Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

При покупка на W203!Детски болести, на какво да обърнем внимание!


  • Please log in to reply
464 мнения по тази тема

#271 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 26 март 2017 - 19:03

Аз имах приблем с кантар на оътническата седалка. Базикахме със Стар диагноза, че на мен ми светеше еърбега, след базикането изчезна и сигнализацията за колана на пътника, така че MadWiFi за мен е прав.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Този пост е редактиран от mradulov: 26 март 2017 - 19:03

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#272 [email protected]

[email protected]

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 10 Мнения:
  • Град:Yambol

Публикувано 28 март 2017 - 17:21

Възможно е да нямам такава сигнализация, тъй като и моята w203 е 2001 година. Все пак май единствения вариант ми остава диагностика със Стар, но се надявам да има такава
  • 0

#273 the_mad_max

the_mad_max

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Бъдеща W203

Публикувано 04 май 2017 - 16:20

Здравейте, колеги! Тъй като съвсем скоро ще се побъркам по избора на автомобил, реших се да пиша в крайна сметка тук. След почти 3 месеца чудене, огледи, скачане от марка в марка, като че ли реших да е Мерцедес. Искаше ми се W211, но не съм "узрял" за такъв автомобил още :) Фаворит ми бе БМВ 528i или 530i, но е невъзможно да се намери читав за под 8к. Слязох на 3-та серия, но положението там е още по-зле. Даже и до Германия щях да ходя, но риска е голям, тъй като по мое мнение сравнително запазените екземпляри са малко и доста скъпи за това, което предлагат. Както и да е, след много лутане се спрях на W203. Искаше ми се 270cdi карах такъв на мой приятел - малко шумен и повечко вибрации, но след изчетеното до тук( доста време отделих) стигнах до заключението, че трябва да е facelift, поради споменатите проблеми и дефекти на пре-фейса, което не означава, че ще е безпроблемна. За съжаление засега намирам само С220 cdi, но съм склонен да е този мотор. Има си въртящ момент достатъчно. Основното е, че бюджета ми е критичен, смисъл такъв няма да мога да отделя след това много пари за ремонт, (ще си сложа въжето с кредит разбира се :) - 8000 лв.) ако колата не става, затова търся нещо здраво и по-скромно като екстри. Харесал съм C220 CDI август 2005, уж - 160 000 км, фейса, комби (почти задължително), постна е като екстри освен, кожа, автомат. От автокъща е, но мой близък (роднина на жена ми) е прегледал колата и казва, че е става. Интересува ме да е надеждна до колкото е възможно. Снимки в момента не мога да кача, но ако има раздвижване по темата ще приложа :) Много ми се иска да е този мерцедес, но чуденките са 1000 :( 

 

Чакам съвети, ако имате и форумни срещи, ще се радвам да се видим, стига да искате още  един ентусиаст  :yahoo


  • 0

#274 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 май 2017 - 17:37

270 цди го спират при фейса. Търси си 220 цди 150 кс или някой компресор. Каквото намериш по-запазено. И двата варианта са здрави като моторизация и ако намериш кола на реални под 200 000 е ОК. Но ще трудна задача особено за дизел. Фейса е значително по-съвременен като външен вид, дори и без навигация. Кожата е ОК, перфорирана и доста здрава (в сравнение с по-новите модели). Все пак всичко е относително и зависи от човека стопанисвал колата
  • 0

#275 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 04 май 2017 - 20:54

До колкто разбирам лимта е 8000лв...Трудна работа.Трябва да си подготвен за ремонти след закупуването.Ако ти трябва комби бих изчакал малко ако е възможно, но бих взел 211.
  • 0

#276 the_mad_max

the_mad_max

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Бъдеща W203

Публикувано 05 май 2017 - 11:44

Колкото повече чета тук във форума, толкова повече се отказвам  :unsure Излиза, че не можеш да тръгнеш спокойно на път с тази кола. И във всеки момент трябва да я чакам да изпищи някаква грешка или да блокира нещо :unsure  А и такива ремонти "изкачат"... Гледам сте описали проблеми от 1500 лв. до 7900 лв. а тези суми са абсолютно непосилни за мен :( Има ли колеги, които не са имали сериозни проблеми с автомобилите си? А толкова се навих и толкова започна да ми харесва тази кола...

 

При положение, че реша да преглеждам в сервиз, ако въобще има такъв човек, който разбира в Сливен (от София съм, но колата се продава там), бихте ли ми препоръчали какво е редно да се провери и за какво трябва да се внимава, въпреки че изчетох доста, но все пак. И евентуално да препоръчате сервиз за преглед в Сливен.

 

Извинявам се за досадните въпроси, вероятно са дискутирани не веднъж, но като всеки нов ме гложди - да бъде или да не... 


  • 0

#277 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 05 май 2017 - 11:53

Аз пък мисля, че за 8к може да се намери читава 203.

 

И че ще има да се дават по 8к за ремонти..wtf?

 

То това нещо излезе с подръжката на CL AMG.

 

Моето мнение е да си търси някаква запазена, да я провери ако е ОК да скача смело. Нито е толкова чак капризна, нито е от стъкло. Въпроса е само да не е на 5 милярда километра. И не помня как стоеше проблема с ръждата, май трябва да се търси фейсова. Мен лично именно ръждата най-би ме притеснила ако си търся 203, най-много от това пищят хората.


  • 0

#278 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 05 май 2017 - 11:54

Има ли колеги, които не са имали сериозни проблеми с автомобилите си? 

 

Аз съм с CLS който би трябвало да е по-капризен от Ц-класата. Най-скъпата единична част, която съм сменял беше 350лв - акумулатора.


  • 0

#279 the_mad_max

the_mad_max

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Бъдеща W203

Публикувано 05 май 2017 - 12:08

Решено е, че ще е фейсова, като това го реших, след като някой беше споменал за проблемите с хидравличната рейка, която струвала около 4000 лв. и като цяло всичките проблеми преди фейса. CLSа ми е един много любим Мерцедес, но още е рано за него :) Мислех че ще е разумно да се вложат повече пари за нещо по-запазено и не с толкова екстри, но вече не знам какво да мисля. Месечният ми доход е под 1000 лв. за момента и се чудя, дали няма да си вкарам автогол, защото като почна да смятам... то само вноската ще ми към 150-160 лв. Притеснява ме да не се получи така, че да я плащам пък да седи счупена пред нас.


  • 0

#280 Vento

Vento

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 05 май 2017 - 12:10

Казвам ти от опит на човек, скоро придобил 203ка 200к 163 автомат.

Колата е сравнително добра (особено за годините и класа си). Според мен държи скъпа цена за 12-17-годишна кол, но няма по-евтино хубаво.

Иска си поддръжка, която (ако се прави както трябва) не е евтина. Според мен около 8к може да се намери що-годе прилична 203ка, обаче ако е фейса ще е компромисна откъм екстри, пробег, ръжда, удари/боядисване или друг косур.

Аз взех преди фейса и не мисля, че има толкова сериозни проблеми, че да налага купуването на фейс. Освен това фейсовите вътре не ми харесват изобщо, един колега има 220CDI и я карам понякога.

Отделно някой по-горе спомена, че дизеларките са милионерки с предразположеност всеки момент нещо да пукне и да те вкара в сериозни разходи, затова и моят съвет е да търсиш бензинова, ако ти харчи не по джоба, слагаш газ. Ако искаш компресорна, ако искаш 320 атмосферка - стига да е запазена (а шансът тук е доста по-голям от дизел) все няма да сгрешиш. За първоначално обслужване си задели едни 1500-2500лв. според какво излезе (масла, ремъци, филтри, накладки, гуми и т.н.) и ако 10-11 бона ти се виждат много за добре обслужена 203ка - просто тази кола не е за теб.

Иначе и нови коли от магазина умират, така че ако това те тревожи, че нещо може да се счупи - трябва да си стоиш у вас.


  • 0

#281 Vento

Vento

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 05 май 2017 - 12:14

С такъв месечен доход и да теглиш кредит... не знам, аз не бих си го и помислил, това е лудост! Разбирам да е за жилище, да нямаш къде да живееш и вместо наем да изплащащ ипотека, ама да си купиш кусурнайсет годишна кола с постоянни разходи на кредит... трябва много да вярваш с в късмета си.


  • 0

#282 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 06 май 2017 - 00:31

Не е чак толкова страшна, всички тия 203-ки по улиците ги карат само преуспели хора или масони ли? Това си е съвсем нормална кола със съвсем нормална поддръжка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от Bokouser: 06 май 2017 - 00:34

  • 0

#283 Linkestis

Linkestis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 230 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London
  • Автомобил:
    CLS 320 CDI
    C 220 CDI

Публикувано 06 май 2017 - 02:16

Не е чак толкова страшна, всички тия 203-ки по улиците ги карат само преуспели хора или масони ли? Това си е съвсем нормална кола със съвсем нормална поддръжка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тоест..... с 1000лв месечен доход да дърпа смело кредит щото 203-ка не е страшна?


  • 0

#284 Vento

Vento

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 06 май 2017 - 07:02

Не е чак толкова страшна, всички тия 203-ки по улиците ги карат само преуспели хора или масони ли? Това си е съвсем нормална кола със съвсем нормална поддръжка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ами не всички, само тези, които са истински МЕРЦЕДЕСИ в подобаващо състояние, а не разпадащи се бараки, оставени на произвола на съдбата да се търкалят по улиците и тракат, пък колкото изкарат - без лев инвестиция. В БГ всеки с 5лв. в джоба си мисли, че може да кара Мерцедес, Ягуар, а защо не и Бентли - че с какво е па-малко той от тия, дето го карат. ;)


  • 0

#285 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 06 май 2017 - 07:36

Разбра ли, the mad max, да не си помислил, че можеш да караш Мерцедес, че се споменава в едно изречение с Бенли, още повече W203.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от Bokouser: 06 май 2017 - 07:54

  • 0




8 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 8 гости, 0 анонимни