 2009 - 21:54

А успя ли да си нулираш сервиза?Питам защото моя е вече на -20 и всеки ден се увеличава с 2, а не успях да го нулирам...въпреки, че пробвах точно описания начин
  • 0

#7 fiona_Aclass

fiona_Aclass

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    A140

Публикувано 29 април 2009 - 10:03

Да,успях да го нулирам от втория път то вече ми изписваше -2000,сега ще се появи отново след 15000км,но чакам сега да мина още 2000км да сменя маслото и тогава ще се опитам да го направя на 10 000
  • 0

#8 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 април 2009 - 20:44

Всъщност най-после и аз успях. Очаквам включване след 20000км.Благодаря на всички за линковете и разясненията по процедурата. :icon_coolgrin:
  • 0

#9 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 април 2009 - 22:04

Ура ура, радвам се за успехите и на двете ви :0_yahoo:
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#10 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 април 2010 - 23:55

Всъщност най-после и аз успях. Очаквам включване след 20000км.Благодаря на всички за линковете и разясненията по процедурата. :icon_coolgrin:

Близо една година по-късно гаечният ключ се появи...не мога да повярвам, че съм изминала 20000 км...
А бях забравила как ставаше, добре, че е тази тема... :icon_coolgrin:
  • 0

#11 fika210

fika210

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 738 Мнения:
  • Град:Най-голямото село
  • Автомобил:
    W201 1991
    W210 2000

Публикувано 20 април 2010 - 06:17

Близо една година по-късно гаечният ключ се появи...не мога да повярвам, че съм изминала 20000 км...
А бях забравила как ставаше, добре, че е тази тема... :icon_coolgrin:

Много по вероятно е да са минали 18 месеца, отколкото да си минала 20 хил км
Щото този "помощник" освен километрите брои и дните.И който лимит изтече по рано - гаечния ключ се появява..
:read:
  • 0
Verba volant,scripta manent...Казаното отлита,написаното остава .../ако не го изтрият/....

На тази сладурана е кръстена нашата марка
Публикувано изображение
Мерседес Йелинек

#12 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 25 април 2010 - 18:20

Само да допълня, че когато решавате да си нулирате сервизният индикатор...бъдете с отключени врати. За втора година пробвам да го направя докато съм заключена и не става. При отключването-няма проблем.
  • 0

#13 fika210

fika210

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 738 Мнения:
  • Град:Най-голямото село
  • Автомобил:
    W201 1991
    W210 2000

Публикувано 25 април 2010 - 18:43

Само да допълня, че когато решавате да си нулирате сервизният индикатор...бъдете с отключени врати. За втора година пробвам да го направя докато съм заключена и не става. При отключването-няма проблем.

Вратите отключени, но ЗАТВОРЕНИ :)
  • 0
Verba volant,scripta manent...Казаното отлита,написаното остава .../ако не го изтрият/....

На тази сладурана е кръстена нашата марка
Публикувано изображение
Мерседес Йелинек

#14 Malkata

Malkata

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes A 140,1998

Публикувано 15 ноември 2014 - 16:42

Благодаря за бързия отговор,

След много приключения стигнах до сервиза,оказа се,че съм минала през голяма локва и ремъка се е откачил :))))

Безаварийно на всички :))


  • 0

#15 АнитаСтоядинова

АнитаСтоядинова

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:Брезник
  • Автомобил:
    Мерцедес А140,1999г.

Публикувано 09 август 2016 - 21:21

Малкият гаечен ключ е "малкият" сервиз (редовен преглед) и чек-ване на системи, течности... а двата гаечни (малък и голям излизат един до друг) е "голямото" чек-ване. Не е защото е купена от Италия, на всички е така, просто германците са педанти както знаеш. И аз преди време имах малкият ключ, поради смяна на масло и филтри, а тия дето ми ги смениха просто не знаят как се анулира това. След като смениш такива консумативи и се "анулира" и започва да ти брои отново до следващата смяна, както е по сервизната книжка на колата. Нормално.

За анулирането как става, инфо ето тук от този английски сайт.Нормално трябва тая информация да я имаш и в книжката, гадното е, че и моята е на италиански. Procedure for re-setting Assyst. (W168 only)


Има и за прозорците как е, ако извадиш по някаква причина акумулатора - гледай по-надолу там където пише
Re-Setting Windows.

Иначе просто ще ти седи настоятелно ключа да ти бърка в очите, но нищо няма да стане от това.
Поздрави и лека и доходна, безавариини километри. http://static.mbclub...on_coolgrin.gif

Извини ме за некомпетентността,но можеш ли с простички думи да ми обясниш какво точно правиш за да го нулираш.Не мога да си го преведа правилно.Извинявай за нахалството,но това наистина ми вади очите всеки път.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни